Wiosną ruszy przebudowa ul. Warszawskiej

Północny odcinek ul. Warszawskiej będzie liczyć cztery pasy ruchu. Fot. Archiwum

Dobra wiadomość dla kierowców. Wydana została decyzja ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji), dotycząca przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie. – Chcemy w styczniu ogłosić przetarg na przeprowadzenie robót budowlanych i w marcu rozpocząć prace
– mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Droga zyska m.in. nowe pasy ruchu.

Latem władze Rzeszowa doszły do porozumienia z Koleją w zakresie przebudowy ul. Warszawskiej. Pod koniec października informowaliśmy, że miasto otrzymało 30 mln zł na inwestycje z „Polskiego Ładu”. Teraz pojawiła się kolejna dobra wiadomość. Wydana została decyzja ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji). – Rzeczywiście służby wojewody podkarpackiej wydały decyzję ZRID, w związku z czym przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na przeprowadzenie prac budowlanych. W styczniu chcemy ogłosić postępowanie i w marcu wybrać wykonawcę oraz podpisać z nim umowę. Liczymy, że niedługo później ruszą pierwsze prace budowlane – przekonuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Na czym dokładnie ma polegać inwestycja? Na modernizacji ul. Warszawskiej od wysokości ul. Myśliwskiej i Bażantowej, czyli obszaru osiedla Miłocin, aż do końca granic Rzeszowa. Jezdnia zostanie poszerzona z dwóch do czterech pasów ruchu. Po stronie wschodniej ulicy powstać ma ścieżka rowerowa i chodnik, a po stronie zachodniej (od strony torów kolejowych) sam chodnik. Droga zostanie wyposażona w nowe oświetlenie, zawrotki, zjazdy czy zatoki autobusowe. Wykonawca wybuduje także chodnik wzdłuż torów, nieco bliżej centrum miasta (od ul. Miłocińskiej do przystanku w rejonie ul. Myśliwskiej). Przebudowane zostaną ponadto łącznie trzy skrzyżowania, z czego dwa kolidujące z torami kolejowymi.
Gruntowną modernizację przejdzie skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Myśliwską, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. W tym rejonie znajdują się tory kolejowe, w związku z czym, niezbędne były ustalenia z Koleją. Szacunkowy czas trwania inwestycji to 14 miesięcy. Pozwoli ona lepiej skomunikować Rzeszów z autostradą A4, lotniskiem w Jasionce oraz strefą ekonomiczną w Rogoźnicy. Aby ruch w kierunku północnym został usprawniony podobny zakres prac będzie realizowany na odcinku dawnej drogi krajowej nr 9 od Zaczernia do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej. Tę inwestycję przygotowuje Starostwo Powiatowe. W planach również jest poszerzenie jezdni, budowa nowych pasów ruchu, chodników i dróg rowerowych.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jugo
jugo
7 miesięcy temu

A ja wrócę do tematu chodnika i ścieżki rowerowej przy U.Marszałkowskim ul. Lubelska w Rzeszowie. Zostały one zabrane pod parking dla UM. Jest to wynik zaniedbań U. Miasta dotyczący uregulowania własności gruntów. Ale tak bez rozliczania kto zawinił proponuję „puścić ” ścieżkę rowerową przez drogę parkingową poprzez namalowanie odpowiednich znaków poziomych. Myślę,że jest to możliwe tak jak było możliwe połączenie ścieżką Lubelskiej z Ciepłowniczą przed laty.

Marcin
Marcin
7 miesięcy temu

Macie prezydenta jakiego chcieliście. Była opcja Warchoł którego popierał Ferenc to trzeba było go wybrać. Poparcie Ferenca i kontynuacja inwestycji. A tak to macie celebrytę. W urzędzie to już brak miejsca dla nowych doradców Pana Fikołka.

Rzeszowiak
Rzeszowiak
7 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Lepszy cerebryta niż Warchoł.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Rzeszowiak

A gdzie uzasadnienie –
Co lanie wody dobre?

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Marcin

To co?
Będzie rozbudowa Ratusza
– no plac duży do Kościuszki miejsca sporo a już wiem – dlatego akacji nie posadzili w jesieni ; O!

Brajan
Brajan
6 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Warchol to najgorsza opcja dla Rzeszowa brawo dla Prezydenta Fiojolka

Olo
Olo
7 miesięcy temu

!00 razy pilniejsza jest przebudowa ronda Pobitno.

Jan
Jan
7 miesięcy temu

A co z połączeniem ronda na ul.Warszawskiej z ul.Krakowska która miła mieć połaczenie z ulWyzwoenia z wiaduktem nad torami i przebiegać przez strefę ekonomiczną Rzeszów -Dworzysko.Był w 2016 roku przeatrg na prjekt ale wygrała nie ta społka co miła wygrać i przetarg unieważniono bo wygrała spółka która dostała nagrodę za projekt obwodnicy Krosna n/w/

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Jan

No nic – cisza w następnym stuleciu zaczną

dziadziu
dziadziu
7 miesięcy temu
Reply to  Jan

Nie za tego prezydenta. Na portalu CzytajRzeszów informują że podobnie rząd nie da naszemu prezydentowi pieniędzy na dokończenie Wisłokostrady.

Jachu
Jachu
7 miesięcy temu

W artykule nie ma bardzo ważnego info, mianowicie czy będą lewoskręty. Sikorskiego tak zaprojektowali iż nie ma lewoskrętów, efekt jest taki że jeśli ktoś w szczycie chce skręcić w lewo a nie ma mozliwości bo z przeciwnego kierunku jadą samochody to lawinowo korkuje się lewy pas, nierzadko dochodzi też do niebezpiecznych sytuacji ponieważ kierowcy jadący na lewym i jeśli ktoś wrzuci kierunek w lewo to nierzadko ci jadący z tyłu poprostu zmieniają pas na prawy poprzez gwałtowny manewr wjazdu na prawy przed auta jadące.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu

No dobra wiadomość a dla kogo?
Te kwity to pikuś czy jest ; Kasa, Kasa na inwestycje o to jest pytanie 😆

mieszkaniec
mieszkaniec
7 miesięcy temu

Podobnie ZRID został wydany na przebudowę ronda na Pobitnym ale że się Fikołkowi odwidziało to zablokował! I tu też jak zobaczę robotników to uwierzę.

A tak prezydent „pracuje”…
Końcem października wydany komplet pozwoleń:

https://nowiny24.pl/jest-pozwolenie-na-budowe-tunelu-pod-rondem-pobitno-w-rzeszowie-zdjecia-wideo/ar/c4-15876861

Końcem grudnia Fijolek zablokował miastu inwestycję!!!

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,27935584,nie-bedzie-przebudowy-ronda-na-pobitno-w-rzeszowie-miasto-odklada.html

Last edited 7 miesięcy temu by mieszkaniec
ff404
ff404
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

W Nowinach dziś piszą że rozbudowę ul. Kwiatkowskiego też utrącił.
Widziały gały na kogo glosowały. Tylko Rzeszowa szkoda.

Zygmunt58
Zygmunt58
7 miesięcy temu
Reply to  ff404

On bardziej celebryta jak prezydent. Taki drugi trzaskowski. A tyle miasto wydało pieniędzy na opracowanie dokumentacji. Dróg nie będzie. Jedyne co potrafi to mieszkańcom podnieść ceny biletów MPK

A1954
A1954
7 miesięcy temu
Reply to  Zygmunt58

I Jagiellonska zablokowac

jan
jan
7 miesięcy temu
Reply to  A1954

A po co Ci ta Jagiellońska? Ciasno jak w d… , zawrócić nie ma gdzie, a może puścić ruch na 3 maja specjalnie dla Ciebie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu
Reply to  jan

O to to. Tak by było dobrze.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

No w latach 60-tych autobus śmigał.

jan
jan
7 miesięcy temu
Reply to  Zygmunt58

Normalnie państwo z dykty. Matoły tylko narzekać potrafią, a skąd wziąć kasę na wasze marzenia? Nie widzicie, że kurna kryzys jest? Oglądacie wirtualną rzeczywistość w TVP i tylko to widzicie. Rozejrzyjcie się wokół – wszystko się wali dookoła. Glapiński najpierw drukował pieniądze dla Morawieckiego – poszła inflacja do góry, a teraz wszyscy zdziwieni? No to znaleźli sposób – podnieść stopy procentowe – upierd.lą tym bogu ducha winnych ludzi, którzy ciułają na mieszkania – ale przesłanie dla plebsu idzie – działamy. Teraz Polski ład – znowu zamydlenie oczu – wszystkim będzie lepiej – no dodadzą Ci 100 zł, a inflacja zje… Czytaj więcej »

jan
jan
7 miesięcy temu
Reply to  ff404

Tam trzeba wykupić sporo terenu, żeby to miało sens. A kasy brak. Inaczej ludzie będą mieć ulice tuz pod oknami. Popatrz w mapę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu
Reply to  jan

Na połączenie Krzyżanowskiego z Wieniawskiego nic nie trzeba wykupywać i też dziad zablokował.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  jan

A kto im dawał pozwolenie na budowę , a dla czego najpierw nie wytyczyli pasa pod drogę nawet jak by była budowana za 100 lat.
Jakoś trakt do Tyczyna z Rzeszowa już wytyczyli przed 1772 – dało się.
To co wtedy myśleli do przodu a teraz co same matoły i tumany przy korycie.

kolo
kolo
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Efekt qrwiego ładu i oczekiwanego mniejszego wpływu do budżetu samorządów :) Fijolek to nie glapinski który jak brakuje kasy to ja najzwyczajniej w świecie drukuje :)

Mirek
Mirek
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

On wolał by piwo pić w sbr

jan
jan
7 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

A masz pomysł skąd wziąć na to kasę? Nowy Ład tylko zabiera. Poza tym trzeba zamknąć poprzednie remonty a nie dołożyć nowe, bo przejazd przez tą okolice trwałby dwa razy dłużej.
Najpierw zrobić przejazd pod wiaduktem na Batorego i rondo przy ZUS-ie a potem dopiero brać się za tunel. Wyobraź sobie korek na zjeździe z autostrady i S19. Trzeba przekierować część ruchu na zjazd w Rudnej

rzeszo2wiak
rzeszo2wiak
7 miesięcy temu
Reply to  jan

Fijołek najgorszy prezydent od lat szmaciasz wszystko ucina każdą inwestycje. DRAMAT