Zagłosują za odwołaniem burmistrza Jedlicza

– Zarzuty wobec mnie są bezpodstawne i część radnych inicjatywę o moim odwołaniu podjęła z powodów politycznych – twierdzi Jolanta Urbanik, burmistrz Jedlicza. Fot. Wit Hadło

W niedzielę, 24 października, w gminie Jedlicze odbędzie się referendum lokalne o odwołaniu Jolanty Urbanik, burmistrza Jedlicza. To pokłosie uchwały Rady Miejskiej z 26 lipca br., gdy większość radnych zagłosowała przeciw dalszemu zarządzaniu gminą przez panią burmistrz. Zarzucano jej m. in. niegospodarność w wydawaniu publicznych pieniędzy. Jednak żeby odwołanie Jolanty Urbanik było ważne, frekwencja w referendum musi wynieść co najmniej 60 procent osób, które w 2018 roku zagłosowały w wyborach bezpośrednich na burmistrza Jedlicze.

Pod koniec sierpnia w Super Nowościach informowaliśmy o zarzutach, jakie postawili radni Jolancie Urbanik, burmistrz Jedlicza. Radny Ryszard Dziura przypomniał, że włodarz gminy za 2018 i za 2019 rok nie otrzymała od Rady Miejskiej wotum zaufania.
– Podczas debaty oceniającej jej działalność wskazaliśmy szereg zaniedbań i brak gospodarskiego podejścia do wielu kwestii, w tym również stwierdziliśmy brak realizacji obietnic przedwyborczych – mówił radny. – Podczas sesji pani Urbanik była mistrzem manipulacji. Budowała atmosferę wrogości i braku zaufania do radnych. Robiła to poprzez publiczne zarzucanie nam niewiedzy, niekompetencji, chcąc oczernić organ stanowiący (radę) w oczach mieszkańców.
Radni zarzucają burmistrz opieszałość i bezczynność. Doszło nawet do sytuacji, że obniżono jej wynagrodzenie o połowę – z 7543 zł (netto) do 3667 zł (na rękę). Burmistrz Urbanik nie otrzymała od Rady Miejskiej absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2019 r. Dlatego też 26 sierpnia 2021 r. podjęto decyzję o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza przed upływem kadencji, która kończy się w 2023 r.

Burmistrz: – Zarzuty są niemerytoryczne

Te zarzuty odpiera Jolanta Urbanik, burmistrz Jedlicza.
– Dlaczego wniosek o referendum? – pyta pani burmistrz.
– Ani wniosek, ani projekt uchwały, który radni przygotowali, nie zawierały żadnych merytorycznych zarzutów – mówiła. – Prosiłam przewodniczącego rady, aby zechciał mi przedstawić jakieś konkretne zarzuty, ale radni stwierdzili, że nie mają takiego obowiązku.
Jolanta Urbanik w rozmowie z Super Nowościami stwierdziła, że nie ma wątpliwości, iż sama inicjatywa referendum jest obliczona na osiągnięcie przez określoną grupę osób własnego celu politycznego lub chociaż rozgłosu bez jakiegokolwiek oglądania się na obiektywne postrzeganie dobra gminy. Dodała, że dziwią ją zarzuty, bo gmina się rozwija. Powstał m.in. pierwszy w Jedliczu żłobek i nowoczesne targowisko.

O odwołaniu zdecyduje frekwencja

– Zgodnie z artykułem 55. ustawy pkt 2. o referendum lokalnym, referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż trzy piąte liczby osób biorących udział w wyborze odwoływanego organu (np. burmistrza) – wyjaśnia Kamil Janiec, komisarz wyborczy w Krośnie I. – Tyle przepisy. W tym konkretnym przypadku dotyczącym odwołania burmistrza Jedlicza brana będzie pod uwagę frekwencja z wyborów w gminie Jedlicze z października 2018 roku. Tak więc referendum z 24 października bieżącego roku będzie ważne, gdy w głosowaniu weźmie udział przynajmniej 60 procent osób, które głosowały na panią burmistrz trzy lata temu.

Referendum lokalne o odwołaniu burmistrza w gminie Jedlicze odbędzie się 24 października w godzinach od 7 do 21.

Mariusz Andres

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
104 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SAMBAYS
3 dni temu

Emini S&P Trading Secret has the best strategy and the most accurate methods to become a successful trader. Just Google Emini S&P to learn more.

hijena
hijena
7 dni temu

ludziska ,nie ma co gardłować ,ino wyrychtować taczki,posadzić na nie tą kobiecinę i po ptokach ,(jeżeli potwierdzą się zarzuty).Nie takie persony były wywożone na taczkach ,ku ogólnej radości gawiedzi

do zibiludka
do zibiludka
7 dni temu
Reply to  hijena

Lecz się.

Ola
Ola
6 dni temu
Reply to  do zibiludka

A co jeżeli to nie ten o kim piszesz a były organista z pod Rzeszowa? Ale byś się zdziwił kto pisze na tym forum.

do Ola ...
do Ola ...
6 dni temu
Reply to  Ola

Za referendum są tylko zibiludki, zacietrzewieni radni i ich rodziny.

hijena
hijena
6 dni temu
Reply to  do zibiludka

Dlaczego? Czytelnicy czekają na twóją wyważoną i merytoryczną wypowiedz.

do hijena
do hijena
6 dni temu
Reply to  hijena

Twój wpis, świadczy o twoich poważnych problemach.

Ola
Ola
8 dni temu

Po pierwsze, jeżeli ktoś jeszcze nabiera się na potulny wygląd, to znaczy, że źle z nim, bowiem ta potulna jak baranek, z rączkami złożonymi w małdrzyk i buźką w ciup, narobiła tyle piekła w gminie między ludźmi oraz skłóciła gminę z powiatem, w takim stylu, że oczy by wam na wierzch wyszły. Po drugie w Jedliczu nie ma żadnej polityki, a co za tym idzie żadnej pozycji politycznej. Jedna radna twierdzi, że jest z PIS, a jest to największy, ślepo wierzący jeszcze burmistrzyni paź. Jeden jedyny. Na tym kończy się polityka. Przyklejanie się było do PO, do PIS coś tam… Czytaj więcej »

do Bożenki
do Bożenki
8 dni temu
Reply to  Ola

Ktoś Ci płaci za te wypociny?

Roman
Roman
8 dni temu
Reply to  do Bożenki

Kolejna obsesja

do Roman
do Roman
6 dni temu
Reply to  Roman

Zobaczyłeś ją w lustrze?

do do Bożenki
do do Bożenki
8 dni temu
Reply to  do Bożenki

Już podejrzenia, spekulacje, nagonka ?

Roman
Roman
8 dni temu
Reply to  do do Bożenki

To taka taktyka Joli i Pudla, przyp…olić się do kogoś i czekać, czy się trafiło, czy nie. Czy ktoś przestanie się odzywać. Wystraszyć. To dopiero są ubeckie metody.

bloger
bloger
2 dni temu
Reply to  Roman

skąd to znasz?

Ceśka
Ceśka
9 dni temu

Jakie to powody polityczne? Co już nie wymyśli ta kobieta.

Agata
Agata
9 dni temu

Sytuacja w Jedliczu szokuje wiele osób. Te same osoby dzięki którym Urbanik została wybrana na stanowisko burmistrza , powiedziały „nie” za jej sposób zarządzania gminą. Wniosek jest taki , że zanim zacznie się kogos forować, dawać mu władzę to trzeba wcześniej dokładnie przemyśleć z kim ma się do czynienia.
Ta Pani w jednej z kadencji samorządu pełniła funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. Wtedy też radni po paru miesiącach odwołali ją z tej funkcji bo nie widzieli możliwości współpracy. Historia powtarza się.

do Agatki
do Agatki
9 dni temu
Reply to  Agata

Są trzy rodzaje prawdy. Twoja jest ta trzecia. G…o prawda.

Marian
Marian
9 dni temu
Reply to  do Agatki

Dziwią ją zarzuty. 😊 Całkowicie oderwania od rzeczywistości. Szkoda że nie napisali ilu pracowników skrzywdzila wyrzucając ich z pracy.

do Marian
do Marian
3 dni temu
Reply to  Marian

Radni traktują pracowników gminnych „wspaniale”, zadbali o to by były pieniądze na wyższe wynagrodzenia, pozwalają im uczestniczyć w trzydniowych sesjach i wysłuchiwać swoich wspaniałych monologów, piszą do nich pisemka, by mogli odpowiadając na nie oderwać się od codziennych zajęć.. .
Kilku pracowników zwolniła i miała takie prawo. Czystki, którą straszył …. nie było.

do Agata
do Agata
7 dni temu
Reply to  Agata

Osoby dzięki którym została wybrana? To radni z Borku zostali wybrani dzięki niej. Zaprosiła ich na swoje listy kandydatów. Z perspektywy czasu, to był błąd. Choć pierwsza kadencja, była najlepsza w historii gminy.
To Zibi nie widział możliwości współpracy, a tamta rada była mu posłuszna. Odwołanie było zaszczytem nie ujmą.

Anna
Anna
9 dni temu

Pan Radny Dziura bardzo delikatnie potraktował temat uzasadnienia decyzji rady dlaczego chcą referendum. Argumentów jest dużo . Mam nadzieję, że wypłyną bliżej głosowania.

do Anna
do Anna
7 dni temu
Reply to  Anna

Pan radny i delikatność. Coś Ci się pomyliło.

jedliczanin
jedliczanin
9 dni temu

Kobieta, ale bardzo zły człowiek. Doświadczyłem na własnej skórze. Włodarzem musi być ktoś kto łączy a nie dzieli

do Anna
do Anna
7 dni temu
Reply to  jedliczanin

Jak każdy popełnia błędy, ale dba o naszą gminę. Nie widzę nikogo , kto byłby lepszym burmistrzem. A jeśli ktoś taki jest, to powinien poczekać do terminowych wyborów, a nie wchodzić w układy z nieodpowiedzialnymi ludźmi .

do do Anna
do do Anna
7 dni temu
Reply to  do Anna

O jakim ty układzie mówisz, o jakich nieodpowiedzialnych ludziach ? Gorszego burmistrza od obecnej nie było i nie bedzie. Mają rację że organizuja referendum. Trzeba jej pokazać pa pa pa

Kostek
Kostek
9 dni temu

Tak złego Burmistrza, Jedlicze nigdy nie miało. Poroznila ludzi, s, uka winnych ale nie patrzy na siebie.

Kostek
Kostek
9 dni temu
Reply to  Kostek

Szuka winnych. Tam wyżej jest błąd. Sorry

do kosteczka
do kosteczka
9 dni temu
Reply to  Kostek

Błąd był celowy i świadczy o twojej podłości.

Kostek
Kostek
9 dni temu
Reply to  do kosteczka

Każdy myśłi wg siebie. Wcale nie celowo tak napisałem. Zaraz poprawiłem i przeprosiłem. Działo się to w odstępie 1 minuty. A teraz pomodlę się o ciebie abyś zmienił nastawienie do ludzi.

do kosteczka
do kosteczka
9 dni temu
Reply to  Kostek

Dziękuję, ale lepiej pomódl się za siebie.

do kosteczka
do kosteczka
9 dni temu
Reply to  Kostek

Zapomniałeś o poprzedniku? On był bezkonkurencyjny. Jego zastępca też się przy nim podszkolił.

Kostek
Kostek
9 dni temu
Reply to  do kosteczka

Jolanta Urbanik ani wiedzą, ani doświadczeniem nie dorównuje poprzednikowi. W tej gminie nawet za naczelników nie było tak źle jak teraz. A, Jolanta Urbanik też się przy nim szkoliła jak pełniła funkcję radnej i nawet chwile przewodniczącej rady do momentu jak radni utracili do niej zaufanie. Ale to odległe czasy. Dziś jest tak a nie inaczej.

do kosteczka
do kosteczka
9 dni temu
Reply to  Kostek

😀😀😀

do Pana redaktora
do Pana redaktora
9 dni temu

Nie idąc na referendum zagłosują za tym, by burmistrz została na swoim stanowisku. Zarzuty o niegospodarność, są wymyślone przez frustratów.
Nie podoba mi się tytuł Pana artykułu.

obserwator
obserwator
9 dni temu

Nie zgodze się z tym że zarzuty są wymyślone i to przez flustratów. Zarzuty są potwierdzone przez Wojewódzki Sąd Administracyjny !!! A ci niby flustraci to w większości komitet Wyborczy Jolanty Urbanik. Cóż takiego podziało się że wszyscy odwrócili sie od niej . Sama zainteresowana próbuje wcisnąć kit że to niby jakaś opozycja przekonała radnych. Pytam jaka opozycja przekonała wszystkich radnych. To albo ta opozycja ma mega argumenty albo faktycznie JU tak im nacisnęła na odcisk że wszyscy się odwrócili.

do obserwator
do obserwator
9 dni temu
Reply to  obserwator

Masz prawo do swojego zdania. Nie zmienia to faktu, że referendum, to idiotyczny pomysł. A jeśli chodzi o sądy, to jeden może orzec, że ktoś jest kłamcą lustracyjnym, a drugi temu zaprzeczyć. Ostatnio sąd orzekł, że Nergal jest niewinny. Sędziowie nie są nieomylni.

Leszek
Leszek
9 dni temu
Reply to  do obserwator

Nieomylna jest tylko burmistrz Jedlicza. Przynajmniej sama za taką się uważa. Świat stanął na głowie.

do Leszek
do Leszek
8 dni temu
Reply to  Leszek

W sprawie referendum, to radnym wydaje się, że moją rację. W wielu innych sprawach też im się wydawało.

TEODOR
TEODOR
10 dni temu

Szanowna Pani Burmistrz jak się nie ma większości wśród radnych to tak to wszystko potem wygląda. Jak się ma większość to czy się robi czy się śpi swoi dają przepustkę. Znam to z mojego gminnego podwórka.

Lasowiok
Lasowiok
11 dni temu

Takie jest PRAWO WYBORCÓW którzy gdy stwierdzą że osoba na którą głosowali nie postępuje według tego co deklarowała w swoim programie wyborczym, że mogą taką szmatę wywalić ze stanowiska NA ZBITY PYSK !
Oby więcej było odważnych w Polsce.

do Lasowiok
do Lasowiok
11 dni temu
Reply to  Lasowiok

Zibiludku, jeśli ktoś jest szmatą, to ty.

Ola
Ola
8 dni temu
Reply to  do Lasowiok

O i to jest przykład obsesji na punkcie Zbigniewa Sanockiego. Ja poważnie zastanawiam się co wy w tych głowach macie. człowiek ledwo przeżył, jest inwalidą na rencie, siedzi w domu, pewnie ciągle się leczy, bo z takiego raka nie wychodzi się ot tak. A wy cały czas wyzwiska. To już rzygać się che i nawet tym co za nim nie przepadali. To jest tak marne, tak nie chrześcijańskie, tak niekatolickie. Ile można. ja nie wiem jak n to wytrzymuje i czy t nie odbija się na zdrowiu tego człowieka. Nowa władza rwała wszystko ze ścian, meble jak zasiadła na fotelu,… Czytaj więcej »

do Ola
do Ola
8 dni temu
Reply to  Ola

Oleńko, ty mnie nie ucz jak być katolikiem.

bloger
bloger
2 dni temu
Reply to  do Ola

dobre

do Ola
do Ola
7 dni temu
Reply to  Ola

Jest inwalidą, może masz rację. Tego nie wiem. W wyborach jednak startował. Pewnie „niewłasnym piórem” ale na naszymjedliczu nieustannie moralizuje, co bywa wkurzające.

do do Ola
do do Ola
7 dni temu
Reply to  do Ola

Czasem mozesz być w błędzie. mnie to zalatuje zupełnie kimś innym

hijena
hijena
10 dni temu
Reply to  Lasowiok

lasowiak ,czy przyjemnie byłoby ci,gdyby ktoś nazwał twoją ślubną szmatą ?Pomysl.

Lasowiok
Lasowiok
6 dni temu
Reply to  hijena

W moim komentarzu nie chodzi tylko o pania burmistrz z Jedlicza ale O KAZDA SZMATE ktora dopchala sie DO KORYTA i kosztem wyborcow kradnie i oszukuje aby nabic swoja prywatna kabze.

do Lasowiok
do Lasowiok
3 dni temu
Reply to  Lasowiok

To już jest pomówienie. Nie udowodnisz w sądzie, że burmistrz Jedlicza kradnie i oszukuje, bo to brednie.
Nie dopchała się, tylko została poproszona przez mieszkańców, jako osoba , która miała szansę wygrać wybory z Zibim.

bloger
bloger
11 dni temu

Liczy się wox populi,a nie uklady partyjnych aparatczykow,pociotków i familii.NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH .

do bloger
do bloger
10 dni temu
Reply to  bloger

Po klęsce referendum, mam nadzieję, że wszyscy radni popierający ten idiotyczny pomysł, podadzą się do dymisji.

Wujek Fido
Wujek Fido
9 dni temu
Reply to  do bloger

Wcale nie byłbym pewny że referendum zakończy sie klęską dla radnych.
Mieszkańcy mają dość tych rządów, tych gierek, tego opluwania radnych i nie tylko przez portal sprzyjający Yolandzie.
Pan redaktor zapewne nie wie dokładnie o czym piszę dlatego prosze zaglądnąć na jeden z jedlickich portali i przeczytać parę artykułów i pod spodem postów. Wyłoni się prawdziwy obraz.Dodać należy że właściciel portalu był pracownikiem UG w Jedliczu i zajmował się pijarem Yolandy.

Ola
Ola
8 dni temu
Reply to  Wujek Fido

a jest związany z przedszkolem u księdza przy plebanii, katolickie przedszkole dodajmy im. JPII gdzie dzieci się modlą, a potem jedzie z koksem na portalu, obraża, szkaluje przy okazji biorąc z gminy dofinansowanie z górnej półki na placówkę:)) I taka karuzela
jak ma nie npier…na ludzi i radę? Musi bronić swojej dobrodziejki.

Alfąs
Alfąs
8 dni temu
Reply to  Wujek Fido

Wojewódzki Sad Administracyjny potwierdził zarzuty czyli Radni mają rację ze zarządzanie gminna kasą nie jest transparentne bez referendum powinna być odwołana!!(niestety takie są przepisy)kandydat którego proponuje się zapewne byłby właściwą osobą na tym stanowisku.Oby nastapila zmiana!

Tomek
Tomek
8 dni temu
Reply to  Alfąs

Mieszkancy powinni pójść i skończyć z tym co sie w gminie wyprawia. Tu się nie da żyć . Trafił się jej facet który niszczy ludzi a przecież wiadomo kto za tym stoi.

Adam
Adam
8 dni temu
Reply to  Tomek

Dlaczego w Urzędzie w Krośnie mogłem wejsc i załatwić sprawę a w gminie nadal są problemy pani Urbanik kiedy zaczniemy załatwiać sprawy jak w innych gminach przecież nie jest to prywatne miejsce

Jedliczanka
Jedliczanka
8 dni temu
Reply to  Adam

Wybieramy się z rodziną na referendum.
Bardzo chciałabym, pragnęłabym, także zmian w jedlickiej kulturze, wierzę, że nastąpią.

Zygmuś
Zygmuś
8 dni temu
Reply to  Jedliczanka

Oj popieram. Na referendum trzeba pójść bo to nasz obowiązek. Co do kultury to też racja. Ten przyjęty bez konkursu po znajomości musi odejść. Robi co chce. Tak być nie może za nasze podatki.

Nepot
Nepot
7 dni temu
Reply to  Zygmuś

Radni podnosili sprawę NEPOTYZMU nagannego i niemoralnego

do Nepot
do Nepot
7 dni temu
Reply to  Nepot

O jakim nepotyźmie ty piszesz? Ani krewny, ani ulubieniec. Miała prawo podjąć taką decyzję? Zrobiła coś niezgodnego z prawem? Nie podoba Ci się, to poczekaj do wyborów i wystartuj.

do do Nepot
do do Nepot
7 dni temu
Reply to  do Nepot

Nie zadawaj pytań osobom komentującym, zobacz uzasadnienie uchwały.
Do twojej wiadomości: mam zamiar wziąć udział w referendum i również wierzę w zmianę m.in. w jedlickiej kulturze

do ...
do ...
6 dni temu
Reply to  do do Nepot

Boisz się pytań?

do WF
do WF
7 dni temu
Reply to  Wujek Fido

To czy mieszkańcy mają dość, okaże się w październiku. Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich mieszkańców. Część mieszkańców ma dość radnych, którzy kierują się emocjami, a nie dobrem gminy.

Kacha
Kacha
7 dni temu
Reply to  do WF

Nie można pozwolić aby jedna osoba rządziła 90 milionami jak się jej podoba radni po to są wybrani by dzielić kasę w miarę sprawiedliwie i rozsądnie rasni mają prawo zadawać pytania a że to nie odpowiada burmistrz no to jest tylko jedno wyjście!

do Kacha
do Kacha
7 dni temu
Reply to  Kacha

Na jakie pytanie nie odpowiedziała? Co do pieniędzy, to masz jakieś konkretne zarzuty? Ściągnięto ich tyle do gminy za jej kadencji, że radni powinni się cieszyć, a nie czepiać się bez powodów.

Ola
Ola
7 dni temu
Reply to  do Kacha

Ty autentyczny dureń. Ile ściągnięto i na co? Policz i powiedz.

do Ola
do Ola
7 dni temu
Reply to  Ola

Zapytaj radnego Dziury ile było dofinansowania do: żłobka, pałacu Stojowskich, DPS, szkoły w Dobieszynie, sali gimnastycznej, ulicy Rejtana, mostu, Ścieżki rowerowej, wozu strażackiego, remizy, placów zabaw….. Miliony patentowany durniu, miliony. Kilkaset tysięcy przyznano nam na Naftową, ale radni uznali, że Naftowa jest jeszcze przejezdna, a dziury można załatać. Mam nadzieję, że mieszkańcy tej ulicy zbojkotują ich referendum.

Osek
Osek
7 dni temu
Reply to  do Ola

DPS w Zarnowcu zamknięty slyszalem dworek Stojowskich do remontu a ul. Naftowa to szczęście ze Radni zablokowali itd zanim wyda się publiczne pieniądze trzeba się zastanowić nie bezmyślnie wydawać.Jolu nie złość się nikt Cię z życia prywatnego nie rozlicza mamy prawo wiedzieć jak rzadzisz naszymi podatkami

Krokodyl
Krokodyl
7 dni temu
Reply to  Osek

Centralny Rejestr Umów. pozycja 171 cyt:Umowa użyczenia lokalu użytkowego usytuowanego na parterze budynku Domu Ludowego w Żarnowcu na rzecz Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Jedliczu z przeznaczeniem na prowadzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu. Czy ktoś wyjaśni jakie usługi prowadzi tam SPG ZOZ ? Ja Wam powiem …. żadne !!!! To tyko chodzi o to aby ktoś za ten pustostan pokrywał koszty energii, gazu itp. To kosztem ZOZ-u utrzymywany jest obiekt który od 3 lat stoi pusty. Jak mówi Jolanta Urbanik – jest w gotowości. Nie obchodzi ją to że w ten sposób wydaje środki… Czytaj więcej »

do krokodyl
do krokodyl
7 dni temu
Reply to  Krokodyl

Za poprzednika tętnił życiem. Pomieszczenia były zadbane, wytynkowane. Co tam było? Kto płacił? Przypomnij mi, bo jakoś nie pamiętam.

Do do krokodyl
Do do krokodyl
7 dni temu
Reply to  do krokodyl

Widać że boli jak się powie prawdę. Odwracanie kota ogonem itp.

do do Ola
do do Ola
7 dni temu
Reply to  do Ola

Za tyle lat . w nowej unijnej perspektywie ? To cieniutko. Zobacz i porównaj z innymi gminami. Daleko nie trzeba szukać. Wojaszówka, Rymanów, Iwonicz itp. Powtarzacie w ciemno, a sprawdź jeden i drugi fakty.

do ...
do ...
6 dni temu
Reply to  do do Ola

Czysta demagogią której przeczą fakty.

Do do......
Do do......
6 dni temu
Reply to  do ...

Faktów nie ma. Są opowieści.

Ala do Ola
Ala do Ola
7 dni temu
Reply to  do Ola

Najwięcej to się zasłużyła przy moście. Gdyby nie Ś.P Wójt z Tarnowca i politycy PiS z Jasła to kiepsko by ten temat wyglądał. rozsądku, rozsądku bo ludzie wbrew temu co się wydaje mają swój rozum.

do ...
do ...
6 dni temu
Reply to  Ala do Ola

Zapomniałeś o Marszałku Piłsudskim. :-)
Kto był autorem projektu?

Do do......
Do do......
6 dni temu
Reply to  do ...

Chyba nie powiesz ze, autorem projektu była Jolanta Urbanik

do ....
do ....
6 dni temu
Reply to  Do do......

Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań gminnych i powiatowych przeznaczonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Gmina Jedlicze na realizację wspomnianej inwestycji otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 3,9 mln zł. Pozostałą część kosztów pokryje Gmina Jedlicze oraz Gmina Tarnowiec w udziale po 50%, tj. po 1 322 603,71 zł. W sumie koszt budowy wyniesie około 6,5 mln zł.

lol
lol
6 dni temu
Reply to  do ....

Gmina Jedlicze składała wniosek w imieniu swoim i gminy Tarnowiec. Dofinansowanie jest przyznane na obiekt obydwu gmin. Z racji tej że gmina Jedlicze jest gminą wiodaca przy tej inwestycji ponieważ większość obiektu położona jest po stronie gminy to środki wpłynęły na gm.Jedlicze. Czy w Takim razie gm. Tarnowiec ma zatkać usta i nie mówić że na most otrzymali 50% z kwoty 3,9 mln ?

do do Kacha
do do Kacha
7 dni temu
Reply to  do Kacha

Możesz podać kwotę ? Bo ostatnio widziałem w Raporcie jak wyliczyła łącznie ze środkami należnymi gminie Dukla, Tarnowiec, Korczyna. W ten sposób liczysz czy w ciemno wierzysz w to co ci mówi.

do ...
do ...
6 dni temu
Reply to  do do Kacha

W sprawach pieniędzy wierzę Jej bezgranicznie, Gdyby napisała coś niezgodnie z prawdą, to mając takich zaciekłych wrogów wiadomo co by było. Uważaj z bezpodstawnymi oskarżeniami.

Do do......
Do do......
6 dni temu
Reply to  do ...

To dalej wierz i miej dobre samopoczucie

Traktorzysta
Traktorzysta
6 dni temu
Reply to  do ...

A mnie się wydaje , że ci ” zaciekli wrogowie” to wymysł bujnej wyobraźni przyprawionej wrodzoną nienawiścią. Gdyby miała prawdziwą opozycję to już dawno by tej funkcji nie pełniła. Oni nawet nie powinni jej proponować na to stanowisko. Wszyscy wiedzą kto stoi za pudlem. To aż w oczy gryzie.

do Traktorzysta
do Traktorzysta
6 dni temu
Reply to  Traktorzysta
do ....
do ....
6 dni temu
Reply to  Traktorzysta

Czy ktoś, kto na sesji RM wykrzykuje poniżające teksty o cesarzowej, kłamstwie, wygłasza notorycznie poniżające tyrady i w korytarzu przychodni tak by wszyscy chorzy oczekujący na wizytę u lekarza słyszeli krytykuje wszystko co dzieje się w gminie, nie jest zaciekłym wrogiem pozbawionym kultury …..?

Józek
Józek
6 dni temu
Reply to  do ....

Nie interesuję się polityką ale przeżyłem kilka rządzących naszą gminą ale takich cyrkow posmiewiska z naszej gminy nigdy nie było poprzedniego tak krytykowali a teraz okazuje się że gminę postawil na cztery łapy to trzeba konieczne zmienić

do Józek
do Józek
6 dni temu
Reply to  Józek

Cyrk, to odstawiają ci co zaklinają rzeczywistość. Jeśli nawet zauważą, że coś zostało zrobione, to albo nie w tym miejscu co trzeba, albo nie tak jak oni sobie wyobrażają. Czepiają się wszystkiego.
Jedno jest pewne, nie mają lepszego kandydata na burmistrza i nie jest im on na razie potrzebny, bo wybory za dwa lata.

Katastrofa
Katastrofa
6 dni temu
Reply to  do Józek

Gorszego Burmistrza jak jest to już nigdy nie będzie. Teraz ktoś musi wdrożyć program naprawczy dla tej gminy.

do katastrofa
do katastrofa
5 dni temu
Reply to  Katastrofa

Kto? Ja nie widzę kogoś kto byłby lepszym burmistrzem. No ale macie jeszcze dwa lata. Może kogoś znajdziecie.

do do katastrofa
do do katastrofa
5 dni temu
Reply to  do katastrofa

Optymista jesteś. Brak ci rzetelnego i obiektywnego spojrzenia na akty. Mam tylko prośbe abys po tych dwóch latach nie narzekał i nie opowiadał ze się pomyliłeś. Takich jest wiecej : wiekszość radnych czy dawnych zwolenników Jolanty którzy przyznają, że to porażka.

do ...
do ...
5 dni temu

Większość radnych – tak, pełna zgoda. Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że większość dawnych zwolenników? Podaj mi nazwisko kogoś, kto byłby twoim zdaniem lepszym burmistrzem? No proszę, przekonaj mnie.Tylko idiota może pisać głupoty, że gmina jest zrujnowana i że trzeba wcielać programy naprawcze.

do do .......
do do .......
5 dni temu
Reply to  do ...

Wiesz, nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Nie zniżać się do tego marnego poziomu. W gebie może mocny ale reszta ?
powtarzam, że każdy kto był i bedzie w mojej ocenie był lepszy i będzie lepszy.
Wiem doskonale jak traktowała osoby które musiały opuścić ten urząd i wiem jak traktuje innych. Może ty wiele nie wiesz. Ale taka moja rada, powiedź jej raz że się z nią nie zgadzasz.Myślisz że to da się zapomnieć . Nie.

do ....
do ....
5 dni temu
Reply to  do do .......

Pytania poniżej Twojego poziomu, choć zadane z pełną kulturą?

do do .......
do do .......
5 dni temu
Reply to  do ....

Ten biedny jedlicki pudel znów szaleje. Ewidentna zmiana pogody.

Ziutek
Ziutek
5 dni temu
Reply to  do do .......

To ten sam Korektor. Takim nickiem się posluguje

Lomek
Lomek
3 dni temu
Reply to  Ziutek

Nie zapomnimy Nigdy jak opluwano LUDZI baletnica kiedyś moze w krótce odjedzie ale pamięć nasza o niszczeniu pozostanie

do Lomek
do Lomek
3 dni temu
Reply to  Lomek

Masz rację, trzeba pamiętać, jak rozsyłano anonimy z poczty w Krośnie, jak próbowano wywierać (z różnym skutkiem) wpływ na pracodawców by pozbawić kogoś pracy, jak ciągano po sądach z wyimaginowanych powodów, kazywano nagrywać, fotografować, jak wykorzystywano gw do własnych celów… Ja nigdy nie zapomnę płaczącej pani Marii, bezprawnie zwolnionej po wielu latach pracy. Niestety, niektórzy mają coraz gorszą pamięć, lub wymazali z pamięci nawet swoje głośno wypowiedziane NIE POZWALAM.

Może jest szerokie i głębokie. Jeśli jesteś taki wrażliwy, to dlaczego sam plujesz? Podaj nazwisko kogoś, kto byłby lepszym burmistrzem.

do radek
do radek
5 dni temu
Reply to  Józek

A było tak pięknie
https://www.youtube.com/watch?v=W6p5EGPQ4gw
(końcowa wypowiedź radnej z Borku)

Iksipiksi
Iksipiksi
3 dni temu
Reply to  do radek

Nowy Kandydat na Burmistrza przywróci dobre imię nadzej gminy pogodzi wszystkich będziemy ponownie postrzegani jak inne gminy nie wsydzac się ze należymy do gminy tak skłoconych i oklamywanych

do iksi...
do iksi...
2 dni temu
Reply to  Iksipiksi

😀 nie ma takiej osoby w Gminie

popek
popek
1 dzień temu
Reply to  do iksi...

Czas zakończyć ten taniec chocholi nasza gmina i mieszkańcy zasługują na Burmistrza który będzie sprawiedliwy a nie fałszywą lala kpiaca z ludzi

do popek
do popek
1 dzień temu
Reply to  popek

Nazwisko tego „lepszego”

astra
astra
1 dzień temu
Reply to  do popek

Nie zmieniający kolory jak obecna człowiek prawy i sprawiedliwy

do astra
do astra
14 godzin temu
Reply to  astra

Gdyby był taki prawy, to powinien poczekać do wyborów terminowych, a nie brać udział w tym cyrku.