Wakacje z PreZero Grand Prix PLS

Fot. PLS

To będą kolejne wakacje z siatkarskimi turniejami PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W sierpniu w Krakowie i Warszawie siatkarki klubów TAURON Ligi i siatkarze z PlusLigi zagrają po raz trzeci w letnich rozgrywkach. Sponsorem tytularnym turniejów kolejny raz będzie firma PreZero. Turnieje rozgrywane będą systemem brazylijskim, dwie porażki eliminują z dalszej gry.

Jako pierwsi na piasek wyjdą panowie, którzy będą rywalizować w Krakowie w dniach 11-14 sierpnia. Z kolei panie zagrają na piasku w Warszawie w dniach 22-25 sierpnia. To będzie trzecia edycja rozgrywek, które rozpoczęły się w 2020 roku po pierwszej fali pandemii COVID-19 w Polsce. Rozgrywki halowe zostały przerwane, a siatkarki i siatkarze wrócili do gry latem na piasku. Ponieważ turniej spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno samych siatkarek i siatkarzy, jak i kibiców, to rozgrywki PreZero Grand Prix PLS na stałe wpisały się do ligowego kalendarza.
– Bardzo się cieszę, że firma PreZero Polska kolejny raz zdecydowała się na współpracę z nami przy organizacji turniejów letniej Grand Prix PLS. Warto podkreślić, że współpracujemy od samego początku tych rozgrywek, gdy jeszcze nie było do końca pewne, czy nasz pomysł spodoba się kibicom. Czuliśmy zaufanie, a fakt, że w tym roku będziemy współpracować już po raz trzeci dowodzi, że go nie zawiedliśmy – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
Przed rokiem siatkarze rywalizowali w PreZero Grand Prix PLS w Krakowie, a siatkarki w Gdańsku. W tym roku siatkarze po raz kolejny odwiedzą Kraków, natomiast panie będą grać w Warszawie. – PreZero od kilku lat jest bardzo aktywnym partnerem polskiego sportu w wielu miastach i gminach na terenie całej Polski. Działając na co dzień w dynamicznej branży usług środowiskowych musimy być otwarci na innowacje. Dlatego chętnie zdecydowaliśmy się na nietypowy projekt rozgrywek, łączący elementy piłki halowej i plażowej i zostaliśmy sponsorem tytularnym letniego turnieju PreZero Grand Prix PLS – mówi Patrycja Sopalska, dyrektor komunikacji i marketingu PreZero Polska. – Jesteśmy obecni tam, gdzie odbywają się wydarzenia zgodne z naszymi zasadami: promujące zdrowy tryb życia i nienaruszające zasad zrównoważonego rozwoju. Bardzo cieszymy się, że znowu spotkamy się z Polską Ligą Siatkówki na piaszczystych boiskach Krakowa i Warszawy.
W poprzedniej edycji męskiego turnieju triumfował Indykpol AZS Olsztyn, który wyprzedził Projekt Warszawa i Staropolankę Cuprum Lubin. Z kolei w rywalizacji pań najlepszy był Impel #VolleyWrocław, który w finale pokonał LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała.
Wstęp na turnieje i do strefy kibica w Krakowie i Warszawie będzie bezpłatny.

Pary I rundy PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki mężczyzn w Krakowie
Cuprum Lubin – Projekt Warszawa
Trefl Royal Seafood Gdańsk – LUK Lublin
Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów
GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom
Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie
BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów
Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa

Pary I rundy PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki kobiet w Warszawie
Ił Capital Legionovia Legionowo – #Volley Wrocław
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
wolny los – Trans-Ann Płomień Sosnowiec
BKS BOSTIK Bielsko-Biała – GRUPA AZOTY Chemik Police
E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Energa MKS Kalisz
Grot Budowlani Łódź – UNI Opole
Grupa Azoty ANS Tarnów – Developres BELLA DOLINA Rzeszów
SAN-Pajda Jarosław – ŁKS Commercecon Łódź.

rm