W Dębicy będą setki nowych miejsc pracy!

DĘBICA. Krakowska firma rozpocznie inwestycje za kilkanaście milionów złotych

Pięćdziesięcioro na stałe, a w sezonie nawet dwustu dębiczan znajdzie pracę w Przedsiębiorstwie Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. -Wygraliśmy przetargi na remont linii kolejowej m.in. na trasie Kraków – Rzeszów. W samej Dębicy zainwestujemy kilkanaście milionów złotych w modernizację wniesionego aportem przez PKP terenu – mówi Józef Wójcik, prezes przedsiębiorstwa.

PNiUIK w Krakowie na terenie Polski zatrudnia 450 pracowników. Teraz ta liczba wzrośnie o kolejne kilkadziesiąt osób – co istotne, zamieszkałych w Dębicy i jej okolicach.

Poszukiwani operatorzy sprzętu budowlanego

Powód? Przedsiębiorstwo wygrało przetarg na modernizacja infrastruktury kolejowej nad Wisłoką (9,6 ha terenu wraz z budynkami). Firma zainwestuje w Dębicy kilkanaście milionów złotych. Co zostanie zrobione? – Powiększymy halę napraw i wyremontujemy ją tak, by w pełni obsługiwała nasz sprzęt towarowy, suwnice, które się tu znajdują i urządzimy place składu materiałów kolejowych – wylicza Józef Wójcik, prezes przedsiębiorstwa.

Andrzej Wach, prezes PKP S.A. uważa, że przebudowa linii kolejowej to wielka szansa dla Dębicy. – Tam, gdzie są inwestycje, tam są nowe miejsca pracy – przekonuje Wach. – Zatrudnienie znajdą tu przede wszystkim operatorzy sprzętu budowlanego.

W Dębicy zakotwiczy nowa firma?

– W rejestrze poszukujących pracy są osoby z takimi kwalifikacjami – zaznacza Marcin Nowak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy. – Nie będzie też problemu z przeszkoleniem bezrobotnych chętnych na podjęcie takiej pracy Są na to pieniądze. A naprawdę warto, bo posiadając takie kwalifikacje można liczyć na wiele innych ofert pracy.

Produkcję w mieście chce także rozpocząć jedna z dużych firm cukierniczych. Z dotychczasowych rozmów prowadzonych na linii miasto-inwestor wynika, że owe tajemnicze przedsiębiorstwo miało by być ulokowane obok Wytwórni Urządzeń Chłodniczych. Gdyby faktycznie doszło do tego, to na zatrudnienie w tej firmie może liczyć 150 osób.

Paweł Galek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments