Wodociągi chcą dokładniej rozliczać za ścieki

MPWiK chce, by właściciele własnych ujęć wody rozliczali się za jej odprowadzane do miejskiej kanalizacji według wskazań wodomierzy. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Miejskie  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji namawia właścicieli własnych ujęć wody, by rozliczali się za odprowadzanie ścieków według pomiarów wodomierzy.  Teraz rozliczają się ryczałtowo.

Na początku lipca mieszkańcy Rzeszowa dostali pismo z MPWiK, by  na własny koszt zamontowali wodomierze na własnych ujęciach wody, a jeśli to będzie konieczne, także studnie wodomierzowa. Na własny koszt muszą też zamontować zawory kulowe i antyskażeniowe oraz przeprowadzić legalizacje urządzeń.

Robert Nędza, dyrektor ds. technicznych w MPWiK wyjaśnia, że chodzi o bardziej sprawiedliwy podział kosztów odprowadzania i oczyszczania ścieków “poprzez rozliczanie ich wg faktycznie odprowadzonej ilości ścieków przez klientów korzystających z miejskiej kanalizacji”.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

ps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
8 lat temu

Na razie nie radzą sobie z odczytywaniem już zainsatalowanych wodomierzy. Odczytywacz przychodzi do południa, kiedy w domu nie ma nikogo, bo musimy zarobić na tę wodę i na tego dyrektora i na te firmę. Pracuja jak w urzędzie i narzekają, że nie ma kasy. Albo to jest firma albo urząd. Jak firma, to ograniczyć administrację, bo budynek już pęka w szwach a żeby pierdołe załatwić trzeba nachodzić się po piętrach od jednego urzędnika do innego. Wprawdzie się poprawiła obsługa w porównaiu z komuną, ale spólka z o.o. ma przynosić zysk i to nie tylko wykorzystując swija monopolistyczną pozycję na rynku.

olgierd
olgierd
9 lat temu

Świętoszkowaty hipokryta. Jaszcze mało kasy zdzierają za ta kranówę ? Chyba najdroższa woda w kraju i jeszcze wołają o sprawiedliwość? Niech rozliczą miasto z rozlewanej w fontannach wody. Koszty wody i ścieków i pieniądze się znajdą.

lokator
lokator
9 lat temu
Reply to  olgierd

Czlowieku !
W basenach i fontannach woda jest pompowana na okraglo z fontanny/basenu. Tam tylko sie dolewa jak poziom wody spada na wskutek parowania. Wodociagi miejskie by nie nastarczyly wody dla samych fontann i basenow w miescie.
Opamietaj sie co pleciesz.

wiesiek
wiesiek
9 lat temu

Bardziej sprawiedliwy podział kosztów? Sprawiedliwość to mamy najdroższą wodę w świecie brudną przemysłową zwaną przez zachodnich turystów.Woda pitna na zachodzie jest inna lepsza czystsza i Pan dyrektor ze swoimi ludźmi powinien zająć się wodą nie wodomierzami.