Wpadają za brak maseczek

25-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego jest już za kratami. Fot. KPP Jarosław

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Radymnie zwrócili uwagę na 25-latka, który, mimo że był w sklepie, nie miał założonej maseczki. Gdy go wylegitymowali, okazało się, że był poszukiwany. Ma odsiedzieć w więzieniu 2,5 roku. O podobnych przypadkach słychać coraz częściej.

– W środę, po godz. 20 w jednym ze sklepów na terenie Radymna, uwagę stróżów prawa zwrócili dwaj mężczyźni, którzy nie mieli zasłoniętych ust i nosów. W trakcie interwencji okazało się po sprawdzeniu w policyjnych systemach, że jeden z nich, 25-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do zakładu karnego – relacjonuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. – Mundurowi ustalili, że za popełnione wcześniej przez niego przestępstwo rozboju, Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał go na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Obaj mężczyźni dostali mandaty za brak maseczek. A zatrzymany
25-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Zgodnie z decyzją sądu, mężczyzna najbliższe 2,5 roku spędzi w zakładzie karnym. To nie jedyny taki przypadek.
W październiku policjanci zatrzymali 28-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów tym, że stojąc w kolejce w jednej z piekarni w centrum Mielca, nie posiadał maseczki. Jak się później okazało, miał przy sobie za to… narkotyki.
W tym samym miesiącu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Leżajsku w budynku jednej ze stacji paliw zauważyli mężczyznę bez maseczki. Gdy mundurowi sprawdzili go w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że mieszkaniec powiatu leżajskiego był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Miał do odsiadki 6 miesięcy.
Z kolei kilka tygodni temu w Przemyślu, patrolując teren jednej ze stacji paliw, funkcjonariusze dostrzegli kierowcę, który, wszedł do środka, choć nie zasłonił ust i nosa maseczką. Mundurowi podjęli interwencję. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 49-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za wykroczenie dotyczące niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa mężczyzna został ukarany mandatem. Natomiast za kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień, 49-latek odpowie przed sądem.
W całej Polsce media donoszą o tym, że przestępcy wpadają w ręce wymiaru sprawiedliwości, z tak błahego powodu. Na początku roku głośno było o przypadku, w który wręcz trudno uwierzyć. Dzielnicowi z warszawskich Bielan zauważyli, jak z jednego ze sklepów wychodzi mężczyzna, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Podeszli do niego, zwrócili mu na to uwagę i wylegitymowali. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za zabójstwo sprzed… ponad 20 lat. Przestępca został skazany na 25 lat więzienia. Nie stawił się jednak do odbycia kary i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdyby założył maseczkę, pewnie nadal byłby na wolności. A tak – jest już za kratami.

wk

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bloger
bloger
7 miesięcy temu

korzystam często z autobusów MPK,ale nigdy nie widziałem miejskich wachmanów,żeby nawet z nudów kontrolowali pasażerów czy mają szmaty na twarzach

zaczernie klub
zaczernie klub
7 miesięcy temu

a mafia vat z Zaczernia kamil cz. piotr cz. 7 mln ukradli baluja na wolności

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  zaczernie klub

No bo mają na pysku te no maseczki : O!