Zaprojektuj teren nad Jeziorem Solińskim

Jezioro Solińskie od lat przyciąga tysiące turystów. Zarabia na tym gmina oraz mieszkańcy, którzy żyją z turystyki. Fot. Martyna Sokołowska

Samorząd Ustrzyk Dolnych ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej na zagospodarowanie terenów położonych w Teleśnicy Sannej nad Jeziorem Solińskim. Najlepszy pomysł zostanie wcielony w życie, grunt, aby był oryginalny, ciekawy i ekologiczny.

Bieszczady od kilku lat biją rekordy popularności. Ten zakątek Polski rocznie ściąga setki tysięcy osób z całej Polski. Polańczyk, Solina i Cisna już korzystają z turystycznego boomu, chce to robić także samorząd Ustrzyk Dolnych. Wyciągi i trasy narciarskie oraz piesze i rowerowe chce uzupełnić o wodną infrastrukturę turystyczną nad Jeziorem Solińskim. – Spośród wielu atutów, jakie posiada nasza gmina, brakuje nam tylko jednego – dobrego dostępu do wody – uważa Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. Dlatego gmina chce zagospodarować tereny w Teleśnicy Sannej, które leżą bezpośrednio w sąsiedztwie Jeziora Solińskiego.
Pomysł nowy nie jest. Już kilkanaście lat temu miejscowi włodarze zastanawiali się, jak zagospodarować gminne działki w tym rejonie. Powstał nawet plan zagospodarowania tego terenu oraz wstępny projekt drogi łączącej miejscowość z gminą, ale ostatecznie żaden z tych projektów nie został zrealizowany. Teraz urzędnicy do niego wracają. Na początku września magistrat ogłosił konkurs na zagospodarowanie terenów w Teleśnicy Sannej. – Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej najlepszej pod względem funkcjonalno-użytkowym i kompozycyjnym, która będzie odpowiadała potrzebom zagospodarowania terenu jako funkcjonalnej przestrzeni w zakresie usług turystyki i wypoczynku, w tym m.in.: ośrodki wypoczynkowe, ośrodki sportowe z zapleczem, hotele oraz tereny usług sportu i rekreacji, w tym m.in.: budowle i urządzenia sportowo-rekreacyjne wraz z infrastrukturą techniczną i drogową – czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie Urzędu Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne.

Pula nagród 50 tys. zł

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób posiadających wykształcenie wyższe o kierunku: architektura, urbanistyka, architektura krajobrazu, planowanie przestrzenne lub gospodarka przestrzenna – zaznacza magistrat. Pula nagród w konkursie wynosi 50 tys. zł. Pieniądze trafią do autorów trzech najlepszych projektów, a najlepszy z nich zostanie wcielony w życie. – Każdy ośrodek turystyczny musi być atrakcyjny przez cały rok, a nie tylko przez jego określoną część roku – uważa Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. – Mamy dostęp do Jeziora Solińskiego, ale jest od niewykorzystywany, bo tereny nie są zagospodarowane, a to błąd, bo ich rozsądne zagospodarowanie opłaci się wszystkim. Wystarczy spojrzeć na Solinę, która zarabia ogromne pieniądze na turystyce – podkreśla nasz rozmówca. Do zagospodarowania są 33 hektary terenu nad wodą. – Mogą tam powstać: hotele, pensjonaty, domki wypoczynkowe, do tego marina i port – wylicza gospodarz gminy Ustrzyki Dolne i dodaje, że na inwestycjach skorzystają zarówno turyści, mieszkańcy, jak i gmina, bo miejską kasę zasilą podatki od nieruchomości. – Atrakcyjna infrastruktura przyciągnie turystów, którzy zostawią w gminie pieniądze, powstaną też nowe miejsca pracy dla mieszkańców. – Inwestycja w zagospodarowanie tego miejsca opłaci się nam wszystkich – podsumowuje burmistrz.

Martyna Sokołowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

It’s so easy to make $5,000 for every day trading, if you want to understand how it is Google Emini S&P Trading Secret.

fasr3e
5 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

kreslarz
kreslarz
6 dni temu

Szkłem dupy to się nie da utrzeć !
Jak się chce inwestować to trzeba mieć kase a nie liczyć że przyjda głupcy i dadzą się wykiwać, a ktoś inny będzie zgarniał kase z inwestycji.