Ukradł blisko 14 tys. zł z sejfu MKS

- Trwa postępowanie mające na celu ustalenie sprawcy włamania – mówi podinspektor Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji. Fot. Autor

KROSNO. Policja poszukuje zuchwałego włamywacza i złodzieja.

We wtorek (12 bm.) po północy miało miejsce włamanie do jednego z pomieszczeń zajmowanych przez Miejską Komunikację Samochodową w budynku przy ulicy Fredry. Łupem nieznanego jak dotąd sprawcy padło w sumie 13 tysięcy 800 złotych, przy czym 700 zł, które złodziej zgubił pospiesznie opuszczając lokal, odzyskano. Włamanie dostrzegł dyspozytor, który w środę wcześnie rano przyszedł do pracy na pierwszą zmianę. Sprawę zgłosił na policji, która teraz szuka włamywacza i złodzieja.

– O zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni przed godziną 5, przeprowadziliśmy oględziny, zabezpieczyliśmy ślady – informuje podinspektor Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji:

Sprawca był zakapturzony, przeskoczył przez płot, wyłamał drzwi wejściowe, wszedł do pomieszczenia dyspozytorni, lecz nie znalazł tam nic wartościowego. Następnie udał się do pomieszczenia, gdzie mieści się sejf, czyli tak zwanej kasy wewnętrznej MKS-u. Znalazł kluczyki do sejfu i bez problemu dostał się do jego wnętrza, gdzie znajdowało się w sumie ok. 14 tysięcy złotych (pieniądze z rozliczeń kierowców ze sprzedaży biletów). Gdy opuszczał owo pomieszczenie pękła torebka, w której znajdowały się pieniądze. Zgubił część skradzionych pieniędzy, w sumie ok. 700 zł w bilonie.

– O godz. 23 kończy pracę dyspozytor na drugiej zmianie, a pierwsza zmiana rozpoczyna się wcześnie rano. Tak więc sprawca  dokonał włamania wówczas, gdy w budynku nikogo nie było – mówi Leon Kłodnicki, audytor wewnętrzny MPGK w Krośnie. – Nagranie z monitoringu zostało zabezpieczone – dodaje na koniec.

Wioletta Zuzak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
elektryk
elektryk
9 lat temu

A dlaczego pieniadze po zakonczeniu pracy nie zostaly zdeponowane do Banku ?
W kasie na noc moze pozostac maksymalnie 300 zlotych.
Kto zlamal przepisy i dlaczego. Kto jest odpowiedzialny za to ze pieniadze zostaly na noc w zakladzie ?