Włamał się do mieszkania i… usnął

Fot. Archiwum

STALOWA WOLA. Do niecodziennego aresztowania doszło w minioną sobotę. 42-letni mężczyzna włamał się do domu, ukradł dwie kołdry, wypił piwo z lodówki i… usnął. Śpiącego w łóżku włamywacza zastała 57-letnia właścicielka posesji, która niezwłocznie powiadomiła policjantów.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, w domu zastali właścicielkę oraz 42-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu stalowowolskiego. Z relacji kobiety policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do domu wybijając szybę w oknie, skradł dwie kołdry oraz wypił jedno piwo przechowywane w lodówce. Kobieta zastała go śpiącego. Z rozmowy z mężczyzną wynikało, że włamał się do mieszkania, bo nie miał gdzie się przespać. 42-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,38 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali go i przewieźli do stalowowolskiej komendy. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut włamania. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

tc/KPP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments