Z Cisnej na „Dziki Hon”

Ścieżka spacerowa liczy 1,7 km. Fot. Anna Chmura

„Letnia Stolica Bieszczadów” to dla wielu częsty wakacyjny kierunek. Teraz odpoczywający tam turyści mogą skorzystać z kolejnej atrakcji w postaci otwartej właśnie trasy spacerowej.

Cisna rozsławiona jest na cały kraj nie tylko za sprawą piosenki Krystyny Prońko. Przed laty bywał tu Aleksander Fredro, którego ojciec był właścicielem tych ziem, a okoliczna, ponad 100-letnia Bieszczadzka Kolejka Leśna przyciąga dziś tłumy. Jeśli do tego dodać malownicze otoczenie, bliskość górskich szlaków, bogatą bazę noclegową i ciekawe imprezy, to nie dziwi, że miejscowość ta często nazywana jest „Letnią Stolicą Bieszczadów”.
W ostatni weekend oferta ta powiększyła się o nową atrakcję – ścieżkę spacerową o nazwie „Dziki Hon”. – Cała trasa, licząca 1,7 km, przebiega przez teren leśnictwa Habkowce, zaczyna się przy szlaku czerwonym powyżej schroniska „Bacówka Pod Honem”, następnie biegnie granią i stokami góry Hon (820 m n.p.m.) i schodzi w kierunku Cisnej w okolicy ośrodka „Perełka” – informuje Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie. – To okazja do poznania przyrodniczo-historycznych atrakcji terenu nadleśnictwa.
Ścieżka powstała z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej w porozumieniu i współpracy z Nadleśnictwem Cisna. Warto się wybrać…
anja

 

5 12 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sentimz
8 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.