Uważaj na abonamentową pułapkę

Osoby, które na mocy ustawy są zwolnione z opłat abonamentowych, muszą przedstawić w urzędzie pocztowym dokumenty, które potwierdzają uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Osoby uprawnione do niepłacenia abonamentu RTV muszą to zgłosić.

Jeżeli zgodnie z prawem jesteś zwolniony z opłacania abonamentu RTV, lecz nie złożyłeś na poczcie odpowiedniego druczku, do twoich drzwi może zapukać komornik. Osobom, które nie spełniły tego biurokratycznego obowiązku grozi bowiem kara aż 1400 zł.

Wiele osób, szczególnie starszych, jest przekonanych, że skoro osiągnęły odpowiedni wiek (75 lat), a co za tym idzie na mocy ustawy są zwolnione z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego, mogą po prostu… przestać płacić. Okazuje się, że, niestety, tak nie jest. O fakcie zwolnienia z opłat trzeba na piśmie powiadomić pocztę wypełniając specjalny druk (jeżeli właśnie ukończyłeś 75. rok życia, musisz to zrobić w ciągu 2 tygodni). W przeciwnym razie można się spodziewać wezwania do zapłaty w kwocie 1400 zł.

– To jakiś absurd – denerwuje się pani Zofia z Rzeszowa. – A co z osobami, które o tym obowiązku nie wiedzą w ogóle lub są schorowane i nie mają jak dotrzeć na pocztę?

Niestety, o takich osobach posłowie już nie pomyśleli. A szkoda, bo szacuje się, że problem dotyczy aż 2,5 mln Polaków.

ksz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments