Zaplanuj urlop na przyszły rok

PODKARPACIE. Warto już dzisiaj pomyśleć kiedy najlepiej wziąć urlop, żeby razem ze świętami dał nam więcej wolnego

Od przyszłego roku nie dostaniemy wolnego dnia za świąteczne soboty. Stracimy trzy dni wolnego, ale za to 6 stycznia w święto Trzech Króli nie będziemy musieli iść do pracy. Przez cały rok przepracujemy dokładnie 2016 godzin, czyli 252 dni.

Już na samym początku roku biorąc 4 dni urlopu, możemy mieć w zamian 9 dni wolnego. A wszystko dlatego, że w czwartek 6 stycznia dostaniemy po raz pierwszy dzień wolny za święto Trzech Króli.
Kalendarz nie będzie nas jednak rozpieszczał w 2011 roku, bo np. 1 maja wypada w niedzielę i nie zrobimy już wyjątkowo długiego majowego weekendu. Teoretycznie jednak można poprosić o urlop wypoczynkowy w piątek 29 kwietnia i poniedziałek 2 maja i razem z 3 maja będziemy mieć 5 dni wolnego. Biorąc dzień wolny tuż po Bożym Ciele, czyli 24 czerwca (piątek), będziemy mieć cztery dni wolnego. Niestety Boże Narodzenie, wypada w 2011 roku, w niedzielę. Z kolei Sylwestra będziemy świętować z soboty na niedzielę. Tak więc w grudniu nie poszalejmy z długimi weekendami.

Należy się przygotować, że najdłużej będziemy pracować w 2011 roku, w marcu, bo aż 184 godziny. Najwięcej dni wolnych w roku wypada w styczniu – 11 dni. Jeśli chodzi o liczbę godzin, to najmniej będziemy pracować we wspomnianym styczniu, lutym, kwietniu i listopadzie, po 160 godzin.

Wolne dni w 2011 roku:

6 stycznia (czwartek) – Święto Trzech Króli
25 kwietnia (poniedziałek) – Drugi dzień Wielkanocny
3 maja (wtorek) – Święto Konstytucji 3 Maja
23 czerwca (czwartek) – Boże Ciało
15 sierpnia (poniedziałek) – Wniebowzięcie NMP
1 listopada (wtorek) – Dzień Wszystkich Świętych
11 listopada (piątek) – Narodowe Święto Niepodległości
26 grudnia (poniedziałek) – Boże Narodzenie – drugi dzień świąt

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments