Zapełnia się mapa śmierci

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – stan na 20 lipca br. Fot. Policja

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym
z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Do wczoraj zaznaczono na niej 175 punktów. Od początku wakacji 141. Na Podkarpaciu 6.

Czeka cię daleka droga? Wybierasz się na wakacje? Zanim siądziesz za kierownicę, wejdź na policyjną mapę, na której codziennie zaznaczane są wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Wakacje 2021 pochłonęły już 28 ofiar.
Jeszcze kilkanaście dni temu przygotowana przez policję mapa była zupełnie czysta. Z każdym dniem przybywa na niej czarnych punktów. Za każdym z nich kryje się ludzka tragedia, przerwane przedwcześnie ludzkie życie i rozpacz bliskich, których los już nigdy nie będzie taki sam. Policjanci nie kryją, że z ich doświadczenia wynika, iż z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta. A każdego dnia przybywać na niej będą nowe czarne punkty.
Mapę wypadków drogowych przygotowanych przez policję można znaleźć na jej stronie internetowej www.policja.pl.
– Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg
– przypomina policja.

Na Podkarpaciu na mapie oznaczono już sześć punktów

– Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym: nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – informuje policja.
Jak wyglądają statystyki na 20 lipca? Od początku wakacji doszło na terenie całej Polski do 175 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W ciągu ostatniej doby do 6. W 141 przypadkach śmierć nastąpiła na miejscu zdarzenia. W 28 przypadkach zgon nastąpił później. W kilku wypadkach zginęła więcej niż jedna osoba.
mrok

5 10 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments