W Rzeszowie pojawiają się totemy liczące rowerzystów

Fot. Daniel Kunysz

Karpacki, Lwowski, Mazowieckiego i Zamkowy – przy tych czterech mostach w Rzeszowie miasto planuje montaż totemów liczących rowerzystów i badających natężenie ruchu rowerowego. Jak wskazuje Daniel Kunysz, aktywista rowerowy, a zarazem radny miasta, to dobre rozwiązanie, które wskaże m.in. potrzebę dalszej rozbudowy dróg rowerowych.

W kampanii wyborczej prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiadał, że kwestia polityki rowerowej to priorytet dla mieszkańców miasta. W trakcie wakacji służbom miejskim udało się m.in. obniżyć kilka przejazdów dla rowerów, uruchomić kładkę rowerową przy moście Lwowskim oraz zamontować dwa pochwyty rowerowe (w rejonie skrzyżowaniu ul. Lwowskiej, Piłsudskiego i Rejtana). Teraz ratusz ogłosił przetarg na dostawę oraz montaż czterech totemów dla rowerzystów wyświetlających informacje w czasie rzeczywistym w czterech lokalizacjach. Chodzi o most: Karpacki, Lwowski, Mazowieckiego i Zamkowy. Jakie funkcje będzie spełniać infrastruktura? Przede wszystkim liczyć rowerzystów, co pozwoli ustalić natężenie ruchu w rejonie każdego z mostów. – Tego typu dane to z kolei fundament dla wykazania potrzeby dalszej rozbudowy dróg rowerowych – przekonuje Daniel Kunysz.
To jednak nie jedyna możliwość innowacyjnych stacji. Pozwolą one przekazywać podstawowe istotne informacje z punktu widzenia rowerzystów, w tym dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza (np. dzięki czujnikowi PM2,5 lub wczytywaniu danych z WIOS-u), aktualną godzinę czy podświetlaną mapę miasta. – To także pomoc dla turystów do odnalezienia się na mapie dróg rowerowych – podkreśla Kunysz. W założeniu stacje będą wskazywać na wyświetlaczu liczbę rowerzystów dziennie i łącznie przez cały okres istnienia. Dane będą automatycznie i na bieżąco przesyłane do ZTM, aby rowerzysta za pomocą smartfona mógł w każdej chwili sprawdzić liczbę przejazdów. – Prosiłem, aby przetarg na montaż totemów objął także most Tarnobrzeski, gdzie nie ma obecnie ścieżek rowerowych, lecz w postępowaniu tego nie ujęto. Będziemy jednak zabiegać także o zaopatrzenie w totem tego miejsca – tłumaczy Kunysz. Kiedy powstanie infrastruktura? Niewykluczone, że jeszcze w tym roku.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
10 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

hijena
hijena
10 dni temu

hahahaha przyjezdni na totemach będą szukać drogi przez miasto.Ile tych totemów jest w miescie? Chłopie ty nie slyszaleś o GPS w kazdej prawie komórce ,który wykreśli najkrótszą trasę do sklepu monopolowego ,albo do agencji towarzyskiej?

ha ha ha
ha ha ha
12 dni temu

Ponad pół roku „pracy” i wszystko co udało się mu zrobić to postawił donice na chodniku i totemy. Tak to ludziom potrzebne jak leśnej qrwie majtki.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu

Nie ma to jak zajmować się du***elami. Aż dziw bierze, że Pan Prezydent sobie fotki nie strzelił przy tej okazji.
Ma człowiek ochotę zacytować jego słowa które wypowiedział w kampanii przedstawiając przyszłe inwestycje: „To jest efekt naszej, Waszej, wspólnej wszystkich rzeszowian, wielomiesięcznej, ciężkiej pracy Efekt także pewnego doświadczenia w rzeszowskim samorządzie, które mam, jako jedyny”
Jeśli to są efekty tej jego ciężkiej pracy i doświadczenia, to ja z tego pociągu wysiadam

ROMAN
ROMAN
8 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

No tylko nie w biegu – poczekaj do kolejnej stacji 😆

hijena
hijena
12 dni temu

Panie Naczelny ,koniecznie trza kupić adeptom sztuki dziennikarskiej Słownik Wurazów Obcych.Totem to takie dziwo u ludów pierwotnych, gdzie skladano różne prosby,np.o szybką smierć teściowej. po po prostu witryna reklamowa

EMERYT STAREGO PORTFELA
EMERYT STAREGO PORTFELA
12 dni temu
Reply to  hijena

hura,hura ja rano też mam totema

ha ha ha
ha ha ha
12 dni temu
Reply to  hijena

Ty się ciesz że KOD opanował trudną sztukę używania papieru toaletowego po tym drugim. Bo wcześniej różnie z tym było. W ciepły dzień po czym można było poznać kodziarza? W ręce trzymał albo baner aborcyjny albo j**** pis a nad nim stadko much.

bloger
bloger
5 dni temu
Reply to  ha ha ha

nie widzą nic zdrożnego w aborcji,to bardzo prosty regulator przyrostu naturalnego

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  hijena

A takie dobre i złe mzimu u tych ludów tak na południu co są
to też sprowadzą do nas jako kolejne nowym ?

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  ROMAN

Nowum

bloger
bloger
12 dni temu

znowu jakiś koleś ratuszowych nabije kabzę za te idiotyczne totemy,a pasażerowie nadal jak ciule pod weselem czekają pół godziny na autobus

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  bloger

Szybciej nie dadzą rady śmigać :
Światła, ronda, przejścia, skrzyżowania, bo nie ma skrzyżowań bezkolizyjnych ani przejść dla pieszych po estakadach nad ulicami.
Dlatego kolejka była by rewelacyjna tylko co z niej zostało :
Wizje na corocznych spędach, filmiki pokazowe, bicie piany, opowiastki na dobranoc i kwik malkontentów który trwa dalej że korki i tyle w temacie : O!

Cięzki przypadek
Cięzki przypadek
12 dni temu

Totemy?

Snajper
Snajper
12 dni temu

Nie bylo by lepiej,jak by totem ,policzyl ile ubeków pracuje w urzędzie miasta w Rzeszowie?,ile emerytow,ile dziadków majacych 68 lat ??

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Snajper

Racja ale takie sprawozdanie to Namiestnik powinien 1_go stycznia rok w rok przedstawiać tym którymi podobno kieruje ; O!

hijena
hijena
7 dni temu
Reply to  Snajper

i co tam robi etatowy kapelan?

ROMAN
ROMAN
7 dni temu
Reply to  hijena

No jak to co ; kropi grzeszników, wypędza Belzebuba, spowiada wiarołomców ; O!

hijena
hijena
7 dni temu
Reply to  ROMAN

o ile się orientuje to takimi duperelami niech zajmuje się w kościele, a nie w poważnym urzędzie i na wysokopłatnym etacie

Boletz
Boletz
12 dni temu

Myślałem, że szczyt idiotyzmu osiągnięto, kiedy zapadła decyzja o montażu poręczy dla pedalarzy. Ale okazuje się, że nie, że można pójść dalej.
Poza tym, dlaczego nie ma informacji ile, te niezbędne do funkcjonowania miasta totemy, kosztowały? Czyżby Kunysz kręcił na tym jakieś lody?

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Boletz

Ba lody są kręcone non stop od 1945. I dla tego wytrzymać zakup tych Totemów a kupić białą farbę i pędzle i do cholery malować np. na lwowskiej na chodnikach pasy i znaki dla rowerów którą stroną chodnika taki pędzący od ronda pobitno ma jechać. ( w innych miejscach w mieście imitacji też – gdzie jest pomieszany ruch pieszy i rowerowy bez jego ustalenia) Bo jest na tych chodnikach Sajgon raz z lewej raz z prawej to hulajnoga z trzema sru normalnie można zostać kaleką albo stracić życie. Do roboty ratuszowi wizjonerzy farba + pędzle. Będzie wiadomo nawet dla tumana… Czytaj więcej »

Lenin
Lenin
13 dni temu

Przemilczano koszt tych gadżetów… Zapewne celowo.

ROMAN
ROMAN
12 dni temu
Reply to  Lenin

No bo to klasyka mataczenie, zaciemnianie, niedomówienia, kręcenia, nie podawanie wszystkiego bo w mętnej wodzie pływają i to jest to : O!