W Rzeszowie wybudują plac wodny

Już w przyszłym roku rzeszowianie skorzystają z podobnych basenów do tych znajdujących się na ROSiR-ze. Fot. Archiwum
Już w przyszłym roku rzeszowianie skorzystają z podobnych basenów do tych znajdujących się na ROSiR-ze. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Obiekt, który powstać ma przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej, będzie składał się z basenów, zjeżdżalni i wodotrysków. Ratusz ogłosił już przetarg na wykonanie jego koncepcji.

Za oknami powoli nastaje jesienna aura, lecz wielu rzeszowian już myśli nad kolejnym ciepłym latem. Możliwe, że w przyszłym roku rodzice wraz z dziećmi będą mogli wybrać się do nowego wodnego placu zabaw, który powstać ma na terenie parku przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej. Miasto rozpisało już przetarg na koncepcję inwestycji.

Budowa placu wodnego w mieście nie jest tematem nowym, a o stworzeniu infrastruktury od dawna mówią politycy przychylni obecnemu prezydentowi, jak i radni Prawa i Sprawiedliwości. Gdy jakiś czas temu wydawało się, że temat utknął w miejscu, niedawno rozpisany został przetarg na opracowanie koncepcji obiektu. Jak się okazuje, będzie ona wykonana najpóźniej w ostatnich dniach listopada. – Ma to być druga tego typu nowoczesna infrastruktura wodna w naszym mieście, a pierwszą już jest ROSiR – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Chcemy, aby plac został oddany do użytku już w przyszłym roku i mógł służyć mieszkańcom miasta – dodaje. Nieoficjalnie mówi się o tym, że ratusz chciałby otwarcia obiektu jeszcze przed wakacjami.

Obiekt powstanie w niedawno wybudowanym parku przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej. Według planu, zostanie on pokryty nawierzchnią poliuretynową i składać będzie się z 10 wodnych urządzeń zabawowych. – Mowa m.in. o małych basenach, zjeżdżalniach i wodotryskach – wyjaśnia Chłodnicki. Teren ma być całkowicie monitorowany, oświetlony wraz z iluminacją nocną. Wyposażony będzie w ławki, stoliki, siedzenia czy stojaki na rowery. Wciąż nie wiadomo, ile budowa basenów pochłonie pieniędzy.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
2 lat temu

z czego powstalo prawie miliardowe zadłużenie?Czy powstał przemysł hitech ,drogi szybkiego ruchu ,estakady MIESZKANIA NA WYNAJEM itp.infrastruktura nowoczesnego miasta?Mamy tapetowane kible na śmieci ,grajacy wodotrysk,miejskich strazników ,korki uliczne ,okrągła kładkę -pośmiewisko na całą Polskę.I cala armię aroganckivh urzędasow,od darmowego Internetu szybsze są gołębie pocztowe.TYLKO GLOSNE STOP DLA TEGO STAREGO APARATCZYKA Z RATUSZA.!

alan
alan
2 lat temu

To jest tak jak o wszystkim w UM decyduje 78 letni pradziadek,który podobno zna sie na wszystkim a ma partyjne wykształcenie chyba ekonomiczne w co wielu powątpiewa. Bo gdyby myślił logicznie to do takiego prawie 800 mln zł długu budżetu miasta zapewne by nie doprowadził.A plany i projekty to typowa zagrywka wyborcza podobnie jak co wybory kolejka jednotorowa,zoo,aquapark czy hala widowiskowa itd.Pradziadku trza mieć pieniądze i dochody a nie liczyć tylko na budżet państwa czy fundusze unijne.Może gdyby władze miasta współpracowały z rządem to coś by miasto dostało a tak jak działa wbrew obecnemu rządowi to dostaniemy odpady finansowe.

hijena
hijena
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

ale prezydentem Stalowej Woli jest facet z jajami,młody ,o inteligentnym wyrazie twarzy,a nie jakis matuzalem

Paweł
Paweł
2 lat temu

Wodny plac zabaw, zaraz pod oknami mieszkańców …. Gwar i szum wody, jeszcze do tego nocne luminacje. NIE I JESZCZE RAZ NIE ! Budujcie plac wodny ale w miejscu gdzie jest na to przestrzeń, a nie w środku parku wokół bloków !

osnowa
osnowa
2 lat temu

Lepiej niech tam drzewa posadzą a park wodny zrobią w bardziej przemyślanym miejscu, gdzie nie będzie ciasno i będzie parking. No i ta przepompownia.

hijena
hijena
2 lat temu
Reply to  osnowa

moze zostanie wykorzystana woda z przepompowni ścieków.Rzecz godna miasta innowacji .Tfuu,chcialem powiedzieć miasta imitacji

hijena
hijena
2 lat temu

Lokalizacja obok przepompowni ścieków, szacun!

kobra
kobra
2 lat temu

Faktycznie lokalizacja mało przemyślana, taka na szybko, a później się zastanowimy co z tym zrobić. Podobnie zbiornik wodny przy Bieckiej, 1/4 powierzchni niewykorzystana, ale ktoś to odebrał, rzędnych nie sprawdził.

kiss
kiss
2 lat temu

Miejsce jest super, koło przepompowni ścieków!!

Inny
Inny
2 lat temu

Pomysł wart uwagi gdyż z dziećmi w Rzeszowie nie ma co robić, ale lokalizacja kompletnie nieprzemyślana, ani miejsca ani parkingu. To już lepiej zrobić to na dużym placu zabaw przy Bł. Karoliny albo w okolicach zespołu szkół.

hijena
hijena
2 lat temu

Cieszę się bardzo z tego potrzebnego pomysłu,ale tylko uwierzę jak zaraz po wyborach na plaz budowy wjadą spychy ,koparki,betoniarki i zobaczę chętnych przy pracy budowlanców .Póki co pomysł nalezy zaliczyć do przedwyborczej prymitywnej propagandy.

Obrzut z 1000 lecia ZOMO
Obrzut z 1000 lecia ZOMO
2 lat temu

Zjedzie się połowa powiatu i wszystkie słoiki z Rzeszowa.Pierwsze mieszkanie w kredyt, rejestracja powiatowa….Po kilku dniach mamy już dumnego RZ :D Ale maniery zostały dalej typowego wieśniaka bądź wieśniaczki.90% miasta to słoiki.

antyczub
antyczub
2 lat temu

A Ty dziadu dalej siedź i obgryzaj pazory przed telewizorem

panW
panW
2 lat temu

Lepsze słoiki spod Rzeszowa, niż mieszczuchy, wnuczki bolszewików zza Uralu.

Karl Krematorzysta
Karl Krematorzysta
2 lat temu
Reply to  panW

Pierwsze to się nauczta jeździć po mieście….A nie 40 km/h i zdziwienie że wszyscy na was trąbią.

piotr
piotr
2 lat temu

tak więc plac wodny na Bieckiej, lodowisko na Zielonej, stadionem lekkoatletycznym na Wyspiańskiego, basenem na Matuszczaka, to może jeszcze opera przy Hetmańskiej (stoi tam stadion do rozbiórki)

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  piotr

Stadion do rozbiórki a w zasadzie relikt muzealny stoi na Wyspiańskiego

antyczub
antyczub
2 lat temu
Reply to  piotr

Niw zapomnij o psychiatryku na Zalesiu dla takich głąbów jak T