Zabójcze przejście dla pieszych

Niebezpieczne
przejście dla pieszych usytuowane jest
w niefortunnym miejscu. Fot. Martyna Sokołowska

Wraca temat niebezpiecznego przejścia dla pieszych zlokalizowanego na ulicy Kościuszki w Sanoku. W ostatnich dniach doszło tam do kolejnego wypadku, samochód wjechał w kobietę na pasach. Powiatowy Zarząd Dróg, który jest zarządcą drogi, planuje zmianę organizacji ruchu, która ma poprawić bezpieczeństwo na pasach.

O niebezpiecznym przejściu dla pieszych pisaliśmy na łamach Super Nowości w październiku ubiegłego roku po groźnym wypadku, do którego doszło właśnie w tym miejscu. W 61-letniego mieszkańca pobliskiego osiedla wjechała osobówka. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, w tym złamania obu nóg. Świadek wypadku, z którym wówczas rozmawialiśmy relacjonował, że kierowca tłumaczył później, że nie zauważył pieszego.
Faktycznie, przejście dla pieszych usytuowane jest w niefortunnym miejscu. Z jednej strony zaraz za wzniesieniem, niewidoczne dla kierowców. Z drugiej strony, widoczność utrudniają samochody zaparkowane na chodniku. Zaparkowane wprawdzie zgodnie z przepisami, bo funkcjonuje tam płatna strefa parkowania, ale skutecznie utrudniające widoczność zarówno kierowcom, jak i pieszym. Lampy latarni skierowane są pionowo w dół, nie oświetlają bezpośrednio pasów. Ruch w tym miejscu jest naprawdę spory. W sąsiedztwie znajduje się duże osiedle, sklepy, poczta, banki i szkoła.
W ubiegłym roku tylko na tym przejściu dla pieszych doszło do trzech wypadków, w tym jednego z udziałem pieszego. Do ostatniego zdarzenia doszło 4 stycznia tego roku. W przechodzącą przez pasy kobietę wjechała osobówka. Ranna z urazem ręki została przetransportowana do szpitala. Mieszkańcy pobliskiego osiedla, z którymi rozmawialiśmy, przyznają, że nieraz byli świadkami niebezpiecznych sytuacji i przejście potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń.
W Powiatowym Zarządzie Dróg, który jest zarządcą drogi, w ciągu której mieści się feralne przejście dla pieszych usłyszeliśmy, że planowana jest zmiana organizacji ruchu, która ma poprawić widoczność i bezpieczeństwo w tym miejscu. – Chcemy przenieść miejsce parkingowe, które mieści się zaraz przed pasami i utrudnia widoczność w inne miejsce – powiedział nam jeden z pracowników. – Projekt jest już zatwierdzony, czekamy na poprawę warunków atmosferycznych i będziemy działać – zapewnił nas urzędnik.

Martyna Sokołowska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments