„Wkurzeni obywatele” hojnie wsparli antyrządową akcję

Planowana najbliższa akcja billboardowa będzie miała hasło: „Dla nas drożyzna – dla nich podwyżki i nagrody”. Fot. zrzutka.pl

Już wkrótce w polskich miastach mają pojawić się billboardy informujące społeczeństwo o nieudolności polskiego rządu. To kolejna inicjatywa Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego utworzonego przez Marcina Mycielskiego
i Bartka Kramka z Fundacji Otwarty Dialog. Sztab ma na celu „odsunąć od władzy PiS, bo demoluje Polskę, oraz ośmieszyć narodowców, gdy się proszą”. Planowana najbliższa akcja billboardowa będzie miała hasło: „Dla nas drożyzna – dla nich podwyżki i nagrody”. Finansowana będzie, jak zwykle, przez „wkurzonych obywateli”, czyli z datków zebranych za pośrednictwem zrzutka.pl. Odzew Polaków jest imponujący, zrzutka, której celem jest 600 tys. zł, zbliża się do finału.

Władza nie ma powodu, by szczególnie lubić Spontaniczny Sztab Obywatelski. Nie dość bowiem, że organizacja niezwykle trafnie i dosadnie ukazuje za pomocą plakatów to, co wyczyniają rządzący, to jeszcze, co widać po efektach organizowanych przez nią zbiórek pieniędzy wśród zwykłych obywateli, cieszy się dużym poparciem społecznym. Gdy politycy opcji rządzącej zdecydowali, że przeznaczą dodatkowe 2 mld zł na TVP, zamiast dla chorych na raka, sztab „wypuścił” billboardy ukazujące posłankę PiS Joannę Lichocką z jej słynnym gestem pokazywania środkowego palca, gdy opozycja mówiła w Sejmie właśnie o pieniądzach na onkologię. Tekst pod zdjęciem Lichockiej z haniebnym gestem brzmiał: „PiS pozdrawia chorych na raka”. Z kolei wiosną tego roku, gdy na jaw wyszły „przekręty” z majątkiem prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, sztabowcy przygotowali plakat z wizerunkiem tegoż i podpisem: „Dostał ponad milion dotacji na remont swojego pałacu. A Ty spłacasz kredyt na mieszkanie?”. Plakatów i akcji Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego było więcej i wszystkie odbijały się w społeczeństwie szerokim echem.

Wesprzyj i Ty!

Teraz członkowie organizacji uznali, że czas Polakom uświadomić, iż to właśnie rządzący odpowiadają za wysoką inflację w Polsce i szalejącą drożyznę. Tym bardziej to wg nich ważne, że przedstawiciele władzy w swoich propagandowych wystąpieniach za wysokie ceny, słabego złotego i rosnącą w szalonym tempie inflację obarczają UE oraz pandemię. Nowy plakat przedstawia wizerunki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni, a w kontraście do nich na plakacie umieszczono portmonetkę przeciętnego Polaka, w której jest dosłownie parę złotych. Dołożono też hasztag #Drogazmiana antagonizujący do hasła rządzących, którzy sami o sobie mówią i piszą „dobra zmiana” i podpis „Dla nas drożyzna – dla nich podwyżki i nagrody”.
Te billboardy, jak wszystkie inne autorstwa sztabu, mają także adnotację, że zostały sfinansowane przez „wkurzonych obywateli”, czyli zwyczajnych Polaków mających dość rządów PiS. Tym razem celem zrzutki jest 600 tys. zł, a w czwartek (25 listopada), kiedy do końca zbiórki pozostało jeszcze 67 dni, zebrano już prawie 563,5 tys. zł. To pokazuje, że polskie społeczeństwo popiera działalność sztabu i to, co ten mu prezentuje. Zrzutkę można wesprzeć na serwisie zrzutka.pl do czego serdecznie zachęcamy. Dzięki takim akcjom, podobnie jak dzięki wolnym mediom Polacy mają szansę dowiadywać się prawdy o tym, jak działa obecna władza.

 

Monika Kamińska

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KEMOT
KEMOT
8 miesięcy temu

„… inicjatywa Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego utworzonego przez Marcina Mycielskiego
i Bartka Kramka z Fundacji Otwarty Dialog.” SPONTANICZNY ? Przecież to jest rosyjska agentura w najczystszym wydaniu. Chyba tylko zidiociali kodomici są w stanie w to uwierzyć. A ten najważniejszy, GURU KRETYNIZMU to niech przed wystąpieniami publicznymi swoje wypociny przeczyta wcześniej zanim zacznie bełkotać, bo mylenie Rady Europy z Komisja Europejską przy takiej chęci obrony demokracji jest po prostu żenujące.  

radek
radek
8 miesięcy temu

Nieudolność tego rządy wynikająca głównie z niekompetencji sprawujących władzę polityków na państwowych stanowiskach, jest widoczna od wielu lat. Ich reformy niszczą struktury państwa i ośmieszają kraj za granicą.Bilbordy przypomną o staczaniu się państwa w niebezpiecznym kierunku ale nie przekonają tak zwanego twardego elektoratu PiS, bowiem myślenia nie można nauczyć.

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
8 miesięcy temu
Reply to  radek

Z wielką dozą prawdopodobieństwa należy przypuszczać, iż ów „spontaniczny sztab obywatelski”, to jakaś kolejna post-bezpieczniacka mutacja „komitetu obrony demokracji”,czy „obywateli rp”, ewentualnie wypączkowała z tych partyjno-esbeckich organizacji.

radek
radek
8 miesięcy temu

Nie dochodzę skąd się wywodzą prawdziwi patrioci,którym na sercu leży dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli i temu celowi poświęcają swoją działalność..

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
8 miesięcy temu
Reply to  radek

To błąd. Właśnie trzeba dochodzić skąd się wywodzą Prawdziwi Wolni Polacy Patrioci, którym na sercu leży dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli i temu celowi poświęcają swoją działalność. Na pewno nie są to środowiska lumpenproletariackie, postkomunistyczne, neomarksistowskie, antykatolickie, genderystów i dewiantów wszelkiej maści oraz takie, z których wywodzą się członkowie i sympatycy partii mającej w swojej nazwie ten sam wyraz co „milicja”, jak też nie są to antypolskie agentury obcych służb wywiadowczych zwane „niezależnymi mediami”.

ciotka z Ropczyc
ciotka z Ropczyc
8 miesięcy temu

Prezes Kaczyński chce dobra dla narodu ale mu te KOMUCHY nie dajo. On nam daje bo sie nam należy. Zięć to się buduje bo bioro co miesiąc 2 tys z tych PINCET PLUS a bedo brali wiency już niedlugo jak sie kolejne dziecko urodzi. Mówi że ni ma na co czekac i za 5 lat sie wybudujo i to bez żadny pożyczki bo zyjo z zasilkow MOPS i gminy. A teroz jak bedo dawać po 12 tysięcy na dziecko to bedzie jeszcze lepiej.

Teodor
Teodor
8 miesięcy temu

Cieszę się , ze tym wpisem ironizujesz. Ale taka gospodarka a wręcz zabawa naszym pieniądzem musisz wiedzieć, że prowadzi do upadku.

rechotnik
rechotnik
8 miesięcy temu
Reply to  Teodor

Bo miedzy Bugiem a Odrom-Nysom
to najważniesze ze wszystkich MY SOM !

bloger
bloger
8 miesięcy temu
Reply to  Teodor

Teoś,proponuję ,żebyś jako prawy obywatel zwrócił całe 500+,jakie pobrałeś na swoje bachory

ben
ben
8 miesięcy temu
Reply to  bloger

A może nie bierze wcale?

bloger
bloger
8 miesięcy temu
Reply to  Teodor

nie podejrzewam ,że już cierpisz na demencję,ale przypomnij sobie świetlane rządy poprzedniej ekipy.Nic nie było potrzebne ,kopalnie zamykano ,bo węglopodobny wyrób można było kupić u Putina ,międzynarodowe duże lotnisko miała dobra ciocia Merkel ,statki kupowaliśmy u Chińczyków ,niedawnych budowniczych drewnianych dżonek.Itd. itd.Jebn…j się w baniak

Zjjd
Zjjd
8 miesięcy temu

Za prawie 600 000 zamowili 13 bilboardow ?? Tak się goli frajerów !!

grażka
grażka
8 miesięcy temu
Reply to  Zjjd

Za takie pieniądze Caritas wyżywiłby biednych z Rzeszowa cały rok.
Szkoda pieniędzy na takie głupoty.

dr Ojboli
dr Ojboli
8 miesięcy temu
Reply to  grażka

i ile rodzin miałoby zatrudnienie

parafianka
parafianka
8 miesięcy temu
Reply to  grażka

Caritas to jeżeli komu pomógł (wyżywił) to TYLKO PRZEZ PRZYPADEK !
Oni to zbierają kase DLA SAMYCH SIEBIE aby żyło im się dobrze i dostanio.

dr.W
dr.W
8 miesięcy temu

Za drożyznę i inflację odpowiada UE i jej chora ekopolityka a zwłaszcza wzrost cen uprawnień do emisji CO2. Polski rząd może sobie conajwyżej palec do buta wlożyć.

Tylko wyjście z UE i zerwanie umów długoterminowych zobowiązujących nasz kraj do płacenia tego characzu spowoduje spadek cen energii elektrycznej.

Józef-
Józef-
8 miesięcy temu
Reply to  dr.W

Można wyjechać na wschód . Tam wszystko darmocha

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
8 miesięcy temu

Cyt. „Już wkrótce w polskich miastach mają pojawić się billboardy informujące społeczeństwo o nieudolności polskiego rządu.” Każdy normalny Wolny Polak Katolik Patriota, których w naszym kraju jest przytłaczająca większość, po zobaczeniu takiego billboardu popuka się w głowę i odpowiednio sobie pomyśli o autorach takiej akcji. Jeżeli w polskojęzycznych antypolskich i propagandowych szczekaczkach i gadzinówkach o kodziarsko-esbeckim rodowodzie i eurobolszewickiej proweniencji pojawia się jakiś paszkwilancko-grafomański artykuł szkalujący nasz rząd, partię Pana Jarosława, Pana Zbigniewa, czy nasz Święty Kościół Rzymskokatolicki, to można z czystym sumieniem i bez żadnego lęku stwierdzić, że jest dobrze. Pan Jarosław z Panem Zbigniewem stworzył najlepszy rząd od… Czytaj więcej »

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
8 miesięcy temu

Same bzdury jak to w tubie propagandowej KOD.

Jak na razie to podwyżki dali sobie Trzaskowski z Fijołkiem!
Ale czy oni z Pisu?
Czy z totalnej opozycji?

.

https://warszawa.naszemiasto.pl/rafal-trzaskowski-dostanie-duza-podwyzke-prezydent-warszawy/ar/c1-8516827

…czy

https://nowiny24.pl/prezydent-rzeszowa-bedzie-zarabial-dwa-razy-wiecej-tak-zdecydowali-radni-na-dzisiejszej-sesji/ar/c3-15917415

Last edited 8 miesięcy temu by mieszkaniec Rzeszowa
Teodor
Teodor
8 miesięcy temu

Toś słabo poinformowany. Kasę podniesiono idąc od centrali , Prezydentowi i damie, Premierowi i i jego przybocznym Ministrom, posłom , starostom, burmistrzom , wójtom no i radnym za kilka godzi pracy niby społecznej w radach określonego szczebla.

kościelny
kościelny
8 miesięcy temu

Poszedł ty WON bez żadnego trybu na plebanie gospodynie ruchać !
Znawca sie znalazł.

z Nowego Miasta
z Nowego Miasta
8 miesięcy temu

Który inny rząd zdobyłby się na coś podobnego byle pomóc?

” Wprowadzamy dodatek osłonowy według kryteriów dochodowych, od 400 zł do ponad 1000 zł w zależności od gospodarstwa domowego. Wypłacany będzie w dwóch ratach w 2022 r. – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Tarcza przewiduje m.in. obniżkę VAT-u na prąd i gaz czy obniżkę akcyzy na paliwo. Dodatkowo premier zapowiedział dodatek osłonowy…”

źródło: https://www.money.pl/pieniadze/rzad-da-polakom-pieniadze-na-walke-z-inflacja-nawet-1000-zl-6708567602158528a.html

Last edited 8 miesięcy temu by z Nowego Miasta
już niestety staruszek
już niestety staruszek
8 miesięcy temu

O pisie juz wiele powiedziano. Fakt nie zawsze im wszystko wychodzi ale nie można napisać że nic nie robią czy odmówić im starań w kierunku żeby było lepiej. Ta tarcza duzo pomoże.

Pamiętam jak inną politykę prowadziła PO jak Niesiołowski po doniesieniach UE mówiącej o niedożywieniu polskich dzieci i biedzie wypalił że dzieci jak glodne to mogą jeść szczaw z nasypów kolejowych

comment image

czy jak radził do Bulu Komorowski…

comment image

Michał
Michał
8 miesięcy temu

Szczególnie obniżyć waloryzację emerytur na 2022 r. Inflacja jak rosła tak będzie dalej się utrzymywać.

emeryt
emeryt
8 miesięcy temu

Inflacja po pandemii na całym świecie. A tylko polski rząd wprowadza 
Tarcze Antyinflacyjną” która ma ulżyć zwykłym ludziom. Taka akcja nie jest spontaniczna bo koszt około 2-3 mln zł idzie z pieniędzy partyjnych PO.

Szkoda wyrzuconych pieniędzy.

Idą święta te pieniądze już lepiej by było przeznaczyć na Szlachetną Paczkę. Tylko czy PO chodzi o poprawę życia zwykłych ludzi czy o przejęcie władzy za wszelką cenę?

REC
REC
8 miesięcy temu
Reply to  emeryt

Koszty akcji bilbordowej idą w miliony. Juz raz PO po przegranych wyborach zrobiła podobną akcję ogólnopolska. Plakaty ze Schettino były w każdej dziurze w Polsce. I co im to dało prócz zmarnowanych pieniędzy?

comment image

maniek
maniek
8 miesięcy temu

Żałosne jak cała KO i PO xD

Oro
Oro
8 miesięcy temu

No jak to jest fundacja Kramka i jego żóny która ma zakaż wjazdu na teren UE oraz lewaków to jest to wiadomo w jakim celu robiona propaganda.Ciemny naród ju z tej propagandy czy to jest w TVP III cz y w TVN nie kupuje bardziej wzrasta odladalność Polsatu bo wiecej jest faktów niż propagandy.A o wysokich cenach paliwa czy innych produktów rozmawiali jak było już wiadomo że wygrało PO to Karpiński obecnie prezes MPO Warszaw mówił do Donalda ,,teraz ku…. paliwo na stacjach może być nawet po 7 zł,,