Wałęsające się psy zaatakowały nastolatkę

Kilka dni temu w Hadlach Kańczuckich, 15-latka idąca ulicą została zaatakowana i ugryziona przez biegające psy. Ojciec dziewczynki poinformował o zdarzeniu policję. Właściciel zwierząt odpowie teraz przed sądem. Mundurowi często otrzymują zgłoszenia o wałęsających się czworonogach, dlatego apelują o odpowiednią opiekę nad nimi.

We wtorek około godz. 16, dyżurny z Przeworska otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w Hadlach Kańczudzkich, 15-latka została zaatakowana i pogryziona przez psy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że idącą ulicą mieszkankę gminy Jawornik Polski zaatakowały dwa biegające psy, jeden z nich ugryzł nastolatkę w łydkę. Ojciec nastolatki zawiadomił o sytuacji policję. Mama dziewczynki miała ją zabrać do szpitala na obdukcję.
W trakcie wykonywanych czynności kańczudzcy funkcjonariusze ustalili właściciela psów. To 81-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski. We wtorek właściciel zabrał psy na posesję, gdzie zostały zabezpieczone. Zwierzęta były szczepione. Mężczyzna ma zostać przesłuchany.
Za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt odpowie teraz przed sądem.
Mundurowi apelują do mieszkańców o odpowiednie pilnowanie posiadanych czworonogów: „Nieruchomość powinna być ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich. Ponadto nieruchomość musi być oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem.” Co pewien czas policjanci odbierają zgłoszenia o niewłaściwej opiece, sprawowanej nad czworonogami. „Często sytuacja dotyczy wałęsających się bez opieki psów, które mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych. W przypadku pogryzienia przez psa, właścicielowi czworonoga, oprócz odpowiedzialności cywilnej, grozi również odpowiedzialność karna” – podkreśla przeworska policja.

wk

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
radek
radek
8 miesięcy temu

Wydaje się konieczne upoważnienie wszystkich uprawnionych do posiadania broni, do odstrzału zwierząt zagrażających ludziom.