XIX Finał WOŚP

Fot. www.wosp.org.pl

Na Podkarpaciu z Orkiestrą zagra 50 dużych sztabów w większości miast regionu. Finał regionalny odbędzie się w Rzeszowie. W tym roku największa polska akcja charytatywna będzie zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Wszystkie sztaby przygotowały liczne koncerty, licytacje i atrakcje, a o godzinie 20 w całej Polsce rozbłyśnie tradycyjne „Światełko do Nieba”.

W Rzeszowie zaśpiewa Piasek

Impreza na rzeszowskim Rynku rozpocznie się już o godz. 11. Będzie można obejrzeć pokazy Straży Pożarnej, Policji, GOPR-u i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Swoimi umiejętnościami popisywał się też będzie Krystian Herba. W Podziemiach pod Rynkiem Politechnika Rzeszowska będzie prowadziła pokazy doświadczeń naukowych dla dzieci. O godz. 14 na scenie pojawią się soliści z Centrum Sztuki Wokalnej i zespoły: Amiti, Revolution, Ruthefort, Vallium, Joke Ferajna i Mocha Trio. Dużą niespodzianką będzie też koncert zespołu Oferta Especial z Hiszpanii wykonującego folkową muzykę hiszpańską.
Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny, który rozpocznie swój występ około godz. 20.40. Imprezie towarzyszyć ma aukcja, na której zostanie wylicytowana m.in. rakieta tenisowa prezydenta Tadeusza Ferenca, insygnia dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, płk. Stanisława Olszańskiego, loty na szybowcu ofiarowane przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej i liczne prace plastyczne. Tradycyjnie, jak co roku, na aukcję zostanie wystawiony też konik huculski z Orzechowej.

W Jaśle zagra Wanda i Banda

Na jasielskim Rynku Orkiestra zacznie grać o godz. 14. Gwiazdą tegorocznego finału będą twórcy takich przebojów jak „Fabryka Marzeń”, czyli zespół Wanda i Banda, który rozpocznie swój występ o godz. 15.30. Potem na scenie pojawi się jeszcze wielu artystów, a imprezę zakończą występy kapel Headache i Heven. O godz. 20 Światełko do Nieba. Na licytacje zostaną wystawione m.in. kalendarze siatkarskiej drużyny Asseco Resovii z podpisami zawodników, ikony i obrazy.

W Przemyślu zlicytują wóz strażacki

O godz. 16 na przemyskim Rynku rozpoczną się koncerty, podczas których wystąpią młode zespoły rockowe i hip-hopowe. W tym roku przemyślanie będą mieli okazję licytować 40-letni wóz strażacki poczciwej marki Żuk. Aukcja ofiarowanych przedmiotów odbędzie się o godz. 16 w klubie „Niedźwiadek”.

Dębica zakończy po celtycku

Impreza na dębickim Rynku wystartuje o godz. 16. Na początek zaprezentują się miejscowi soliści i zespoły muzyczne. O godz. 19 odbędzie się licytacja złotego serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Godzinę później, dębiczanie zobaczą kulminacyjny moment imprezy, jakim będzie tradycyjne „Światełko do Nieba” w wykonaniu Grupy Tancerzy Ognia Draconica. Imprezę zakończy występ gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Bannatire grającego muzykę celtycką.

Lubaczów pod znakiem metalu

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie orkiestrowa impreza wystartuje o godzinie 15. W jej trakcie wystąpi m.in. katolicka grupa metalowa Malhus z Przeworska, która zelektryzuje publiczność ciężkim brzmieniem i głęboką treścią. Wstęp na koncert Malhusa i wielu innych artystów wynosi 8 złotych. Pieniądze te również trafią na konto Orkiestry.

Przeworsk dla smakoszy

Finał Orkiestry rozpocznie się o godz. 13 na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. W programie przewidziano konkursy: recytacji, śpiewu, lepienia bałwana, strzelania z procy, jedzenia pączków oraz konkurs zręcznościowy. Odbędą się także zawody w rzucaniu śnieżkami i rzucaniu beretem do celu. Organizatorzy zapraszają na koncert do sali widowiskowej MOK-u o godz. 15.30. Uczestnicy imprezy mogą liczyć na poczęstunek: grochówkę „z wkładką ogólnowojskową” i grzaniec „miodny a korzenny”. Około godz. 18 odbędzie się aukcja.

W Łańcucie samorządowcy zagrają w nogę

W Łańcucie odbędzie się koncert w Miejskim Domu Kultury i sportowe imprezy towarzyszące w Hali MOSiR. W MDK impreza wystartuje o godzinie 15. Na scenie pojawią się m.in.: znana i lubiana przez łańcucką publiczność Kompania Country oraz zespół Krusher z Krosna. O godzinie 18 odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych przez łańcuckie władze, instytucje i firmy. W hali MOSiR-u rozegrany zostanie Halowy Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn reprezentujących m.in. Urząd Miasta Łańcuta i Urząd Marszałkowski oraz prezentacja żużlowej drużyny PGE Marma Polskie Folie Rzeszów. Będzie można spotkać się z zawodnikami, zrobić zdjęcia, zdobyć autografy i obejrzeć sprzęt.

Krosno stawia na zdrowie

W Krośnie Orkiestra zagra na Rynku. Impreza rozpocznie się o godz. 17. Na scenie wystąpią zespoły Suchy Chleb Dla Konia oraz Happy Rudolf i Przyjaciele. Po „Światełku do Nieba”, krośnieńską publiczność rozgrzeją muzycy z zespołu Maska. Podczas finału będzie można skorzystać z masaży, porad lekarzy specjalistów i pomiarów ciśnienia, a wszystko to w Piwnicy pod Cieniami na krośnienskim Rynku. W godz. 12 – 18 na basenie w Zespole Krytych Pływalni będzie można nie tylko popływać, ale nawet uczyć się pływać oraz skorzystać z sauny, zjeżdżalni wodnej, jaccuzzi i hydromasaży. Dla miłośników mocniejszych wodnych wrażeń zaplanowano nurkowanie z instruktorem i pływanie w kuli wodnej. Będą także pokazy ratownictwa wodnego bieszczadzkich woprowców. W godz. 11 – 14 mecz niespodzianka w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR. W godz. 15 – 18 Rodzinny Bal Wośp-owy Kostiumowy w Hali Sportowej MOSiR. W godz. 12 – 15 na stadionie MOSiR Orkiestra na „kołach” (atrakcje przygotowane przez Automobil Klub Małopolski, Klub Sportów Motorowych Krosno). W godz. 10 – 16 na lodowisku MOSiR Orkiestra na lodzie

W Sanoku kabaret DNO i Kasia Wilk

Orkiestra zagra też w Sanoku. W sobotę w Miejskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala, na której wystąpią kabaret DNO oraz Formacja Tańca Towarzyskiego Flamenco. Podczas gali odbędzie się licytacja m.in. kolacji z podkarpackimi VIP-ami, pełniącymi funkcje publiczne w mieście, powiecie i województwie. W sobotę o godz. 12 rozegrany zostanie też hokejowy „Pojedynek W Samo Południe”, w którym zmierzy się drużyna Niedźwiedzi Sanok z sanockimi VIP-ami.
Finałowy koncert odbędzie się w niedzielę na Rynku. Impreza rozpocznie się o godz. 11. Na scenie pojawi się m.in. szantowy zespół Morże Być, ale gwiazdą wieczoru będzie Kasia Wilk z zespołem, która wystąpi o godz. 21.

Karaoke w Tyczynie

W sali widowiskowej Domu Kultury w Tyczynie impreza zacznie się o godzinie 14.30. W programie m.in. pokazy tańca freestyle i występ zespołu Get Break a o godzinie 20 wielkie karaoke.

Loteria w Pilźnie

Na scenie Domu Kultury w Pilźnie orkiestrowa impreza rozpocznie się o godz. 14. Będzie można posłuchać koncertu akordeonowego, wystąpi też m.in. młodzież ze Szkoły Muzycznej Yamaha oraz zespoły Tigers, Dżidajla King i Comercial Break. O godz. 20 Światełko do Nieba, a następnie koncert zespołów: Comercial Break z Pilzna i Dżidajla King (reggae) z Sędziszowa Małopolskiego. W trakcie imprezy odbędą się aukcje, loteria fantowa oraz pomiary ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cukru.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments