Wieźli dziesiątki tysięcy nielegalnych „fajek”

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

MIELEC. Ponad 35 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli mieleccy policjanci podczas kontroli drogowej.

Uszczuplenie w podatku akcyzowym z tego tytułu wyliczono na 34 tys. zł. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym.

O tym, że przez Mielec ma przejeżdżać nielegalny towar, miejscowi policjanci ustalili dość dawno. I rzeczywiście, kilkanaście dni temu, około południa na ul. Wojsławskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej opla vectra, w którym znaleźli 35800 sztuk papierosów z banderolą ukraińską. Pojazdem podróżowało dwóch 40-letnich mężczyzn, mieszkańców Tarnowa. Pasażer opla okazał się poszukiwanym na podstawie listu gończego.

Mężczyzna został zatrzymany. W czasie przesłuchania oświadczył, iż nie wiedział co przewozi jego kolega, z jego relacji wynikało, że tego dnia umówili się, aby pojechać nad jezioro łowić ryby. Mężczyzna, który był kierowcą i właścicielem pojazdu odpowie za przestępstwo skarbowe. Przyznał się do zarzutu, swój czyn motywował bardzo trudną sytuacją finansową swojej rodziny. Grozi mu za to do trzech 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

pg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments