Uwaga! Włamywacze grasują w regionie!

TARNOBRZEG. RZESZÓW. Szukali biżuterii i pieniędzy. Czy mogła to być grupa złodziei, która przyjechała do naszego regionu na gościnne „występy”?

Tylko w ciągu dwóch dni do mieszkań w Tarnobrzegu włamali się złodzieje, którzy ukradli pieniądze i biżuterię nie zabierając innych cennych przedmiotów. Tarnobrzescy policjanci wprawdzie nie łączą obydwu włamań, ale w ciągu ostatnich tygodni nie mieli podobnych zgłoszeń. Czy w takim razie to znak, że to przyjezdni złodzieje, którzy mogą próbować włamać się do innych mieszkań na Podkarpaciu?
Do pierwszego włamania doszło na tarnobrzeskim osiedlu Dzików. Włamywacze weszli przez balkon i splądrowali mieszkanie. Prawdopodobnie szukali pieniędzy, bo innych cennych rzeczy nie zabrali. Z kolei z mieszkania przy ul. 11 Listopada skradziono biżuterię.

W samym Rzeszowie zdarzają się także włamania do mieszkań i właśnie giną pieniądze oraz biżuteria. – Każdą z takich spraw zajmujemy się szczegółowo. Policjanci współdziałają ze swoimi kolegami z innych miast i województw porównując czy nie ma cech wspólnych dla włamań – mówi podinspektor Zbigniew Kocój, oficer prasowy rzeszowskiej policji.

Anonimowo policjanci twierdzą, że nawet jeśli w Tarnobrzegu była ta sama grupa, to mogą to być złodzieje z Warszawy, którzy po dwóch gościnnych występach mogli się przenieść np. do województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, czy pomorskiego i przez długi okres czasu nie pojawią się w naszym województwie.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments