Wybudują nowe targowisko przy ul. Lwowskiej

Wkrótce ruszą prace nad budową targowiska przy ul. Lwowskiej. Fot. Wit Hadło
Wkrótce ruszą prace nad budową targowiska przy ul. Lwowskiej. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wykonawcą bazaru będzie warszawska firma Budimex.

Oczyszczono już teren pod budowę nowego targowiska przy ul. Lwowskiej i wkrótce rozpoczną się prace przy jego realizacji. Wykonawcą bazaru została firma Budimex wyłoniona w przetargu. Plac handlowy wraz z pawilonami ma być gotowy pod koniec 2017 r.

Miasto przez kilka tygodni poszukiwało realizatora nowego targowiska, które zostanie przeniesione z ul. Dołowej na ul. Lwowską. Przetarg kilka dni temu wygrała firma Budimex.

Prace obejmą wykonanie nawierzchni asfaltowych i z kostki brukowej. Umocnione zostaną skarpy i wybudowany zostanie budynek sanitarny. Dostarczone zostaną i zamontowane stoły, które będą służyć do handlu. Zamontowane zostaną ławki, kosze i stojaki rowerowe. Dla kupujących zbudowany zostanie parking na 200 miejsc postojowych.

Do nowego bazaru przy ul. Lwowskiej prowadzi już nowa 700-metrowa droga, która jest przedłużeniem al. Rejtana w kierunku ul. Ciepłowniczej. Targowisko ma liczyć 58 pawilonów handlowych. W pierwszej kolejności w to miejsce przeniosą się kupcy z ul. Dołowej. Taką szansę będą mieli również pozostali handlarze z innych rzeszowskich bazarów.

W sumie handlarze zagospodarują 2-hektarowy teren. Koszt szacowanej inwestycji to ok. 4 mln zł. Prace przy bazarze mają się zakończyć w 2017 r.

Mariusz Andres

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
5 lat temu

Firma Budimex dostała zlecenie chyba w ramach rekompensaty za przegrany przetarg na łącznik do S19.Bo to chyba ta firma złożyła zażalenie na odsuniecie jej z kandydatów do realizacji tego łącznika.Ostatnio jest ostra walka o przetargi bo zleceń na roboty drogowo-budowlane jest o ponad 30 % mniej wiec trzeba jakoś ten okres przetrwać coś robiąc nawet po kosztach niż nic nie robiąc bo wtedy są straty.

janusz55
janusz55
5 lat temu

Rok? Co oni tam rok będą robić?

maniek
maniek
5 lat temu
Reply to  janusz55

Toż to wieśniactwo gminne (nie mylić z ptactwem) się pochlasta…Skończy się parkowanie gdzie popadnie…..