Wracają loty z Jasionki do Nowego Jorku, Monachium i Zadaru

Dreamlinery w barwach LOT od 27 marca znów będą latać do Nowego Jorku. Fot. Wit Hadło

Za dwa miesiące, po zimowej przerwie, wrócą bezpośrednie połączenia z podrzeszowskiej Jasionki na lotnisko Newark
w Nowym Jorku. Pierwszy lot 27 marca. Miesiąc później z Rzeszowa zaczną latać samoloty do Monachium, a na wakacjach w dwie godziny będzie się można dostać do Zadaru.

– Bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku obsługujemy regularnie w sezonie letnim. Zimą jest mniejsze zainteresowanie, stąd kilkumiesięczna przerwa. Tak jest od dobrych kilku lat. W tym roku połączenie startuje 27 marca i funkcjonować będzie do ostatniego weekendu października. W poprzednim sezonie skorzystało z niego prawie 13 tys. pasażerów – mówi Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Trasę obsługiwać będą Polskie Linie Lotnicze LOT. Boeing 787 dreamliner wystartuje z Jasionki w każdy poniedziałek o godz. 13.45, na miejscu będzie po 10 godzinach, o 17.45 czasu miejscowego. Loty z Nowego Jorku do Rzeszowa planowane są na niedziele, na godz. 20.10. O godz. 11 samolot wyląduje na podrzeszowskim lotnisku. Najtańsze bilety w dwie strony kosztują 2699 zł.
– Po przerwie wraca też bezpośrednie połączenie z Monachium. Od 23 kwietnia samoloty niemieckiej Lufthansy będą na tej trasie latać codziennie. Wiele osób czeka już także na wakacyjne połączenie z Zadarem, które od czerwca do września oferował będzie Ryanair. Polacy lubią Chorwację i coraz więcej osób decyduje się na pokonanie tej trasy samolotem. Nic dziwnego. Na miejscu jest się już po 2 godzinach, podróż autem w wakacyjnych korkach potrafi zająć nawet 15 – mówi rzecznik.
Start samolotu Lufthansy z Monachium zaplanowano na godzinę 11.15, lądowanie w Jasionce o 12.40, zaś wylot z Rzeszowa o 13.15 i przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14.40. Do Chorwacji będzie można wylecieć dwa razy w tygodniu, we wtorki o godz. 9.15 i piątki o godz. 13.30. Loty powrotne w tych samych dniach. We wtorki start o godz. 7.10, w piątki – o 11.25. W poprzednich sezonach na tej trasie latał LOT samolotami, które zabierały na pokład ok. 80 pasażerów. W podróż boeingiem 737-800 w barwach Ryanaira wyruszyć może do 180 pasażerów. – Z tego co wiemy, zainteresowanie jest spore – mówi Waldemar Mazgaj i dodaje: – Do letniej siatki połączeń, która nie jest jeszcze zamknięta, dorzucić trzeba 12 czarterów, m.in. do Albanii, Bułgarii, Turcji i na Majorkę. Celujemy w tym roku w rekord pasażerów, który od 2019 roku wynosi 772 tys.

krl