Tak wygląda mielecka hala sportowa w środku


Wnętrza budowanej hali sportowej prezentują się imponująco. Fot. UM Mielec

Powoli, ale sukcesywnie zbliżamy się do finału budowy nowej hali sportowej. Według zapewnień wykonawcy, ta sztandarowa miejska inwestycja ma zakończyć się w tym roku. Termin ten, mimo zaawansowanych robót, jest jednak kwestionowany. Obiekt zmienia się każdego dnia. Mamy najnowsze zdjęcia jego wnętrz.

Przyszła mielecka hala widowiskowo-sportowa ma składać się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie. Główny 25-metrowy basen sportowy będzie miał 8 torów i widownię na około czterysta miejsc. Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś – o powierzchni 140 mkw. będzie basenem rekreacyjnym dla dzieci.
W części treningowej hali znajdzie się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale: trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa. Główną areną przyszłej hali sportowej dedykuje się dyscyplinom zespołowym (piłka ręczna, siatkówka czy futsal). W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.
W hali będą też mogły odbywać się koncerty i pokazy. Obok budynku, oprócz układu parkingów, planuje się elementy małej architektury i zieleń. Na dachu będzie miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim.

Paweł Galek