Za miesiąc pojedziemy łącznikiem al. Kopisto i Wierzbowej

Wykonawca rozpoczął już układanie
nawierzchni asfaltowej. Roboty w tym
zakresie potrwają około 10 dni. Fot. Wit Hadło

Droga łącząca al. Kopisto z ul. Wierzbową jest niemal gotowa. Wykonawca właśnie rozpoczął układanie warstwy asfaltowej jezdni, a ostatnie prace potrwają do grudnia. Plan jest taki, aby kierowcy mogli zacząć korzystać z trasy już za kilka tygodni. Przypomnijmy, mowa o drodze liczącej ok. 700 m długości, która usprawni ruch w centrum.

W grudniu ub.r. rozpoczęła się budowa łącznika al. Kopisto z ul. Wierzbową. Inwestycja ruszyła, mimo wcześniejszych protestów mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Geodeci oraz nowych bloków Capital Towers. Rzeszowianie mieszkający po obu stronach planowanej drogi obawiali się, że jezdnia znajdzie się zbyt blisko ich okien, będzie generować większy ruch, a przy tym hałas oraz spaliny samochodowe. Miasto z kolei argumentowało, że inwestycja ma docelowo upłynnić ruch w rejonie centrum miasta, w tym głównie na moście Zamkowym i Narutowicza, ale także na al. Rejtana, Kopisto, czy ul. Podwisłocze. Obecnie, w godzinach szczytu, wspomniane odcinki są mocno zakorkowane przez samochody.
Dziś inwestycja znajduje się na finiszu.
– Zwieziony został sprzęt do układania warstwy bitumicznej. Wykonawca rozpoczął układanie nawierzchni asfaltowej. Roboty w tym zakresie będą trwać około 10 dni. Planujemy, że do końca roku prace się zakończą i na drodze puszczony zostanie ruch
– mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. I rzeczywiście, zaawansowany etap prac obserwują także przechodnie przemierzający okolice czy to al. Kopisto, czy ul. Wierzbowej.
Jak będzie wyglądać nowy łącznik? Główne założenie, to wspomniana budowa
700-metrowej drogi o 7 m szerokości. Rozpoczynać się będzie ona przy moście Narutowicza (w rejonie sklepu sieci Żabka), gdzie powstaje obecnie sygnalizacja świetlna, natomiast kończyć przy al. Kopisto w rejonie Capital Towers. W ramach zadania powstały lub powstają: odwodnienie, kanalizacja, mur oporowy o długości ok. 322 m, miejsca parkingowe, chodniki o szerokości 2 m, ścieżka rowerowa o długości 525 m oraz poprzeczne miejsca parkingowe. Droga zostanie skomunikowana ścieżką pieszo-rowerową ze ścieżką nad Wisłokiem.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 miesięcy temu

To połączenie tyle poprawi co prawoskręty na Słowackiego i Paderewskiego. Korki jak były, tak będą, z tą różnicą, że przy Narutowicza będzie cyrk na kółkach.

Gryf
Gryf
8 miesięcy temu

Ta inwestycją i innymi miejskimi inwestycjami w gm.mieście Rzeszów już dawno powinna zając się Prokuratura oraz CBA, tyko która. Ale jest problem, bo urzędnicy nie tylko z ul.Wiejskiej trzymają od lat nad ,,układem podkarpackim,, tzw,,parasol ochronny,, i ,,układ mafijny,, ma sie dobrze nawet ministrowie podobno nie mogą wiele zrobić albo nie chcą albo mafai na na nich tzw ,,haki,,. Ostatnio jednak wymieniono tzw.,,łapaczy,,, na swoich,tych ,,posłusznych,, w Prokuraturach I Sądach aby blokowali procesy przygotowawcze i była kontrola procesów.Od lat ,,podkarpacki układ zamknięty,, którego zasięg działania jest od Lublina do Zakopanego nadal działa tak ,,alby gały nie widziały gdzie sie publiczne… Czytaj więcej »

Polak
Polak
8 miesięcy temu
Reply to  Gryf

ułatwienie życia kierowcom to dla ciebie oszustwo?

jaś
jaś
8 miesięcy temu

Dziś będzie nowa warstwa ale śniegu,nakładke to trzeba sobue zrobić ale na główkę aby nie zamokła.

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  jaś

Najlepiej se założyć wiadro na łeb ; 0!

za późno
za późno
8 miesięcy temu

Ani asfaltu ani namalowanych pasów… A od poniedziałku śniegi. O jakim miesiącu tu mowa? Nie ma co ratusz pięknie dopilnował. Ale widać że niezadowolenie mieszkańców dotarło do samej góry bo Fjolek wczoraj łaził po łączniku zdenerwowany.

Pewnie zdał sobie sprawę ile wart będzie położony na brei taki asfalt?

https://rzeszow-news.pl/budowa-lacznika-na-ostatniej-prostej-drogowcy-juz-asfaltuja-jezdnie/

Last edited 8 miesięcy temu by za późno
z Cegielnianej
z Cegielnianej
8 miesięcy temu
Reply to  za późno

Pali mu się grunt pod nogami. Jeżeli nie ukończą przed zimą wie że opozycja zaproponuje referendum za odwołaniem prezydenta. Swoja drogę żeby ulicę w środku miasta nie dopilnować? I żeby to były kilometry a to nawet 700 metrów nie ma. Słabo to wygląda.

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  z Cegielnianej

No jak by tak umyślny z lornetką na kalenicy ratuszowej siedział to by nawet na odległość monitorował
– ba no mamy XXI wiek no to czemu ratusz se nie kazał założyć 4 kamer i w gabinecie ratuszowym by wszystko śledzili na bieżąco na monitorach
no to za trudne sprawy dla nich
– nie pojęte a podobno miasto innowacji –
no ja widzę wszędzie imitacje.
teraz larum i panika i tacy mają zarządzać miastem : Uf!

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  za późno

No to teraz kto Go wygonił z ratusza no reakcja opóźniona o 30 dni
A czemu nie robili 24/24 jak pogoda była odpowiednia
i to jest właśnie to : totalna imitacja ; O!

Jaro
Jaro
8 miesięcy temu

Były radny ,przewodniczący jest tylko ,,figurantem,, partii politycznych i ,,podkarpackiej mafii,,Nadal tylko udaje że jest przeciwny ale nadal robi podobnie jak posłuszny i były decydent miejski który nigdy by nie ugrała tyle ile ugrał.

Polak
Polak
8 miesięcy temu

Najgorsze jest to że jeśli sie uda z tym asfaltem to nie bedziecie mieli za co hejtować gazety i fikołka

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  Polak

Kochany tu nikt nic nie hejtuje tu każdy pokazuje niedowład i niekompetencję decydentów czy Redaktorów piszących nie o konkretach i sprawach istotnych dla Suwerena a o banialukach.
Czy tego nie widać czy łeb nie pracuje ; , 🤪

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
8 miesięcy temu

Miasto ucieka na wioski a wioski idą do miasta, szukać lepszego życia….Bo kupno lipnego mieszkania jest na topie

KLIK
KLIK
8 miesięcy temu

Droga nie upłynni ruchu tylko zwiększy bajzel zwłaszcza przy ul Wierzbowej. Wszystko co wymyślił Ferenc to okazuje się jednum wielkim „gó..em

Jaro
Jaro
8 miesięcy temu
Reply to  KLIK

Jemu tylko zależało na tym aby doprowadzić do tego aby był ZRID i ogłoszony przeatarg na drogę. Bo pradziadek w zamina za to, mimo że były skargi mieszkańców sasiednich bloków skorzystał bo otrzymał apartament.Wszyscy w MZD widzieli listę składających skarge na której był decydent tylko co cikawe nie na tego apartamentu w oświadczeniach majatkowych.Była chyba od razu darowiżna na Wiole albo Adama.

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  KLIK

Nie nie to nie ” La gówno ”
– plan były Namiestnik miał dobry

Tj. Wybudować super parking o wymiarach : 700 x 7 metrów z dwoma wjazdami i wyjazdami .
Czy ktoś ma taki w Jewropie co?

Ma miasto innowacji i to jest to!

LOL
LOL
8 miesięcy temu

Gdzie jest lub gdzie będzie ta ponad 500m ścieżka rowerowa? Najwyżej 150m od strony Kopisto oraz 60m połączenie z istniejącą ścieżką przy Wisłoku.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
8 miesięcy temu

„Za miesiąc pojedziemy…” Pojedziemy albo i nie.

Rzecznik prezydenta podobnie zapewniał że nowe lampy przy ścieżkach rowerowych między mostami Lwowskim i Zamkowym i od strony bulwarów włączą i zaświecą do końca listopada.
Jest 25 listopada a nie wszystkie lampy zamontowane a o świeceniu nawet nie wspominając.

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu

No chyba roboty wstrzymane bo po co stawiać lampy jak prąd wyłączać będą czyli będzie tak jak było w latach 50-tych nad Wisłokiem :
głucho wszędzie, czarno wszędzie czyli wraca stare 🤪

ojp
ojp
8 miesięcy temu

Ratusz zamiast pilnować prac to spał? Zerowe zaangażowanie Fikołka. A zapowiadają w niedziele śnieg! Tyle miesięcy się obijali a teraz terminy i widmo kar i położą nawetw w zaspę asfalt. A ten będzie się sypał juz na wiosnę.

Koniecznie w następne wybory głosujcie na tego pracusia.

kierowca MPK
kierowca MPK
8 miesięcy temu
Reply to  ojp

2 warstwy asfaltu. Czyli na baknk nie zdążą przed śniegami a w Nowinach mieszkańcy którzy mieszkają przy budowanej drodze i przez okno nie raz widzieli 3 osoby pracujące na całości ostrzegali że prezydent ani nikt tego nie pilnuje:

https://nowiny24.pl/budowa-lacznika-kopisto-i-wierzbowej-w-rzeszowie-trwa-za-dlugo-czytelnik-wyglada-jakby-pracowaly-tam-trzy-osoby/ar/c4-15905237

Last edited 8 miesięcy temu by kierowca MPK
Chłop ze Wsi Rzeszów
Chłop ze Wsi Rzeszów
8 miesięcy temu
Reply to  kierowca MPK

Fikołek miał tam siedzieć na stołku i pilnować???

Piotr
Piotr
8 miesięcy temu

Nie- lepiej aby sadził drzewa!
Wstrzymać budownictwo, drogi, mieszkania!
Zasadzić parki i lasy i zakazać wjazdu do Rzeszowa samochodem!

Rozwój Fiolka- rozwój 🤦‍♂️

z Nowego Miasta
z Nowego Miasta
8 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Te blokowania budów rzeszowskim firmom skończy się wzrostem cen mieszkań! A i tak dziś są drogie. Dziwną politykę prowadzi ten nowy prezydent. Rzeszów żyje z budowlanki, liczba mieszkańców rośnie a budowlańcom ratusz tylko kłody rzuca pod nogi. Sporo ludzi ma z tego co miesiąc 10-go na jedzenie. Tak mu zależy na wzroście bezrobocia w Rzeszowie? Nie podoba mi się to w jakim to kierunku zmierza.

Na całe szczęście to krótsza kadencja i za chwilę nowe wybory w Rzeszowie. Fjołek jest najgorszym prezydentem jakiego to miasto miało.

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  Piotr

No nie kochany -no jednego badyla przepraszam akacji od kilku tygodni nie ma komu posadzić pod ratuszem
a Ty o sadzeniu tego no boru piszesz
To normalne jaja na twardo 😆

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
8 miesięcy temu
Reply to  Piotr

To powinno być dawno. Wieś się wprowadziła do miasta i widać efekty…korki, stłuczki (bo wichurant potrafi jeździć na suchej prostej powiatowej).

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu

No właśnie były namiestnik nie pilnował robót na 3_go Mają więc poprawiali kilka razy to widać standard w mieście imitacji :
Robota się robi a potem poprawki się robi a potem wychodzi dziadostwo jak np. Na ul Warneńczyka gdzie chodnik po 17 latach jest jak Himalaje ;O!

tomek
tomek
8 miesięcy temu
Reply to  ojp

W poniedziałek śnieg a we wtoreg śnieg i mróz. Idealne warunki do kładzenia afaltu

ROMAN
ROMAN
8 miesięcy temu
Reply to  tomek

Jak se przypominam a już trochę zim widziałem to pierwszy śnieg się roztapia no to na tą braje walną ten asfalt i będzie git
a na wiosnę znowu poprawią bo chodzi o to aby robota się robiła non stop i kasa nasza wpływała na konta – a nie o to aby zrobić robotę raz a perfekcyjnie na wiele lat : O!

Polak
Polak
8 miesięcy temu
Reply to  tomek

Tomuś znawca sztuki kładzenia asfaltu i ginekologii