Wiele propozycji na „imię” dla ronda

Fot. Kamil Krukiewicz
Fot. Kamil Krukiewicz

PRZEMYŚL.Na razie do przemyskiego magistratu wpłynęło już 8 propozycji, jak nazwać nowo powstające rondo. Prezydent Robert Choma uważa je wszystkie za godne rozważenia, a decyzja i tak należeć będzie do radnych.

Oddanie ronda „na Budach” przewidziane jest na koniec miesiąca. Jak na razie są pomysły, by nadać mu imię ks. dra prałata Stanisława Zarycha, świętego Sebastiana Józefa Pelczara, Powstańców Warszawy, gen. Ryszarda Kuklińskiego, inż. arch. Bogusława Gębarowicza lub mjra Władysława Koby. Na ostatniej sesji RM złożono także propozycję nadania nazwy Bohaterów Polskich Powstań. Poseł PO Marek Rząsa i klub Platformy z kolei zaproponowali, by rondo nazwać imieniem niedawno zmarłego prof. Zbigniewa Brzezińskiego.

– W związku z tym, że w ocenie prezydenta wszystkie te nazwy w należyty sposób honorują osoby lub wydarzenia ważne dla mieszkańców Przemyśla, nie jest on w stanie wskazać jednej z nich – wyjaśnił Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla. – Dlatego wszyscy wnioskodawcy zostali poinformowani, że propozycje nie były kierowane na komisję ds. nazewnictwa ulic i placów, a ostateczną decyzję o nadaniu nazwy podejmie Rada Miejska, w której kompetencjach to leży – dodał.

Komu radni „oddadzą” rondo? Ano zobaczymy…

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
5 lat temu

bardzo często widzimy brak poszanowania dla historycznych bohaterów ,kiedy ulice nosza nazwy jakiś zapyziałych klechow.Jak można wybierać między największym bohaterem ostatnich lat Panem Kuklińskim ,a osobnikiem odzianym w operetkowy strój

janek
janek
5 lat temu

Wiadomo jak Pis to albo ksiądz albo święty. Ale , w Życiu Podkarpackim odbyło się głosowanie internetowe i bezapelacyjnie wygrał profesor Zbigniew Brzeziński i według mnie tylko godny jest ON czyli Profesor Brzeziński by Jego imieniem nazwać to Rondo . Inne kandydatury nie wchodzą w rachubę , byłaby jak zwykle w Przemyślu kompromitacja.

Maciej Stefanik
Maciej Stefanik
5 lat temu

Rondo Niedźwiadka…

Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

A dlaczego nie może być to „Rondo na Budach”?
Przynajmniej wszyscy wiedzieliby gdzie to jest!