Walczą o 50 tysięcy i są one w ich zasięgu

Tarnobrzeski projekt budowy nadwiślańskiej bazy kajakowej znajduje się w pierwszej dziesiątce projektów, które mają szansę zyskać dofinansowanie, konieczne jest jednak codziennie oddawanie głosów na projekt. Fot. Bogdan Myśliwiec
Tarnobrzeski projekt budowy nadwiślańskiej bazy kajakowej znajduje się w pierwszej dziesiątce projektów, które mają szansę zyskać dofinansowanie, konieczne jest jednak codziennie oddawanie głosów na projekt. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Jako jedyni na Podkarpaciu walczą o 50 tysięcy złotych z puli miliona, jaki trafi na pozytywne zmiany w miastach.

Tylko jeden pomysł z Podkarpacia walczy w wyścigu o podział miliona złotych, jaki ma do rozdysponowania fundacja Urban Forms. Projekt budowy nadwiślańskiej przystani rowerowo-kajakowej zdobył dotychczas ponad 6700 głosów. Głosowanie trwa jednak jeszcze 10 dni.

„Chcieć to móc – spotkajmy się razem” – takim hasłem grupa tarnobrzeżan walczy o 50 tysięcy złotych, jakie można pozyskać na realizację projektu w ramach programu Lech Starter realizowanego przez fundację Urban Forms.

Tarnobrzeskie stowarzyszenie Pikajro chce urządzić prawdziwą przystań kajakowo-rowerową nad Wisłą. Przygotowało ciekawy projekt i walczy o pieniądze na jego realizację. Pomóc im można głosując przez Internet. Raz dziennie. Codziennie. Do 8 maja.

Konkurs Lechstarter 2017 ma na celu wsparcie projektów, dzięki którym można odnawiać przestrzeń publiczną, wypełniać życiem niezagospodarowane przestrzenie, tworzyć miejsca spotkań dla mieszkańców. Granty w wysokości 50 tysięcy złotych otrzyma 10 projektów, które uzyskają największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym.

Pomysł zakłada stworzenie na terenach nadwiślańskich miejsce rekreacyjno-sportowe, gdzie będą odbywały się m.in. pikniki, grille, ogniska, warsztat, wyprawy kajakowe i rowerowe.

– W Tarnobrzegu brakuje przedsięwzięć i miejsc dedykowanych dorosłym. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie takie osoby będą mogły zintegrować się, nawiązać nowe znajomości, odpocząć – tłumaczy Beata Wójcikowska ze stowarzyszenia Pikajro. – Chcemy zmieniać na lepsze nasze miasto, gdzie spędzamy najwięcej czasu i poprzez tego rodzaju projekty integrować i aktywizować społeczność do wspólnego działania.

Za otrzymany grant pomysłodawcy chcą kupić: 10 kajaków, 20 kamizelek asekuracyjnych, 20 wioseł, przyczepę do transportu kajaków, 10 rowerów miejskich oraz garaż, altanę grillową z ławkami i stołami, ogrodzenie i toi-toi.

Pomysł spodobał się tarnobrzeżanom i promują go w Internecie. Głosów przybywa, ale niewątpliwie, aby projekt trafił do najlepszej dziesiątki, potrzeba ich jeszcze dużo więcej.

W imieniu projektodawców zachęcamy, by mieszkańcy Podkarpacia poświęcili codziennie kilka sekund i kliknęli na pomysł stowarzyszenia Pikajro, bo w ten prosty sposób jest szansa na faktyczne pozytywne zmiany nad tarnobrzeskim odcinkiem Wisły. Oto link: http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/305/chciec-to-moc-spotkajmy-sie-razem

mrok

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments