Zacząć z przytupem

Darmowe wejściówki. Wstęp na niedzielny mecz jest darmowy. Jednak żeby wejść na trybun y,należy odebrać wejściówkę. Te będą rozdawane w piątek (godz. 18) na rzeszowskim Rynku podczas prezentacji drużyny oraz w kasie hali na Podpromiu w niedzielę od godz. 13. Fot. Maciej Goclon

Od meczu z BKS Bostik Bielsko-Biała rozpoczną sezon siatkarki wicemistrza Polski z Rzeszowa. Zanosi się, że spotkanie obejrzy rekordowa liczba widzów, którzy przez ostatni rok ze względu na obostrzenia covidowe nie mogli pojawić się na trybunach.

Dwa poprzednie sezony zespół pod wodzą trenera Stephane Antigi kończył na drugim miejscu. Do rozgrywek 2021/22 ekipa z Podkarpacia przystępuje w mocno przebudowanym składzie (jest aż dziesięć nowych zawodniczek, a z poprzedniego sezonu zostało tylko pięć siatkarek). – Na pewno w czołówce znajdzie się Developres, który czasami bywa niedoceniany, ale zawsze dobrze się spisuje. Też sporo tam się zmieniło, a ze względu na problemy z rozgrywającymi (Marta Krajewska doznała kontuzji, a Katarzyna Wenerska grała w reprezentacji), okres przygotowawczy był na pewno zaburzony. Myślę, że trener Stephane Antiga na pewno to poskłada – mówi Joanna Mirek, była reprezentantka Polski, mistrzyni Europy z 2003 i 2005 r., obecnie komentatorka Polsatu Sport. Francuski szkoleniowiec Developresu Bella Dolina nie ukrywa, że jego zespół mierzy w medal. – Na pewno będziemy grać o najwyższe cele, ale mieliśmy też sporo zmian w składzie – mówi. – Doszło kilka młodych utalentowanych zawodniczek, które czeka jeszcze sporo pracy. Uważam, że w tym roku poziom ligi będzie wyższy. Oprócz Chemika, mocne składy mają też Radomka i obie łódzkie drużyny. Ciekawe, jak będzie wyglądać w tym sezonie Legionovia.
Niedzielny rywal ekipy z Rzeszowa
– BKS Bostik Bielsko-Biała – poprzedni sezon zakończyły na szóstym miejscu. Prezes klubu, Aleksandra Jagieło chciałaby, aby w tym zespół zrobił mały krok do przodu. – Nie będę teraz składać jakichś dokładnych deklaracji. Chcemy się skupić na każdym kolejnym meczu. Chcę przede wszystkim, aby ponownie gra zawodniczek sprawiała ogromną radość kibicom i sponsorom – mówi Jagieło, w której zespole w ub. sezonie występowały jeszcze libero Aleksandra Szczygłowska i środkowa Dominika Witowska. Teraz obie są zawodniczkami Developresu Bella Dolina. – Podoba mi się bardzo w Rzeszowie, ludzie są bardzo przyjemni, więc jak najbardziej wszystko jest na plus – mówi Szczygłowska, która trafiła do zespołu wicemistrza Polski pewnie z nadziejami, że trochę więcej pogra niż w minionym sezonie w Bielsku-Białej. – Mam wrażenie, że każda zawodniczka, kiedy przychodzi do zespołu wyżej notowanego, ma nadzieję na trochę więcej grania. Oczywiście wiem, gdzie jest moje miejsce w szeregu, i będę się cieszyć z każdej okazji, jaką dostanę od trenera. Były rozmowy przed sezonem o mojej roli. Myślę, że to wszystko będzie się powoli kreować w trakcie sezonu przygotowawczego. Będziemy próbować różnych opcji – stwierdza libero Developresu Bella Dolina. Zespół z Rzeszowa zgodnie z terminarzem miał zainaugurować sezon na wyjeździe, ale hala miejska w Bielsku-Białej w ten weekend jest jednak zajęta ze względu na targi, dlatego pojedynek przeniesiono do stolicy Podkarpacia.

DEVELOPRES – BKS
niedziela, godz. 17.

Rafał Myśliwiec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habsmads
9 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.