Turniejowa gra uczuć

Koszulkę Lecha Poznań wylicytowano za 1100 zł, ale to nie był rekord podczas 10. Admin Cup. Z prawej Dariusz Łata, główny organizator turnieju. Fot. Piotr Sowa

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Stal Kraśnik triumfatorką 10. Admin Cup w Nowej Sarzynie. Grali też dziennikarze z Podkarpacia.

Jubileuszowa, dziesiąta już, odsłona turnieju Admin Cup miała godną oprawę. Do Nowej Sarzyny zjechały drużyny z całej Polski, reprezentujący czołowe kluby. Sam mecz finałowy był widowiskiem, że palce lizać. Ale najważniejsze, iż po raz kolejny udało się pomóc choremu dziecku.

Gdy niemal 15 lat temu Dariusz Łata wpadł na pomysł zorganizowania turnieju dla administratorów oficjalnych serwisów klubów sportowych i dziennikarzy, postanowił, że dobrą zabawę połączy z wyższym celem. Podczas każdej edycji Admin Cup zbieraliśmy zatem pieniądze dla osób dotkniętych tragedią – chorych dzieciaków i ich rodzin, które stawały na głowie, by wysłać pociechę na operację bądź turnus rehabilitacyjny. Dariuszowi Łacie pomagało niewielkie grono zaufanych ludzi, związanych m.in. z miejscową Unią i zakładami chemicznymi, największym pracodawcą w okolicy. Turniej z roku na rok stawał się coraz bardziej spektakularny, coraz hojniejsi okazywali się również jego uczestnicy i przyjaciele. Najwięcej pieniędzy wpływało z licytacji pamiątek sportowych: koszulek z podpisami zawodników, piłek z autografami, książek czy proporców. W ubiegłą sobotę za rekordowe 9300 zł wylicytowano koszulkę Polonii Warszawa z czasów, gdy sponsorem tej drużyny był Józef Wojciechowski. 1100 zł zapłacono za trykot Lecha z podpisami piłkarzy „Kolejorza”. – Pod młotek poszło 26 pozycji, uzbieraliśmy ponad 20 tysięcy zł. Za nami kolejne udane spotkanie, a edycja letnia turnieju, jak słyszymy, ma się odbyć w Kraśniku – informuje Zbigniew Hatylak, prezes Unii Nowa Sarzyna.

Pieniądze trafiły do rodziców 8-letniego Wiktora Stachni, który cierpi na autyzm. – Na turniej przybyła cała rodzina chłopczyka. Do puszek wrzucały też dzieciaki, którym pomogliśmy podczas wcześniejszych edycji. Te wzruszające chwile powodują, że człowiek zapomina o zmęczeniu, wstępują w niego nowe siły. Bo przecież lepiej dawać, niż dostawać – podkreśla Dariusz Łata, który Admin Cup nazywa „turniejową grą uczuć”.

Zawody wygrała Stal Kraśnik, która w finale wykonywała rzuty karne lepiej od Unii Nowa Sarzyna. Na boisku brylowali piłkarze z ligowym doświadczeniem: Marcin Biernat (na co dzień obrońca I-ligowego GKS Tychy) i Filip Drozd, który został królem strzelców. Trzecie miejsce zajęła Siarka Tarnobrzeg, a czwarte Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.

– Drużyny z Poznania, Łodzi, Krakowa czy Śląska przyjeżdżają do nas i później wracają, bo mówią, że panuje tu świetna atmosfera. To jest dla mnie największą nagrodą – przyznaje Dariusz Łata. W sobotę organizatorzy Admin Cup zaskoczyli biuro prasowe Widzewa, wręczając puchar i dyplom z okazji 110-lecia istnienia łódzkiego klubu. – Rzecznik prasowy Widzewa od razu zadzwonił do prezes Martyny Pajączek, żeby podzielić się tą wiadomością – uśmiecha się Dariusz Łata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments