Taksówkarze oskarżają władze lotniska

- Taksówki innych korporacji podjeżdżają pod portal lotniczy i bez żadnych przeszkód podbierają naszych pasażerów, a władze lotniska nic z tym nie robią - mówi Paweł Raiński, pełnomocnik Idea Cars (nie chce ujawnić swojego wizerunku). Fot. Wit Hadło
– Taksówki innych korporacji podjeżdżają pod portal lotniczy i bez żadnych przeszkód podbierają naszych pasażerów, a władze lotniska nic z tym nie robią – mówi Paweł Raiński, pełnomocnik Idea Cars (nie chce ujawnić swojego wizerunku). Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Idea Cars przestała płacić lotnisku należności związane z tytułu wyłączności.

Firma taksówkarska Idea Cars zarzuca władzom portu lotniczego w Jasionce działanie na szkodę firmy przewozowej i narażenie jej na straty finansowe. Władze lotniska milczą.

Do tej pory Idea Cars miała wyłączność na obsługę pasażerów, którzy chcieli skorzystać z usług taksówkarza, by dostać się z Jasionki do Rzeszowa. Lotnisku płaciła za wydzielone miejsca postojowe, w których kierowcy Idea Cars mogli odbierać pasażerów.

Zerwanie umów
– 8 grudnia 2015 r. wypowiedzieliśmy umowę zarządowi lotniska – mówi Paweł Raiński, pełnomocnik Idea Cars. – Powodem było niewywiązywanie się z jej warunków, które polegało na tym, że władze lotniska dopuszczały do obsługi podróżnych inne firmy taksówkarskie, pomimo że tylko myśmy mieli na to wyłączność i za to płaciliśmy – wyjaśnia Raiński. Dlatego firma Idea Cars przestała płacić lotnisku należności związane z tytułu wyłączności. – Dlaczego mamy płacić lotnisku za wyłączność, skoro inne taksówki nie płacą, a korzystają? – pyta poirytowany Raiński, który wyjaśnia, że władze lotniska zakwestionowały prawną moc wypowiedzenia umowy, a kilka dni później same wypowiedziały tę umowę, zarzucając Idea Cars niewywiązywanie się z jej warunków.

Lotnisko bez postoju
Przy porcie lotniczym usunięto tabliczki Idea Cars, przy których kierowcy tej firmy mogli parkować. – Oni nie chcą w ogóle rozmawiać, tylko nas zwodzą, żebyśmy płacili – mówi Paweł Raiński. Na telebimach lotniska reklamowano również inne firmy taksówkarskie. – Uważamy, że przez takie praktyki zarząd lotniska naraził nas na straty finansowe – mówi Raiński. Dzisiaj wszystkie taksówki mogą odbierać pasażerów bez żadnych ograniczeń, jednak czekać na pasażerów mogą jedynie na bezpłatnym parkingu przed portalem lotniska, natomiast nie mogą korzystać z miejsc postojowych dla taksówek, które zostały całkowicie zlikwidowane. – Jak teraz pasażerowie mają szukać taksówki? Chodząc po parkingu i szukając jej między zaparkowanymi samochodami? To absurd. Teraz nie ma tu żadnego postoju dla taksówek – komentuje Paweł Raiński.

Do tematu wrócimy, gdy władze lotniska zechcą zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Marcin Żminkowski

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
6 lat temu

Do poprzedniej wypowiedzi hahahah ciekawe ze byłes tam kierowcą , skoro takie pierdoły piszesz moj , kolega tam pracuje i u nich warunek jest jeden własna działalnosc , wiec chyba za kogos ZUS u płacić nie bedą. Ja kibicuje Idea Cars najniższe ceny w Rzeszowie za super komfort. Polecam

były kierowca
były kierowca
6 lat temu

Proponuje sprawdzić zaległości w odprowadzaniu składek za pracowników tej firmy w ZUS, to dopiero jest skandal.

hahaha
hahaha
6 lat temu

Co to jest „portal lotniczy” o którym mówi pan Raiński? A swoją drogą – tak kończą się przygody z wyłanianiem bez przetargu i według nieznanych kryteriów przewoźnika który w momencie otrzymania wyłączności jeszcze nie istniał. Pasażerowie taksówek ideacars którzy przepłacili za kurs lub zostali poszkodowani w wypadkach których ta firma miała sporo powinni lotnisko podać do sądu.

Jadwiga
Jadwiga
6 lat temu

Chciałabym poznać argumentację korzyści jakie da dla Idea Cars wyłączność zastosowania takich ustaleń i czy nie narusza ona wolności osoby mogącej skorzystać z innego transportu. Oraz czy władze lotniska nie dopuściły się instytucjonalnych oszustw, dla mnie jest to do zakwestionowania ponieważ uprawnienia zarządu lotniska prowadzi do wyboru transportu z korzyścią dla Idea Cars.

fm
fm
6 lat temu

Jak ktoś może „podbierać” ICH klientów? Przecież klient jest „ich” gdy z nimi chce jechać. Jeżeli klient chce jechać inną taksówką to jest to klient tej taksówki. Czy ideacars posiada uprawnienia do pozbawienia klienta wolności i zmuszenia go do korzystania z ich pożal się Boże usług skoro on tego nie chce?

pasazer
pasazer
6 lat temu

Brawo lotnisko wykopać oszustów, kursy do miasta kosztowały 120-150 a kasa fiskalna zawsze popsuta

Tu Farny
Tu Farny
6 lat temu
Reply to  pasazer

Nie wiem jakim cudem tyle płaciłeś….Śmierdzi ideła kars.Już po was i tyle.

Tu Farny
Tu Farny
6 lat temu

I tak nie ma to jak ,,weekendowa farna śmietanka postojowa” w składzie :
-Guru:Pawiu vel.parkingowy -Stary idź na siłownie bo wyglądasz jak kulturysta z Dachau(chodzeniem i darciem ryja na innych że podobno źle stoją masy nie zrobisz.A tak to się gibasz jak byś nosił po kilka telewizorów.
-Księżna Guru-Kondonia.Zamaluj te szyby w swoj BMCe jeszcze farbą olejną….Istny demon ale ciemnoty.
I jeszcze kilku by wymienić….Załatwione renty.Jazda bez papierów.Jakim trzeba być DEBILEM żeby się tym chwalić…….Proste równanie matematyczne w waszym przypadku DEBIL+DEBIL = DWÓCH DEBILI :D

inspektor
inspektor
6 lat temu

po skamlesz jak pies mamy szukać waszych oklejonych aut, leasing wam je zabiera matole, znajdziemy ciebie grubasku i zaczniesz chodzić na butach gnojku

Tu Farny
Tu Farny
6 lat temu
Reply to  inspektor

Stary nie tankuj tyle….On już się boi ale śmiechu jak czyta takie bzdury….Czuję starą spoconą złotówkę prenumerującą twardzieli i śmierdzieli….

gość
gość
6 lat temu

Panie Pawle, kiepsko pan coś wgląda, może Rutinoscorbin byś pan zażył?!

Obiektywny
Obiektywny
6 lat temu

Proszę zmienić tytuł publikacji bo to nie taksówkarze oskarżają tylko firma idea Cars.
W tej firmie nie ma taksówkarzy tylko tania siła najemna.
Prawdziwy taksówkarz płaci 1152 zł. ZUS-u i ma własną działalność.

Taxi driver
Taxi driver
6 lat temu

Kolego z tego co pamiętam to jak was wybierano to wy mieliście płacić lotnisku!!
I co myślicie że inni mają z głodu umrzeć ?
My też mamy swoich klientów którzy akurat nie chcą jeździć z mafijną pseudo korporacją.
Jest wolny rynek i podobno równość podmiotów gospodarczych.