Teren na Miłocinie miał kupić deweloper, miasto było szybsze

– Obiecałem rzeszowianom, że stworzymy taki system dostępu do terenów zielonych na naszych osiedlach, by każdy z mieszkańców w ciągu kilkunastu minut spacerkiem mógł dotrzeć z domu do miejsca, w którym można rekreacyjnie spędzić czas – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowie

RZESZÓW. Mieszkańcy osiedla Miłocin w Rzeszowie mogą odetchnąć z ulgą. Miasto kupiło w grudniu działkę 0,54 ha powierzchni, która leży u zbiegu ul. Myśliwskiej i św. Huberta, i którą interesował się także deweloper. Teraz powstać ma na niej zielona przestrzeń.
Co warto przypomnieć, przez lata funkcjonował tam już plac zabaw i boisko sportowe, organizowano tu także pikniki dla mieszkańców. W listopadzie ub. r. właściciel terenu zawarł jednak warunkową umowę na sprzedaż terenu firmie deweloperskiej. Wówczas do gry wkroczył ratusz. – Transakcja miała dojść do skutku, jeśli Rzeszów nie skorzystałaby z prawa pierwokupu, na co mieliśmy czas do końca ubiegłego roku. Aktem notarialnym z 15 grudnia poinformowaliśmy, że z tego prawa skorzystamy. Tym samym miasto kupiło teren za łączną kwotę 1,245 mln zł – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
W opracowywanym właśnie nowym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa teren zostanie przeznaczony pod zieleń i rekreację. Dokładny plan jego zagospodarowania zostanie przygotowany wspólnie z mieszkańcami osiedla Miłocin. Ci marzą o małym parku z alejkami, placem zabaw i drobną infrastrukturą. – Budujemy kolejne parki kieszonkowe, sadzimy drzewa i krzewy, a w tym miejscu powstanie teren rekreacyjny. Cieszę się, że udało nam się kupić tę działkę, bo mieszkańcom osiedla bardzo zależało, aby pozostała miejscem spotkań i osiedlowych pikników – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
kl

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu

No i ? Kupili tak? Teraz zapytanie ,kiedy budowa ? Powiem wam w tajemnicy ….nigdy🤣🤣🤣🤣🤣🤣

warszawiak
warszawiak
4 miesięcy temu

Powinno być w tytule napisane – w Miłocinie.

rzeszowiacy
rzeszowiacy
4 miesięcy temu

Czytam i widzę że wpisy od samych deweloperów jak najwięcej sprzedać i nachapać kasy wygląd miasta nieważny mega korki też. Budujcie ale poza granicami miasta i gminy Rzeszów może w Afryce.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Podobnie władze miasta Rzeszowa skorzystały z prawa pierwokupu i zablokowały sprzedaż działki w centrum na ul.Jagielońskiej która to działkę wystawiły na przetarg jeszcze państwowe zakłady graficzne.Co ciekawe władze miasta nie miały na zagospodarowanie tej działki blisko KM Policji podobno żadnych planów bo nie było wolnych środków finansowych w budżecie.Ale co ciekawe działka czekała chyba na znanego inwestora. Bo po 2 latach UM Rzeszów wystawił działkę na cichy przetrag do którego zgłosiła się spółka CM Medyk.Ale i ta spółka nie miała chyba żadnych planów ani nawet nie starała się o projekt, tylko działkę odsprzedała jak wynika z dokumentów Biura Gospodarki Mieniem… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Marek

tak to racja zawsze jest jakiś układ,ktoś pociąga za tasiemki,inny robi bełt, kolejny miszung a potem wychodzą trzy prawdy ; O!

wyborca
wyborca
4 miesięcy temu

Jeżeli ratusz wydał publiczne pieniące rzeszowian na działkę po za Rzeszowem która nie będzie służyć wszystkim mieszkańcom to czy to przypadkiem nie łamie jakiegoś prawa?

Płacę podatki w Rzeszowie i mieszkam w Rzeszowie i nie życzę sobie żeby moje pieniądze inwestować w gminy leżące pod Rzeszowem!

Tytus Romek
Tytus Romek
4 miesięcy temu
Reply to  wyborca

to nie jest koncert życzeń

Rzeszowiak
Rzeszowiak
4 miesięcy temu
Reply to  wyborca

Czytam i nie wierzę. Czlowieku, ten teren należy do Rzeszowa od stycznia 2019 r. Gdybyś był mieszkańcem Rzeszowa to pewnie byś o tym wiedział.

Last edited 4 miesięcy temu by Rzeszowiak
Ferenc Wróć!
Ferenc Wróć!
4 miesięcy temu

W Rzeszowie prawie już nie wydaje się pozwoleń na budowy!

Mieszkania po 8-9 tys za m2. A jak czegoś brakuje to cena idzie górę! Jeszcze tylko skończą inwestycje zaczęte za Ferenca i bezrobocie tak wzrośnie że ludzie za pracą będą wyjeżdzać. Rzeszów żyje z mieszkaniówki a jak skończy jak Fikołek przeciwko każdej inwestycji i tylko max na co go stać to kieszonkowy park? Rzeszów miał swoje 5 minut za Ferenca. Za łysego miasto pomału chyli się ku upadkowi!

tomi
tomi
4 miesięcy temu
Reply to  Ferenc Wróć!

10/10

Jacek
Jacek
3 miesięcy temu
Reply to  Ferenc Wróć!

Bzdury opowiadasz że sie nic nie buduje na osiedlu Rzeszów -Dworzysku buduje spółka Besta 5 budynków z garażami podziemnymi,na uL.Pańska teren przejał inny znajomy od lat dla władz miasta deweloper Apklan i tez chce wybudować na rogu ulPańska i Słoneczny Stok widokowe bloki tez z garazami podziemnymi buduje też na tym osiedlu Adma i SM Projektant tylko kto wybuduje drogi dojazdowe jak miasto nie ma pieniędzy a tą pożyczkę którą dostało od SM Projketant już przejadło na kwiatki ,rabatki i bostońskie podświetlane krzaki.

Rzeszowiacy
Rzeszowiacy
4 miesięcy temu

Brawo Panie Prezydencie kupować z przeznaczeniem pod rekreację i sport. STOP barbarzyńskiej deweloperce i betonowaniu miasta Popieramy wszyscy mądrzy mieszkańcy Rzeszowa.

Polak
Polak
4 miesięcy temu
Reply to  Rzeszowiacy

W RZ rekordowa liczba deweloperów. Nie ma przemysłu nie ma zagranicznych montowni aut czy elektroniki a firmy żyją głównie z budów i wykańczania mieszkań. No jak myślisz co będzie z rzeszowską gospodarką jak obecny prezydent nie sprzyja budowie mieszkań? Jak to się skończy?

Beata
Beata
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

Miasto blokuje budowę drogi do strefy ekonomicznej Rzeszów Dwoarzysko.Wczesniej było tłumaczenie że nie może sie dogadać z starosta i gminami Głogów I Swialcza.Teraz już działki od 2001 roku należa już do gm .miasta Rzeszów a inwestycji półniocnej obwodnicy z wiaduktem nad torami od ronda na ul.Warszawskiej do wezła S-19 na Ul.Krakowskiej nadal nie ma.Przetarg na prijekt powstał w 2016 roku ale wygrała społka z ul.Słowackiego nie ta która miła wygrac i dyrektor MZD z władzami miasta przetarg unieważnił,tłumaczyli że oferta była chyba za niska a społka mało wiarygodna.Choć ta sama społka projektowa wygrała konkurs za projekt obwodnicy Krosna,mało wiarygodna albo… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Beata

sprawdź czy kasiorka jest na wiadukt czy nie ma – nawet na akacje nie ma 60 tyś a Ty chcesz wiadukt budować i drogę ;

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

kochany a jak dojadą części z Chin granice zablokowane, wagony na ukrainie stoją o jakich montowniach Ty śnisz pozostanie tylko : rower i japonka do transportu ;O !

leszk
leszk
4 miesięcy temu

Na zdjęciu ludzie byłego oskarżonego o 16 przestepstw byłego barona Jana B. Teraz chyba tylko udają ze im zalezy na dobru mieszkańców Miłocina.A co robili dotychczas czy nie trzymali nad tym ,,szemranym chłopem,, z Łapajówki czasem ,,parasola ochronnego,,,Chyba że chcą sie wyspowiadać przez Prokuraturą Krajową i być tzw ,,świadkiem koronnym,,

Rafał
Rafał
4 miesięcy temu

Ci sami co pozwolili deweloperom zabudować hektary najlepszych terenów do rekreacji teraz kupują za grube pieniądze drobne działeczki.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Święta racja. Całe hektary nad Wisłokiem sprzedali, a przy Żwirowni zamienili z deweloperem za parking i plac zabaw. Gdzie wtedy był pan Fijołek, „obrońca terenów zielonych”?

Grom
Grom
4 miesięcy temu

A co z dzikimi składowiskami rtęci które wytworzyły zlikwidowane w 1989 roku Zakłady Lamp wyładowczych Polam w Miłocinie, teraz te zakłady są już w w gm.mieście Rzeszowie . Według zawartych w raporcie WIOŚ z 1994 roku nadal są składowiska które nie dotarły do Skarżyska Kamiennego gdzie miały być utylizowane.Ale utylizacja kosztuje i dzikie składowiska z placów zakładu Polam m.in z placu gdzie teraz jest salon Fiata zostały bez stosownych dokumentów likwidowane a nie zutylizowane.Jak mówią sąsiedzi zakładu Polam wróciły do zakładu i stłuczka podobno skutecznie została zalana betonem w północnej części hali FF.Do dziś nikt nie dokonała neutralizacji zakładu i… Czytaj więcej »

Myśl
Myśl
4 miesięcy temu
Reply to  Grom

Cisza….

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Grom

no jak były doły po wybranej glinie dla cegielni w Czekaju co robiła cegłę no to ładowali do dołu co leciało – proste
A ci co decydowali o tym to gdzie teraz są co ?

Rzeszowiak
Rzeszowiak
4 miesięcy temu
Reply to  Grom

Pytaj właściciela tego obszaru. To jest teren prywatny.

rzeszowiak
rzeszowiak
4 miesięcy temu

Przecież miasto ma prawo PIERWOKUPU a więc po co ta cała zwierucha ?

Jaszczomb
Jaszczomb
4 miesięcy temu
Reply to  rzeszowiak

Gdyż mogło nie skorzystać. Wystarczy sobie przypomnieć jeszcze niedawne „miasto musi się rozwijać” co głównie skutkowało zwiększeniem ilości wylanego betonu i asfaltu.

Ela
Ela
4 miesięcy temu
Reply to  rzeszowiak

Gmina Głogów nie protestowała za przyłączeniem terenu Miłocina do Rzeszowa bo pozbyła sie problemu z rtęcią.To byłe zakłady Polam w Miłocinie wyrzuacały wokół zakładów wraz z powietrzem kilogramy rtęci metalicznej i związków rtecią pochodnych (Dimetylortęć) i inne.Teraz ludzie chyba już zapomnieli że rteć sama na spacer nie wyszła nadal jest w wokół zakładu i byłym zakładzie Polam.Co ciekawe deweloperzy budują szeregówki pod byłymi zakładami Polamem chyba dla tych młodych którzy chcą tanio się osiedlić w Rzeszowie.Bo starsi pamiętają ile ludzi którzy mieszkali wokół zakładu miało poważne choroby zwiazane z zanieczyszczeniem związkami rtęci.

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  Ela

a kto się dziś przejmuje ludźmi – 8 miliardów na tym padole czekają aby szybko zdychali – nie wiesz ?

Rzeszowiak
Rzeszowiak
4 miesięcy temu
Reply to  Ela

Gmina Głogów nie protestowała?? Kobieto, skąd ty jesteś, bo chyba nie stąd. Protestowała i to mocno. A co do rtęci wokół zakładu to są to bajki opowiadane z dziada pradziada. Poczytaj badania AGH-u. Wokół zakładu nie ma składowisk rtęci. Wyniki badań są w normie. Rtęć wyjechałą stąd wozami do m. in. Widełki i Bratkowic. Tam szukaj.