Wybudują „Sędziszów Młp. Wschodni”

Zmodernizowana stacja, tak jak i nowy budynek dworca, to jedna z wizytówek Sędziszowa Młp. Teraz przyszedł czas na nowy przystanek kolejowy. Fot. Paweł Galek

Sędziszów Młp. będzie miał nową stację kolejową. Powstanie ona przy ul. Grunwaldzkiej i będzie nosić nazwę „Sędziszów Młp. Wschodni”. Dodatkowo na terenie miasta będzie węzeł przesiadkowy. Oba zadania realizowane będą w ramach programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna – przedsięwzięcia wartego ponad 700 mln zł.

Celem PKA jest maksymalne skomunikowanie Rzeszowa z: Dębicą, Przeworskiem, Strzyżowem, Kolbuszową i mniejszymi miejscowości na tych trasach. Pociągi mają jeździć w godzinach szczytu co 30 minut, a poza nimi co godzinę. W weekendy co dwie godziny.

Stacja, dworzec, teraz przystanek

Z dobrodziejstw PKA korzystają już mieszkańcy Sędziszowa Młp., którzy podróżują pociągami relacji Rzeszów – Dębica – Rzeszów. Na tej trasie wybudowano nowe przystanki kolejowe Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Wschodni. Teraz powstanie kolejny pod nazwą „Sędziszów Młp. Wschodni” przy ul. Grunwaldzkiej. Burmistrz Bogusław Kmieć podkreślił, że to kolejna inwestycja kolejowa w mieście. – Mamy zmodernizowaną stację i wybudowany w ub.r. budynek dworca. Teraz będziemy nowy przystanek. To cieszy – powiedział.
– Budowa tego typu przystanków jest nowym myśleniem w naszej spółce. Staramy się zagęszczać liczbę punktów, z których mogą korzystać nasi potencjalni podróżni – dodał Arnold Bresch, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Burmistrz zaznaczył, że miasto także uczestniczy w projekcie PKA, efektem tego ma być węzeł przesiadkowy dla zmotoryzowanych pasażerów sędziszowskiej kolei.

Paweł Galek

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pasazer
pasazer
1 rok temu

Dodatkowo na terenie miasta będzie węzeł przesiadkowy.
Czy to znaczy ze beda budowac linie kolejowe na ktore beda sie pasazerowie przesiadac w Sedziszowie ?