Walczyli o laury

Blisko 70 młodych ludzi z całej Polski walczyło o olimpijskie laury geodezyjne w rzeszowskim Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego. Placówka zaprasza zainteresowanych na dzień otwarty już w ten piątek (11 bm.). W programie m.in. ciekawe warsztaty i pokazy! Fot. Archiwum

Młodzi pasjonaci nauki z całej Polski zjechali do Rzeszowa. To tu przez trzy dni walczyli o miano najlepszych. Rywalizowali nie tylko w teorii, ale i biegając z dalmierzami po parku Sybiraków. A wszystko za sprawą 43. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, którą organizował Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego.
Zawody rozpoczęły się od etapu okręgowego i obejmowały testy, zadania tekstowe oraz praktyczne w terenie. Rywalizowały reprezentacje z 22 szkół. Po dwóch dniach w szranki do etapu centralnego stanęło już tylko 20 najlepszych uczniów, w tym dwóch z Technikum Geodezyjnego w rzeszowskim ZSKU: Tomasz Małka i Wiktor Marszałek.
– Wszyscy starali się, żebym się nie stresował, a ja i tak się stresowałem. Zadania były trudne, ale do zrobienia i ciekawe. Do finału przeszło tylko 10 uczniów. Oni odpowiadali na losowo wybrane pytania przed komisją składającą się z pracowników naukowych z polskich uczelni technicznych oraz praktyków – relacjonuje Wiktor Marszałek z Technikum Godezyjnego w ZSKU, trzecioklasista, który zajął 12. miejsce i już planuje udział w przyszłorocznej olimpiadzie.
Zwyciężyli uczniowie z Lublina (dwa pierwsze miejsca) i uczeń z Bydgoszczy. Tomasz Małka uplasował się na 8. pozycji. Laureaci oraz finaliści olimpiady otrzymali indeksy na studia geodezyjne oraz cenne nagrody rzeczowe, których fundatorami były firmy z Podkarpacia. Nad wydarzeniem czuwało m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki, Komitet Geodezji PAN. Organizatorem było Stowarzyszenie Geodetów Polskich i ZSKU w Rzeszowie. Szkoła przy ul. Sucharskiego została w ten sposób uhonorowana za znakomite wyniki uczniów Technikum Geodezyjnego w 2019 r. To nie pierwszy taki sukces. Olimpiadę na szczeblu centralnym ZSKU organizował także dekadę wcześniej. Tak trzymać!
bes

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wanimet
2 dni temu

When you apply the Emini S&P Trading Secret method you’ll find the easiest way to earn money, Google Emini S&P Trading Secret and you’ll see what I mean.

rechotnik
rechotnik
2 dni temu

Kuzdy jeden mo tytuł Doktora Honoru Skauta.