W dwóch wypadkach zginęły trzy osoby

PRZEWORSK. Słoneczny wtorkowy poranek sprawił, że kierowcy zapomnieli o tym, że wciąż jest zima.

Do obu tragedii doszło na drodze krajowej nr 4 w okolicach Przeworska. Najpierw w mercedes zderzył się z busem. 50-letni kierowca mercedes zginał na miejscu. Godzinę później fiat panda uderzył w ukraińskiego busa i jadące fiatem małżeństwo 50-latkó z Przeworska poniosło śmierć. Okoliczności obu dramatów są podobne. Słoneczna pogoda, duża prędkość, śliska po porannych przymrozkach jezdnia i utrata panowania nad pojazdem.

Pierwszy wypadek wydarzył się w Mirocinie około godz. 6.30. Na prostym odcinku drogi, na wzniesieniu, kierowca jadący z kierunku Jarosławia w stronę Przeworska zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w busa. Kierowca mercedesa zginął. Cztery osoby z busa zostały przewiezione do szpitala. Dwaj lekko ranni mężczyźni zostali opatrzeni i wypisani do domu. Dwie osoby odniosły poważniejsze obrażenia i pozostały w szpitalu.

Godzinę później w Nowosielcach doszło do drugiego dramatu. Na prostym odcinku drogi, na wzniesieniu, fiat panda jadący z Przeworska w kierunku Łańcuta zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w ukraińskiego busa. 50-letni kierowca fiata i jadąca z nim kobieta, zginęli na miejscu. Trzy osoby jadące busem zostały ranne.

Zaraz po tym zderzeniu doszło do kolejnego karambolu. Kierowcy dawoo lanosa i peugeota zaczęli hamować, by nie wjechać w sczepione pojazdy. Oba samochody wpadły w poślizg i zderzyły się ze sobą. Na szczęście w tej drugiej kolizji nikt nie został ranny.

Podobne tragedie zdarzają się każdej zimy. Gdy po ociepleniu zniknie śnieg i wyjdzie słońce, kierowcom wydaje się, że nadchodzi wiosna. Zwiększają prędkość i… panujące wciąż zimowe warunki zaskakują ich niespodziewanie śliską nawierzchnią. Trzeba pamiętać, że jest dopiero połowa stycznia i zima potrwa jeszcze około dwóch, trzech miesięcy. Kierowcy muszą w dostosować technikę jazdy do rzeczywistych warunków panujących na drodze i nie dać się zwieść widokiem zielonych pól, czarnej nawierzchni jezdni i promieniom słońca.

Krzysztof Rokosz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
9 lat temu

To jak jezdza matoły jeden z drugim to szkoda gadac. Powinno sie zabierac prawko a ich auta sprzedawac i pieniadze przeznaczac na jakis szczytny cel. To tyle.