W plenerze

Warsztaty kulinarne w kolbuszowskim skansenie prowadzi Janina Olszowy. Fot. pg

50-lecie strażaków
BORECZEK. W niedzielę odbędą się uroczystości związane z obchodami 50-lecia powstania jednostki OSP. O godz. 13 w kaplicy w Boreczku odprawiona zostanie msza św., a później strażacy przemaszerują na plac przy OSP. Przewidziano uroczysty apel, wręczenie medali, odznaczeń i wyróżnień. Imprezę uświetni orkiestra dęta z Brzezin.

Rockowo na Rynku
DĘBICA. W niedzielę o godz. 17 na Rynku zagrają zespoły: Troopers Of Plague i Gooby PLS, a także Monika Pilarczyk i Franciszek Mucek z grupy Fun Fire. Zaplanowano również wspólne jam session, na które organizatorzy zapraszają muzyków grających na różnych instrumentach. Wstęp bezpłatny.

Gotuj z babcią Janiną
KOLBUSZOWA. W sobotę o godz. 12 w skansenie odbędą się warsztaty kulinarne, które poprowadzi Janina Olszowy, znawczyni lokalnego jadła. Tym razem „babcia Janina” pokaże, jak przygotować potrawy i przysmaki z kaszy. Chętni proszeni są o kontakt pod nr tel. 017 22-71-296 lub 017 22-71-071. Wstęp 20 zł od osoby.

W rocznicę zapalenia lampy
KROSNO. W niedzielę odbędzie się V edycja imprezy Świet(l)ne Miasto, z okazji 159 rocznicy zapalenia pierwszej lampy naftowej przez Ignacego Łukasiewicza. Happening rozpocznie się o godz. 10 na rynku. Natomiast o godz. 9 sprzed RCKP wyruszy Rajd Pieszy Szklakiem Krośnieńskich Kiwonów. W ramach imprezy co godzinę z przystanku przy pomniku I. Łukasiewicza (od godz. 10-16) oraz spod Muzeum w Bóbrce (od godz.11 -17) będą kursowały darmowe „Świet(L)Ne Busy”. W programie także m.in. pokaz „Poweriser Polska Team” (godz. 11.15) – grupy poruszającej się na skaczących szczudłach, koncert zespołu Euro Band Blues (godz. 17.) oraz zespołu „Wolna Grupa Bukowina” (godz.19.). Na zakończenie imprezy w siedzibie grupy Why Not Travel uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w spotkaniu z podróżnikiem podróżnikiem Tomaszem Nowotarskim.

Kino pod chmurką
MIELEC. W ten weekend (sob. – niedz.) park przy Pałacyku Oborskich zaprasza na kino pod chmurką. W sobotę wyświetlona zostanie „Elita zabójców”, a na drugi dzień „Kobiety z 6. piętra”. Wszystkie seanse rozpoczynają się o godzinie 21. Wstęp wolny.

Taneczne biesiady
MIELEC. W sobotę i niedzielę kolejno o godz. 18 i 17 w Ogródku Leśnym za Hotelem Polskim odbędą się taneczne biesiady z muzyką na żywo. Zagrają zespoły: Tornado Band i Masters. W trakcie biesiad losowanie nagród.

Zumba dla chorej Kasi
MIELEC. W niedzielę na Placu Armii Krajowej odbędzie się maraton Zumby. Imprezę o godz. 14 rozpocznie występ zespołu Alternatywa, godzinę później ruszy wielkie tańcowanie, które potrwa aż do godz. 19.30. Następnie odbędzie się licytacja na rzecz Kasi Tabor z Przecławia, która jest chora na neuroblastomę (złośliwy nowotwór). O godz. 20 „do nieba” wypuszczenie zostaną baloniki z życzeniami, na koniec zagra zespół Mr Pollack. Na imprezie nie zabraknie atrakcji dla dzieci: gigantyczne bańki mydlane, zjeżdżalnie, zamki dmuchane i wiele, wiele innych….niespodzianek.

Motocyklowe atrakcja
MIELEC. W sobotę na fanów motocykli czeka nie lada atrakcje. Pierwszą z nich jest parada ulicami miasta, przed którą uczestnicy spotykają się o godz. 16 na parkingu stacji BP przy ul. Sienkiewicza. Parada zakończy się na strzelnicy LOK przy ul. Partyzantów, gdzie rozpocznie się wielkie grillowanie, a na nim konkursy z nagrodami. O godz. 19 zagrają zespoły rockowe: Czwarta Brygada Rowerów Podwodnych z Dębicy i legendarny The Bill.

Pectus gwiazdą Dni Miasta
RADOMYŚL WIELKI. W ten weekend atrakcji nie zabraknie na Dniach Radomyśla Wlk. Wszystkie imprezy odbędą się na stadionie sportowym obok gimnazjum. W sobotę o godz. 11 świętowanie rozpocznie Ogólnopolski Bieg im. Jacka Kozioła. Kolejne imprezy to: mecz szkółki piłkarskiej, Wakacyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży i konkursy z nagrodami. Niedziela upływać będzie w rytm muzyki granej na żywo. Scena ożyje o godz. 15.30. Wystąpią zespoły: wokalno-instrumentalny Centrum Kultury w Radomyślu Wlk, Old House, Lies i Blacknight. Publiczności zaprezentują się także soliści – laureaci gminnych przeglądów piosenki. O godz. 19 wystąpi formacja Chłopacy z Krakowa, a 2 godziny później gwiazda wieczoru – Pectus & Filip Moniuszko. Koncert zwieńczony zostanie pokazem sztucznych ogni.

Z policją na pikniku
RZESZÓW. Rodzinny Piknik z Policją nad Wisłokiem oraz wręczenie awansów i odznaczeń dla policjantów na Rynku (godz. 11) to główne punkty wojewódzkich obchodów sobotniego Święta Policji. Rodzinny Piknik na rzeszowskich bulwarach zaplanowano na godz. 14. Każdy kto zechce wziąć w nim udział przyjrzy się bliżej pracy policjantów, obejrzy m.in. sprzęt, z jakiego korzystają fukcjonariusze, ich radiowozy i motocykle oraz robota pirotechnicznego. Dowiemy się jak zdejmuje się odciski palców i sporządza portret pamięciowy. Nie zabraknie także atrakcji kulturalnych. Na scenie zaprezentują się m.in. zespół Test, męski chór Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury przy WDK i chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UR.

Wesele Podkarpackie
RYMANÓW ZDRÓJ. Zapraszamy na VIII edycję Wesela Podkarpackiego. Impreza odbędzie się w niedzielę w amfiteatrze przy ,,Zielonym Domku” Początek o godz. 14.30.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments