Wspólna akcja służb przeciwko kierowcom quadów

Kierowcy quadów muszą liczyć się z karami za jazdę w niedozwolonych miejscach. Fot. UM Sanok

SANOK. Quadowcy i crossowcy nie mogą czuć się bezkarni.

W sezonie letnim prawdziwą zmorą lasów są quady, motocykle crossowe. Straż Miejska w Sanoku, sanocka Policja oraz Straż Leśna z Nadleśnictwa Brzozów rozpoczynają wspólne akcje mające na celu przeciwdziałanie temu procederowi.

W obrębie Sanoka usytuowanych jest wiele terenów zielonych i leśnych, zwłaszcza w okolicach dzielnic Olchowce i Biała Góra. Mieszkańcy bardzo chętnie tam odpoczywają. Niestety w sezonie letnim relaks zakłócają im quadowcy, crossowcy, którzy na swoich ryczących maszynach jeżdżą po lasach.

– Nie jest to tylko kwestia zakłócania ciszy, quady, motocykle crossowe dewastują środowisko naturalne, płoszą zwierzynę, zaburzając przez to ekosystem – wyjaśnia Bogdan Fijałka, Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Brzozów. Jazda quadami, crossami po terenach leśnych jest wykroczeniem.

Sprawą zajęła się sanocka Straż Miejska, która nawiązała współpracę z policjantami oraz Strażą Leśną z Nadleśnictwa Brzozów. – Efektem tego będą wspólne patrole, prowadzone na terenach zielonych i leśnych w Sanoku, a także na drogach dojazdowych do tych terenów, takich, którymi najczęściej zwykli jeździć użytkownicy quadów i crossów. Będą to działania na razie w systemie weekendowym, gdyż właśnie wtedy quadowcy i crossowcy szczególnie chętnie jeżdżą po lasach – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

ga

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments