
Już 25 i 26 lipca scena Filharmonii Podkarpackiej wypełni się muzyką na najwyższym poziomie, a finaliści z różnych stron świata powalczą o Nagrodę Grand Prix XXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”!
„Carpathia Festival” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które od ponad dwóch dekad promuje młodych, utalentowanych artystów z Polski i całego świata. To festiwal prawdziwych emocji, niezwykłych osobowości scenicznych i autorskiej muzyki, która porusza serca publiczności.
Tym, co wyróżnia „Carpathię”, są premierowe, autorskie utwory prezentowane przez finalistów. Każdy z uczestników przywozi do Rzeszowa własną historię, własne emocje i własny muzyczny świat. To właśnie tutaj rodzą się nowe artystyczne odkrycia i wyjątkowe muzyczne spotkania ponad granicami kultur i języków.
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
- Emi Acidic (London / Lithuania) – “U broke me final”
- Paula Biskup (Warsaw / Poland) – “Nie szkodzi”
- Lucia Gibarti (Nový Ruskov / Slovakia) – “Odletieť”
- Anastazja Goriełow (Warsaw / Poland) – “Tobie Mamo”
- Natalia Kawalec (Elk Grove Village / USA) – “Może”
- Kasia Kokoryn (Piaseczno / Poland) – “Ty mnie słuchaj, nie mów”
- Laura Křetínská (Bělov / Czech Republic) – “S láskou”
- Karolina Lizer (Warsaw / Poland) – “Ta dziewczyna”
- Aleksandra Prajsnar (Brzozów / Poland) – “W głębi”
- Daria Salamon (Ruda Śląska / Poland) – “Disneyland”
- Agnieszka Smoderek (Warsaw / Poland) – “Battito irregolare”
- Iryna Sheheda (Ivano-Frankivsk / Ukraine) – “Minor”
- Eliza Xerxa (Częstochowa / Poland) – “Kolejny raz”
- Mariusz Wawrzynczyk (Warsaw / Poland) – “Powiedz mi to w twarz”
- Kinga Wołoszyn (Józefin / Poland) – “Drogowskazy”
PROGRAM
FILHARMONIA PODKARPACKA W RZESZOWIE
SOBOTA – 25 LIPCA – godz. 19:00
- Uroczyste Otwarcie XXII Carpathia Festival
- Koncert specjalny „Nie liczę godzin i lat”
- Gość Honorowy Festiwalu – Andrzej Rybiński
- Największe przeboje Andrzeja Rybińskiego w nowych aranżacjach przygotowanych specjalnie na Carpathia Festival 2026.
- Przesłuchania konkursowe 15 finalistów z Polski, Litwy, Słowacji, Czech, Ukrainy i USA, którzy zaprezentują autorskie utwory z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.
NIEDZIELA – 26 LIPCA – godz. 18:30
- Koncert Laureatów XXII Carpathia Festival
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
- Koncert Galowy „Czekasz na tę jedną chwilę”
- Wystąpią: Olga Szomańska, Marcin Jajkiewicz, Jacek Wójcicki – Gość Honorowy Festiwalu. W programie największe przeboje polskiej muzyki filmowej w autorskich aranżacjach przygotowanych specjalnie na XXII Carpathia Festival.
- Koncerty poprowadzą: Ilona Małek i Mateusz Szymkowiak
BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY => TUTAJ
