Wykonawca nie płaci za roboty ponad sto dni

Przygotowaniem projektu stanowiska konwentu podkarpackich starostów w sprawie oszukanych podwykonawców z ramienia Zarządu Powiatu Mieleckiego zajmie się Andrzej Kurdziel. Fot. Autor

MIELEC. Starostwo interweniuje w Warszawie, a samo ma problem.

Mieleckie starostwo będzie wstawiać się na szczeblu wojewódzkim i centralnym w sprawie podwykonawców z powiatu, którzy mają problemy z odzyskaniem należności. Tymczasem, jak alarmuje radny PiS Zbigniew Tymuła, jedna z firm, która wykonuje sztandarową inwestycję starostwa, nie płaci za różnego rodzaju roboty ponad sto dni.

Stosowany apel w sprawie oszukanych podwykonawców rządowych inwestycji Rada Powiatu ma podjąć na najbliższej sesji. – Zależy mi również na przygotowaniu projektu stanowiska pod konwent starostów naszego województwa, bo przypuszczam, że problem bankrutujących podwykonawców dotyka całego regionu – mówi starosta Chrabąszcz.

Apel 24 podkarpackich starostów ma trafić do Związku Powiatów Polskich, który, jako korporacja, ma wywierać naciski w tej sprawie na struktury rządowe. – Znamy problem, wiemy, jakie żądania stawiają podwykonawcy, którzy zostali poszkodowani w wyniku nieuczciwości wykonawców generalnych – zapewnia starosta. – Na spotkaniu w tej sprawie w Urzędzie Wojewódzkim nasz Zarząd Powiatu reprezentował pan Andrzej Kurdziel.

– Pan starosta może nie wie, ale ja wiem o tym, że wykonawca Centrum Wytwarzania Nowoczesnych Technologii i Wytwarzania w Mielcu już ponad sto dni nie płaci za różne roboty – alarmował radny Zbigniew Tymuła. – Nie będę wymieniał firmy, proszę mi to tylko  sprawdzić i doprowadzić do porządku. Jeżeli my tu walczymy, żeby w naszym kraju było przestrzegane prawo, to w pierwszej kolejności nasz powiat musi być przejrzysty.

Paweł Galek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Jedno jest pewne że pani poseł Skowrońska wybrana w okręgu mielecko -dębickim i odpowiedzialna za kontrole finansów państwa itd. łechce na trybunie pana premiera aby zapewne zapewnił jej miejsce na I-szym miejscu do Europarlamentu . W ten sposób uniknie blamażu swojej pracy poselskiej w okręgu i zapewni na dalsze lata niezłą fuchę!. Opisywany w art. cyrk dotyczy wielu powiatów, nawet województw i tymi alarmami nikt w rządzie się nie przejmuje. Jeśli już coś nabrzmiewa – PO wypuszcza z klatki posła Niesiołowskiego i ten …..co mu ślina na język przyniesie.