W Mielcu już ruszyły WOŚP-owe licytacje

Wśród licytowanych gadżetów są: jedyny w Polsce stół spawalniczy, ozdobiony grafikami WOŚP oraz złote i srebrne serduszko. Fot. WOŚP Mielec

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Mielcu to nie tylko imprezy i kwesty na ulicach miasta, ale również, albo przede wszystkim – licytacje. One odbywać się będą zarówno w Internecie, jak i podczas finału WOŚP. W Mielcu zagra ona w ten weekend (28 – 29 bm.). Patronat nad wydarzeniem objęły Super Nowości. Na ulice miasta wyjdzie 140 wolontariuszy. Kwestował będzie prezydent Jacek Wiśniewski wraz z małżonką.

Przygotowania do WOŚP-owych aukcji zaczęły się już w grudniu. – Rozmawialiśmy z osobami prywatnymi lub instytucjami, kto i co chciałby przekazać na aukcję – tłumaczy Katarzyna Hajduk, która koordynuje cały ten proces w Sztabie 31 WOŚP w Mielcu. – Gdy pierwsze rzeczy są już na Allegro i aukcje się zaczynają, kolejne osoby zgłaszają się do nas z propozycją przekazania przedmiotów na aukcję. Zdarza się też, że robią to podczas finału.

Konstytucje od posłanki

W tym momencie na mieleckim koncie Allegro jest już licytowanych kilkanaście przedmiotów, w tym m.in. jedyny w Polsce stół spawalniczy, ozdobiony grafikami WOŚP, złote i srebrne serduszko, monety z grawerem Orkiestry, obraz św. Floriana, przekazany przez Grzegorza Gałuszkę, dyrektora Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu; trzy Konstytucje RP z podpisem poseł Krystyny Skowrońskiej; voucher na lot motolotnią, zestawy kawy i herbaty, kubki termiczne i zestawy do wina oraz gadżety od Urzędu Miejskiego.
Dołączą do nich kolekcjonerskie gadżety od mieleckich siatkarek i cała reszta wspaniałych i zaskakujących przedmiotów. Nie wszystkie przedmioty trafią na aukcję Allegro, niektóre będą licytowane podczas finału. Cały dochód z wszystkich aukcji w mieście nad Wisłoką trafi na konto WOŚP, która w tym roku gra dla dużych i małych, by kupić sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie się może doprowadzić do sepsy.
WOŚP-owe imprezy odbędą się w Galerii Navigator i w Samorządowym Centrum Kultury. Licytacje prowadzić będą Tomasz Łępa i Kevin Aiston. W programie także Bieg i Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą”. Na koniec odbędzie się Światełko do nieba na Placu Armii Krajowej. Sztab WOŚP mieści się przy Hufcu ZHP. Internetowe aukcje odbywają się pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/AUKCJE3016MIELEC.

Paweł Galek