W plenerze

Bayer Full. Fot. MWMedia

Imprezy na stadionie
BRZÓZA KRÓLEWSKA. Ten weekend na miejscowym stadionie sportowym zapowiada się niezwykle imprezowo. W sobotę od godz. 20 zaplanowano „DJ MAXIMO (Energy 2000) & Piana Party & Laser Show”. Jak nazwa wskazuje nie zabraknie dobrej muzyki, pirotechniki i… hektolitrów piany. Wstęp: 10 zł. W niedzielę natomiast od godz. 20 impreza ze sprawdzonymi przebojami minionych lat. Wstęp – 7 zł.

Bayer Full gwiazdą Dni Dukli
DUKLA. Burmistrz Gminy oraz Ośrodek Kultury zapraszają na „Dni Dukli 2012”, które już w ten weekend. W sobotę od godz. 17 zabawy dla dzieci, a o godz. 19- oficjalne otwarcie Dni Dukli. Od godz. 19.30. zaplanowano koncerty. Wystąpią: Teddy Jr., Cała Góra Barwinków oraz DJ SANCHEZ. Z kolei w niedzielę o godz. 11. wystartują I Otwarte Zawody Rowerowe MTB Dukla. Od godz. 15 rozpoczną się występy zespołów działające przy Ośrodku Kultury w Dukli. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Bayer Full, który usłyszymy od godz. 21.

Dla miłośników motocykli
GŁĘBOKIE, gm. Rymanów. Sołectwo wsi Głębokie, sołtys oraz Klub Motocyklowy Rymanów „Eter” zapraszają wszystkich miłośników motocykli na wyjątkowe zawody Cross Country, które odbędą się w sobotę, 15 lipca. Start za kościołem o godzinie 10.

Kolbuszowski „Woodstock”
KOLBUSZOWA. W sobotę odbędzie się 7. już edycja podkarpackiego „Woodstocku”, czyli Festiwalu Muzycznego „Spinacz”. Z tej okazji na placu przy ul. Towarowej, w sąsiedztwie klubu „Bogacz” wystąpią gwiazdy muzyki rockowej, hip-hopowej, punkowej i metalowej. Start o godz. 16, bilety w przedsprzedaży kosztują 10 zł, w dniu koncertu – 20 zł. Gwiazdą imprezy będzie płocka formacja Lao Che. Nie zapomniano też o fanach sceny hip-hopowej. W tym roku zaproszono VNM’a. Inną formacją, u której będzie można usłyszeć odrobinę rapu, jednak w zupełnie innym wydaniu będzie warszawska grupa Mama Selita, która dobrnęła do półfinału w programie „Must Be The Music”. Po raz pierwszy na „Spinaczu” zobaczymy zespoły z gatunku ŻartCore: TPN25 i Cremaster, czyli kapele, które w swoich utworach serwują dużo humoru. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać kapeli Moody Self, Crag Hack i hip-hopowej – Wielki Format.

Występy na rynku
KROSNO. W ramach „Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce w 2012 roku” na rynku w niedzielę o godzinie 19 wystąpi Teresa Mirga i zespół Kałe Bała.

Dożynki Malinowe
POŁOMIA. W niedzielę na placu sportowym odbędą się Podkarpackie Dożynki Malinowe. Rozpocznie je Msza św. Polowa od godz. 12. Po niej wszystkich zebranych zabawić będą m.in.: kapela podwórkowa „Cajmery”, Orkiestra Dęta, zespół „Animus” i kapela ludowa „Jany.”. Ponadto wśród atrakcji przegląd przysmaków malinowych, wesołe miasteczko dla dzieci, pokaz rękodzieła artystycznego, a o godz. 18 festyn z zespołem „Verano”.

Festyn z atrakcjami
PORĘBY KUPIEŃSKIE k. Kolbuszowej. W niedzielę, od godz. 15 będzie można bawić się na festynie kulturalno-sportowym. W programie m.in.: konkursy dla dzieci z nagrodami, loteria fantowa, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, turniej piłki nożnej, degustacja porębskich przysmaków, występ kapeli z Nowej Wsi, koncert Zespołu Pieśni i Tańca z Wiercan, a na koniec zabawa taneczna.

Szwejkowskie Manewry
PRZEMYŚL. Tegoroczne weekendowe (sob., niedz.) Szwejkowskie Manewry odbędą się w trzech aktach: wprowadzenie jeńca Józefa Szwejka do twierdzy Przemyśl, sąd nad Dobrym Wojakiem Józefem Szwejkiem, odprowadzenie Józefa Szwejka na dworzec. Choć manewry oficjalnie rozpoczną się w sobotę o godz. 15, już o od rana będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach, m.in. w wypadzie za zamek w Krasiczynie, IX Zwiadowczym Rajdzie Cyklistów oraz rajdzie pieszym „Śladami J. Szwejka po Twierdzy Przemyśl”. O godz. 18.30 obok hotelu Gromada rozpoczną się nocne manewry. To tutaj zostanie przeprowadzony „Sąd na Szwejkiem” w wykonaniu członków PSPDWSz. W niedzielę nastąpi uwolnienie Szwejka z kryminału i odprowadzenie go na dworzec. Zbiórka na przemyskim rynku o godz. 10.30. Tradycyjne konkursowe palenie fajki Mr. Bróg przy figurze Szwejka odbędzie się o godz. 13.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments