Z mistrzem Polski bez Crumpa i Sówki

Brak kontuzjowanych Łukasza Sówki (z lewej) i Jasona Crumpa będzie bardzo dużym osłabieniem PGE Marmy Rzeszów podczas niedzielnego starcia z mistrzem Polski. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Mimo stadionowego zakazu, kibice Falubazu na niedzielny mecz do Rzeszowa… przylecą specjalnie wyczarterowanym samolotem Airbus A320.

Bez kontuzjowanych Jasona Crumpa i Łukasza Sówki przystąpi PGE Marma do niedzielnego meczu z najlepszą drużyną poprzedniego sezonu i aktualnym wiceliderem Enea Ekstraligi. Wśród gości zabraknie Patryka Dudka. Pierwszy mecz obu drużyn wygrał Falubaz 50-39.

Crump złamał prawy obojczyk podczas czwartkowego meczu ligi rosyjskiej Wostok Władywostok – SK Turbina Bałakowo. Australijczyk był sprawcą karambolu w biegu 6., w którym oprócz niego uczestniczył Władimir Borodulin. “Rudego” czeka 2-3 tygodniowy rozbrat z torem. – Za Jasona będziemy prawdopodobnie stosować zastępstwo zawodnika. Co do Sówki, to w jego miejsce pojedzie Łukasz Kret lub Damian Michalski – informuje kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc.

Jabłoński czy Davidsson?
Ekipa Falubazu na pewno nie wystąpi w takim zestawieniu, jakie awizował trener Rafał Dobrucki. Dlaczego? Bowiem KSM zespołu wynosi obecnie 33,42 (minimalny KSM to 34). Jeszcze w środę trener Dobrucki w rozmowie z Super Nowościami nie przekreślał do końca szansy występu Patryka Dudka w niedzielnym meczu. Wszystko wskazuje jednak na to, że młodzieżowiec Falubazu wróci na tor dopiero na zaplanowane na przyszłą niedzielę lubuskie derby. Wobec kontuzji zielonogórskiego młodzieżowca, do składu Falubazu musi wskoczyć w miejsce Łukasza Jankowskiego Jonas Davidson lub Krzysztof Jabłoński. Większe szanse na zastąpienia Jankowskiego ma ten drugi. – Do Rzeszowa jedziemy po zwycięstwo. Nasza ewentualna wygrana w niedzielę i zdobycie trzech punktów będzie dużym krokiem na drodze do najlepszej czwórki Enea Ekstraligi – przekonuje Rafał Dobrucki.

300 kibiców z Zielonej Góry
Organizatorzy niedzielnego meczu spodziewają się w niedzielę na stadionie około 300 fanów Falubazu. Znaczna większość przyleci do Rzeszowa specjalnie wyczarterowanym na tę okazję samolotem Airbusem A320. Szkopuł w tym, że kibice Falubazu… mają zakaz zorganizowanych wyjazdów na mecze ligowe (konsekwencje ich zachowania podczas ubiegłorocznych lubuskich derbów – przyp. red.).

Oficjalnie zielonogórscy fani przyjadą do Rzeszowa na spotkanie z wiceprezydentem miasta, w sprawie nadania rzeszowskim bulwarom imienia Lee Richardsona. Władze Rzeszowa nie mają jednak w planach żadnego spotkania z zielonogórskimi kibicami, którzy na stadion będą wchodzić jako niezorganizowana grupa, a dopiero później zasiądą w jednym sektorze.

W innych meczach: Unibax Toruń – Dospel CKM Włókniarz Częstochowa, Caelum Stal Gorzów – Azoty Tauron Tarnów (20 – TVP Sport), Lotos Wybrzeże Gdańsk – Unia Leszno, Betard Sparta Wrocław – Polonia Bydgoszcz (17.30 – TVP Sport).

Marcin Jeżowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments