Wybudujcie wielopoziomowy parking

Urzędnicy miejscy przekonują, że budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Szopena jest konieczna. Wciąż jednak nie wiadomo, kto podejmie się realizacji tej inwestycji. Fot. Wit Hadło
Urzędnicy miejscy przekonują, że budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Szopena jest konieczna. Wciąż jednak nie wiadomo, kto podejmie się realizacji tej inwestycji. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kierowcy domagają się nowych, z prawdziwego zdarzenia miejsc postojowych w centrum miasta.

Obecny parking przy ul. Szopena zalewany jest wodą i mieszkańcy mogą z niego korzystać dopiero po godz. 16. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy postanie w tym miejscu parking wielopoziomowy. Jednak, jak zapewniają urzędnicy miejscy, teren ten jest objęty miejscowym planem zagospodarowania i na pewno powstanie tam taki parking.

Obecnie miejsca postojowe znajdują się na działce o powierzchni 60 arów obok III Liceum Ogólnokształcącego. Po opadach deszczu na parkingu jest bajoro. Teren ten już 10 lat temu został objęty miejscowym planem zagospodarowania. Uwzględniono w nim dwa obiekty do realizacji: parking wielopoziomowy oraz budynek usługowo-hotelowy.

Połowa tej działki została zakupiona przez rzeszowską firmę i planuje się tam wybudować hotel. W 2014 r. była szansa, że na drugiej części tego gruntu powstanie wielopoziomowy parking. Inwestorem miała być Spółdzielnia Mieszkaniowa Zodiak. Jednak nie zgodzili się na to radni. Teraz właścicielem tego terenu jest samorząd wojewódzki.

– Województwo podkarpackie 21 lipca 2015 r. nabyło prawo własności działki na podstawie umowy zawartej z Gminą Miasta Rzeszów – informuje Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. – 25 sierpnia 2015 r. została ona oddana w zarząd Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Przekazanie działki pozwoliło na zorganizowanie w tym miejscu obecnego parkingu.

Parking ogólnodostępny od 16 do 22
W godzinach od 7 do 15 teren z parkingiem jest wykorzystany przez pracowników WUP. W tym czasie mieszkańcy Rzeszowa nie mogą tam zostawić aut. W godz. od 16 do 22 parking jest ogólnodostępny. WUP wykorzystuje jedną trzecią powierzchni parkingu przy ul. Szopena dla własnych potrzeb, pozostałą część Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 i Podkarpackie Biuro Planowania  Przestrzennego.

Na temat budowy parkingu wielopoziomowego urzędnicy od marszałka nie chcą się wypowiadać. Nie wiadomo więc, kto zbuduje taki obiekt. Jak przekonuje Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa – taka inwestycja będzie zrealizowana, być może przez prywatną firmę. Parking wielopoziomowy zająłby część działki, na której ma powstać hotel i na drugiej części znajdującej się obok WUP.

Mariusz Andres

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jawor
jawor
4 lat temu

Do 16 parking jest pod wodą a po 16 wynurza się na powierzchnie z czeluści wyobraźni autora

antykomuch
antykomuch
4 lat temu

Czy tak ma wyglądać z nazwy tz. innowacyjne miasto? Ile lat trwają ta i inne inwestycje obiecanki tz.innowacyjnego Prezydenta miasta Rzeszowa.Najważniejsze kwiatki i światełka o okolicy ratusza i samozadowolenie.

Bodo
Bodo
4 lat temu

„Obecny parking przy ul. Szopena zalewany jest wodą i mieszkańcy mogą z niego korzystać dopiero po godz. 16” Mariusz coś ty wąchał.