Usterki będą usuwane

Pan Jan Cwynar ma wątpliwości co do remontu drogi. Fot. Justyna Paszkiewicz

MARKOWA. Po naszym artykule spotkanie w sprawie usterek na drodze.

Kilka dni temu pisaliśmy na temat nieprawidłowości na nowo wybudowanej drodze w Markowej, które są bolączką naszego Czytelnika, pana Jana Cwynara z Markowej. Wymienił nam swoje zastrzeżenia. Tekst opublikowany na łamach naszej gazety nie pozostał bez echa. Zostało zorganizowane specjalne spotkanie w celu wyjaśnienia spraw poruszonych w artykule.

Pan Jan Cwynar, który jest budowlańcem podzielił się z nami swoimi wątpliwościami co do remontu drogi. Przypominamy: miał zastrzeżenia co do grubości masy bitumicznej, do kratek ściekowych, które nie zbierają wody i przez to tworzą się zastoiska wodne.

Odbyło się spotkanie – na okoliczności wyjaśnienia spraw związanych z artykułem zamieszczonym na łamach Super Nowościach – czytamy w notatce służbowej, która dostaliśmy od Janusza Wolskiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Łańcucie.

– Stwierdzono, że jest to odcinek prosty, na którym występuje spadek daszkowy. Na przedmiotowym odcinku nie występują zastoiska wody i garby. Pobrane przed odbiorem próbki warstwy nie wykazały odstępstw od założeń – napisano w notatce.

W tekście zamieszczono także zalecenia. – Zostanie pobrana próbka masy, która określi grubości tej warstwy oraz zostanie przeprowadzony monitoring w zakresie spływu wody – czytamy dalej.

Radny Jakub Czarnota także złożył w tej kwestii zapytanie. Z pisma, które otrzymał także od dyrektora Wolskiego, wynika, że podczas przeglądu gwarancyjnego stwierdzono usterki, przede wszystkim lokalnie występujące zastoiska wody przy krawężniku chodnika. Usterki występują na obu odcinkach dróg przebiegających przez Powiat Łańcucki. Koszt usunięcia usterek poniesie wykonawca.

Justyna Paszkiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość niedzielny
gość niedzielny
8 lat temu

Panie Cwynar taki z Pana budowlaniec jak z koziej dupy trąbka, na tytuł budowlańca trzeba zasłużyć i zapracować

espero
espero
8 lat temu

Gościu niedzielny a niby na jakiej podstawie kwestionujesz wykształcenie Pana Cwynara? A poza tym nie trzeba być z wykształcenia budowlańcem , żeby zobaczyć , że firmy remontujące drogi odstawiają fuszerkę. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności jest to szczególnie widoczne na drogach podległych Powiatowemu Zarządowi dróg w Łańcucie. Aby nie być gołosłownym polecam uwadze drogę powiatową Czarna – Dąbrówki. Od początku po swyremontowaniu były zastoiny wody , a kratki ściekowe już dwa razy były poprawiane, ale dalej w ich sąsiedztwie droga jest nierówna i woda nie odpływa, a co to znaczy w okresie jesienno zimowym, wie każdy kto chociaż trochę orientuje się… Czytaj więcej »