Turystyczny rejs z Picassem

Marina może zabrać 1250 pasażerów.

GDYNIA. Luksusowy wycieczkowiec pływa po Bałtyku.

Luksusowy wycieczkowiec Marina, zawinął do portu w Gdyni. Statek jest w trakcie rejsu po morzu Bałtyckim – z Kopenhagi do Sztokholmu.

Marina pływa pod banderą Wysp Marshalla. Mierzy 238 m i składa się z 15 pokładów (z czego 11 dostępnych dla gości). Jednorazowo Marina może na nie zabrać 1250 pasażerów i 800 członków załogi.

Na statku znajduje się doceniane przez gości zaplecze kulinarne. – Mamy wiele restauracji, bufetów, prywatne restauracje – zachwalała statek Jennifer Faust z Oceania Cruises, który organizuje luksusowe rejsy m.in po Bałtyku.

Wnętrza wycieczkowca są jednymi z najbardziej luksusowych, jakie pływają po morzach. – Naszą mocną stroną jest sztuka, wielu artystów angażowało się w wystrój – mówiła Faust. Na pokładzie znajdują się dzieła sztuki warte kilka milionów dolarów – m.in. obrazy Picassa oraz kryształy Swarovskiego.

Ceny za wycieczkę luksusowym statkiem wahają się od 5 do 25 tys. dolarów. Wszystko zależy od długości rejsu. – Mamy rejsy 7, 10, 30-dniowe, więc widełki cenowe są bardzo duże – mówiła Jenifer Faust.

Źródło: TVN 24/ps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments