Trudno o optymizm

Grzegorz Walasek (w czerwonym kasku) i Maciej Janowski byli najskuteczniejszymi zawodnikami ubiegłotygodniowych Derbów Południa na torze w Rzeszowie. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. W niedzielę druga odsłona Derbów Południa. Tym razem na torze w Tarnowie.

Niedzielnym meczem w Tarnowie żużlowcy PGE Marmy Rzeszów zainaugurują rewanżową rundę spotkań fazy zasadniczej. Po porażce przed tygodniem na własnym torze 42-48, podopiecznych Dariusza Śledzia w “Jaskółczym Gnieździe” czeka jeszcze trudniejsze zadanie.

Obie drużyny przystąpią do niedzielnego meczu w identycznych składach, jak przed tygodniem. – Joonasa i Jason solidnie przepracowali ten tydzień przy sprzęcie i mocno wierzymy w to, że wreszcie się z nim “dogadali” – mówi kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc, który dodaje: – Tarnów był do pokonania przed tygodniem. Gdyby nie nasze defekty i fantastyczna postawa Janowskiego, pewnie moglibyśmy się cieszyć z dwóch punktów.

– Tor w Tarnowie jest bardzo fajny do ścigania. Lubię tam jeździć i liczę na dobry występ – deklaruje rzeszowski junior, Łukasz Sówka, który w środę wywalczył w Ostrowie awans do finału Brązowego Kasku (awansował także Damian Michalski, Marco Gaschka będzie rezerwowym – przyp. red.)

Spokój u “Jaskółek”
W niedzielnym meczu wystąpi aż trzech zawodników, którzy dzień wcześniej będą rywalizować na torze w Gorzowie w GP Polski (Hancock, Crump i Vaculik – zastąpi kontuzjowanego Hampela). Tarnowianie to jak na razie bezapelacyjny lidera Enea Ekstraligi, który w pierwszej części fazy zasadniczej stracił tylko punkt. Mimo tego trener Marek Cieślak przestrzega przed hurraoptymizmem.

– Rzeszów ma naprawdę dobry skład. Jason, Grzesiek czy Rafał to zawodnicy, którzy są w stanie punktować na każdym torze. Jedziemy u siebie i oczywiście liczymy na zwycięstwo, ale na pewno będzie to ciekawy mecz – przekonuje szkoleniowiec “Jaskółek”.

Przed tygodniem “Jaskółki” do zwycięstwa poprowadził Maciej Janowski, który po słabszym początku sezonu, rozkręca się z meczu na mecz. Tym razem powinien on mieć zdecydowanie większe wsparcie ze strony Jakuba Jamroga. – Skoro wygraliśmy w Rzeszowie, to wg mnie w niedzielę zwyciężymy z jeszcze większą przewagą – dodaje tarnowski młodzieżowiec.

W innych meczach: Gdańsk – Gorzów (17 – TVP Sport), Z. Góra – Częstochowa (18), Bydgoszcz – Leszno (18), Wrocław – Toruń (17).

Marcin Jeżowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments