Zaatakował policjantów mieczem

Pijany 30-latek najpierw groził użyciem miecza domownikom, a potem skierował go przeciwko policjantom. Fot. Policja

TARNOBRZEG. 30-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji.

Pijany mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów mieczem. Funkcjonariusze zjawili się w jego domu, ponieważ awanturował się i groził domownikom.

– Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godz. 10 na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Do dyżurnego jednostki Policji zadzwonił rozmówca prosząc o pomoc. Zgłaszający twierdził, że po mieszkaniu biega z mieczem pijany 30-latek. Na miejsce zdarzenia udał się patrol prewencji – informuje nadkom. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Gdy policjanci weszli do mieszkania, awanturnik uciekł do pokoju zamykając się na klucz. Zza drzwi słychać było krzyki i wyzwiska. Po chwili policjanci weszli jednak do tego pomieszczenia. Mężczyzna na widok mundurowych chwycił za miecz próbując ich zaatakować. Jeden z policjantów użył wobec awanturnika gazu łzawiącego i odebrał mu miecz.

Wyprowadzony z domu awanturnik został przewieziony do komendy. Tu zbadano go alkomatem, który wykazał, że w organizmie mężczyzny jest 2,58 promila alkoholu.
W piątek, gdy tarnobrzeżanin wytrzeźwiał, został przesłuchany i postawiono mu  zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wnuk rzeznika
wnuk rzeznika
8 lat temu

Samuraj !

Boletz
Boletz
8 lat temu

2,58 promila o 10 rano, to niezły wynik. Budzi respekt :)