Wakacyjnym pociągiem do miasta „Ojca Mateusza”

Sandomierz przyciąga wyjątkową starówką, zabytkami, ale i ścieżkami, którymi poruszają się bohaterowie popularnego serialu z detektywem w sutannie w roli głównej. Fot. Bogdan Myśliwiec

„Wsiąść do pociągu…” ale nie do byle jakiego, tylko wakacyjnego pociągu linii Rzeszów – Sandomierz. Letnie połączenia linii kolejowych wystartują do królewskiego miasta z Rzeszowa w weekend 26 czerwca br.

Sandomierz po latach zapomnienia stał się, dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”, jednym z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. W mieście z wyjątkową, bo skośną starówką roi się od zabytków, urokliwych zakątków, restauracji, barów i winiarni, a także pięknych nadwiślańskich pejzaży. Teraz do Sandomierza, będzie można wybrać się pociągiem, bo od 26 czerwca ruszają specjalnie linie kolejowe. Jedna z Kielc, a druga z Rzeszowa.
Pociąg z Rzeszowa odjeżdżał będzie o godzinie 7.32, a przyjeżdżał do Sandomierza około 8.55 – następnie pasażerowie będą mogli skorzystać z miejskiego autobusu, który odjeżdżał będzie z dworca PKP o 9.05 i dojeżdżał pod Bramę Opatowską. W drogę powrotną pasażerowie będą mogli udać się spod Bramy Opatowskiej o godz. 16.50, by następnie wyruszyć pociągiem do Rzeszowa, który odjeżdżał będzie o godz. 17.23 z dworca PKP.
Kurs pociągu wakacyjnego z Rzeszowa został zaplanowany początkowo do 29 sierpnia br. z możliwością przedłużenia do 26 września.
Przypomnijmy, że władze ponad 730-letniego Sandomierza starają się obecnie o wpisanie miasta na światową listę kulturalnego dziedzictwa UNESCO.
Na liście tej znajduje się obecnie 16 polskich obiektów i są duże szanse, aby rozpoczęte w ub. roku starania o uznanie Sandomierza za wyjątkowe w skali światowej miejsce, przyczyniły się do powiększenie tej listy o kolejną pozycję.

mrok

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wanimet
2 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.