Zakrzów włączony do strefy

Tak wygląda dziś najmłodsza część TSSE "Wisłosan". Za rok o tej porze ma tu już kwitnąć biznes. Fot. B. Myśliwiec

TARNOBRZEG. „Wisłosan” się powiększył, a w przyszłym roku na jego nowych terenach zacznie się wykluwać biznes.

Część tarnobrzeskiego osiedla Zakrzów została włączona do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Wisłosan”. Decyzja Rady Ministrów powinna przyspieszyć inwestycje wokół powstającego tam tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W szybkim czasie przełoży się to na nowe miejsca pracy.

Decyzja RM sfinalizowała starania władz miasta, które zdecydowały się wydzielić część osiedla dla nowo powstających firm. Najważniejszą będzie inkubator przemysłowo-technologiczny, który będzie zapleczem doradczym i badawczym dla wykluwającego się biznesu.

Tu będzie wykluwał się biznes
– Inwestorzy zyskają ulgi podatkowe, mieszkańcy nowe miejsca pracy, a miasto kilka nowoczesnych obiektów – mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega. W Zakrzowie budowana jest już nowa hala produkcyjna o pow. 3 tys. m kw. Obok stanie wspomniany inkubator, a uzupełnieniem będzie parking samochodowy i plac manewrowy. Zostanie też trochę terenów przystosowanych do działalności gospodarczej typu „greenfield”. Po włączeniu Zakrzowa, TSSE „Euro-Park Wisłosan” ma powierzchnię 1632,3 ha i jest najbardziej rozrzuconą po Polsce strefą ekonomiczną, działając od granicy zachodniej do wschodniej.

Inwestorów zapewne szczególnie zainteresuje powstający inkubator. Podobny działa od dwóch przeszło lat w sąsiedniej Stalowej Woli, która włożyła w jego powstanie spore pieniądze. To instytucja, która ma pomagać raczkującemu biznesowi, użyczając mu tanich pomieszczeń, służyć radami i prawie prowadzić za rękę w okresie inkubacji przedsięwzięcia. W Stalowej Woli z takiej pomocy skorzystało już kilkanaście nowo powstałych firm. Wziąwszy pod uwagę doświadczenia sąsiadów, w Tarnobrzegu powinno być jeszcze lepiej, szybciej i prawdopodobnie zdecydowanie taniej.

jam

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments