Wybierz najpiękniejszą wieś Podkarpacia

Można jeszcze do 30 listopada głosować w konkursie „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.”. Fot. Podkarpacki Urząd Marszałkowski

Jeszcze do północy 30 listopada można głosować na miejscowości nominowane do drugiego etapu konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” Z nich można będzie wybrać laureatów tego konkursu. Plebiscyt po raz 10. jest organizowany przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski.

Celem konkursu jest pokazanie piękna wiejskiego krajobrazu, jak też działań mieszkańców o dbałość najbliższego otoczenia. Piotr Pilch dodaje, że plebiscyt ma promować ideę wspólnego działania lokalnych społeczności i zachęcać do upowszechniania najlepszych wzorców współpracy, których efektem mogą być przyjazne miejscowości stanowiące wizytówkę regionu.
Do konkursu zgłoszono 18 wsi, z których komisja konkursowa zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie wybrała 10 finalistów. W drugim etapie konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021 r.” znalazły się: Dębno (gmina Leżajsk), Gnojnica Dolna (gm. Ropczyce), Jeżowe (gm. Jeżowe), Krościenko Wyżne (gm. Krościenko Wyżne), Markuszowa (gm. Wiśniowa), Rogi (gm. Miejsce Piastowe), Trzcinica (gm. Jasło), Tuszów Narodowy (gm. Tuszów Narodowy), Werchrata (gm. Horyniec Zdrój) i Wola Małkowska (gm. Tryńcza).
Członkowie komisji konkursowej będą odwiedzać poszczególne miejscowości i oprócz głosów internetowych będą decydować o tym, która wieś jest najpiękniejsza. Wybór laureata oraz nagrodzonych i wyróżnionych miejscowości będzie sumą punktów z głosowania internetowego i punktów, które przyzna komisja konkursowa. W konkursie startują miejscowości zgłoszone przez gminy (prezentacje wsi są opisowe i do tego zdjęcia).
Informacje dotyczące zasad głosowania są dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.pieknawies.podkarpackie.pl. Termin ogłoszenia wyników i wręczenia nagród będzie podany za pośrednictwem wspomnianej strony internetowej.

and

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pieszy turysta
pieszy turysta
8 miesięcy temu

Rzeszów jest najładniejszy.