Tragiczna sobota motocyklistów na podkarpackich drogach

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności kilku wypadków z udziałem kierujących jednośladami, do których doszło w niedzielę w naszym województwie. W Trzecianie zginął motorowerzysta. W Kurzynie Średniej pijany kierowca peugeota potrącił dwie rowerzystki. 

Do najtragiczniejszego wypadku doszło około godz. 21 w Trzcianie pod Rzeszowem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motorowerzysta jadący w kierunku miejscowości Błędowa Zgłobieńska, na zakręcie zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z oplem vectrą. Motorowerzysta zginął na miejscu, policjanci ustalają jego tożsamość. Kierowca opla był trzeźwy.

Po godz. 22 w Mielcu na ul. Kościuszki kierowca forda focusa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z motocyklistą. 19-latek kierujący motocyklem trafił do szpitala. Kierowca forda był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Przed godz. 18 w Kamionce w powiecie ropczycko-sędziszowskim kierująca toyotą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z motocyklistą. Do szpitala przewieziono motocyklistę i kierującą samochodem.

Kilka minut po godz. 18  w Kurzynie Średniej w powiecie niżańskim kierowca peugeota na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę i uderzył w dwie rowerzystki. Obie kobiety trafiły do szpitala. Okazało się, że kierowca peugeota był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mniej więcej w tym samym czasie w Klinkówce w powiecie krośnieńskim kierowca renault laguny skręcając w lewo zajechał drogę rowerzyście. W zderzeniu ranny został 60-letni mężczyzna kierujący rowerem.

tc/KWP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments